Přejít na obsah

Motorový olej - výměna


rodolfo

Doporučené příspěvky

Vůbec nemám tušení, 508 jsem viděl prvně teď v tom manuálu k OIII FL. Napadá mě, že to bude mít něco společného s viskozitou a to jak olej proniká do spalin, čili řekl bych, že za určitých podmínek bude motor méně "papat" ten 508 než by "papal" 504, ale to fakt jen hádám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to zrovna četl, s viskozitou to opravdu souvisí, ale trochu jinak. Otázka je, jestli pro ty motory není lepší ta 504 i když víc "čoudí" než 508 . Skoro bych řekl, že ano.

Editováno: , autor: luban
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravim

(Octavia 1.4 tsi 110kw FL) V manualu mam napsany olej s normou 508.00... To je 0w20 ... A dotaz ...

Mam tuhle normu uz od vyroby? Nevite co tam davaji za normu? Mam koupit olej s normou 508.00 nebo dat alternativu 504.00 ? ... Co davate vy? Kdyz tak diky za radu a pomoc ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne bych presel na pevny interval vymeny a daval normu 502.00...

 

Btw. jinak jsem byl prekvapen, ze pro tento motor, (sice S3), je uveden interval vymeny vzduchoveho filtru motoru 6 let....?

Je to u O3 take tak?

Radeji jsem ho vymenil po dvou letech a vypadal uz dost pouzite. Neumim si predstavit, ze by tam dalsi 4 roky mel byt...

Editováno: , autor: Martin Bednář
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám v Tiguanu stejný motor a mám psanou normu 504.00 (pevný 502.00), tak moc tomu nerozumím proč v OIII píšou 508.00....

 

Osobně dávám 504 a budu měnit po cca 15-18tis. km, na novém výměna v 5tis. a pro informaci, na vaně je úplně klasický vypouštěcí šroub.

Editováno: , autor: viewer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Ahoj Kluci, to je mě docela divné. Ve SM, píší, že od 45 týdne 2016 dávají 0W20. To by mě zajímalo, co tam tedy mám? Mám OIII 1.4 TSI, listopad 2017. 

 

Vůbec mám dilema, jaký olej tam nalít po výměně. 0W20, nebo klasiku 5-W30? Už jsem si myslel, že vezmu 0W20 na milost, když jsem to na něj zajel. Ale jestli je tam z výroby 5W30, není důvod lít něco jiného.....

 

Motorové oleje SAE 0W-20 (VW508 00-VW509 00).pdfMotorové oleje SAE 0W-20 (VW508 00-VW509 00).pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Clerfayt: Uz jsem to tu resil davno :D ... to se nedozvis co tam mas ... mela by tam byt 0W20 od vyroby, ale ve dvou skoda servisu mi rikali, ze porad davaji 0W30 nebo 5W30 ..., tak ze jsem menil po 3tis olej a dal jsem klasiku 5W30 ... 

Ptal jsem se i primo na skoda infolince a ani oni mi nic nerekli, proste se stim smir, ze se to nedozvis :D  Jedine ho dat na expertizu ... :)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 9. 2017 na 21:30, Martin Bednář napsal:

Osobne bych presel na pevny interval vymeny a daval normu 502.00...

 

Btw. jinak jsem byl prekvapen, ze pro tento motor, (sice S3), je uveden interval vymeny vzduchoveho filtru motoru 6 let....?

Je to u O3 take tak?

Radeji jsem ho vymenil po dvou letech a vypadal uz dost pouzite. Neumim si predstavit, ze by tam dalsi 4 roky mel byt...

Mám sice 2,0TSi 169KW, ale teď po 12 tisících jsme měnil olej a vyměnil jsem právě i vzduchovej filtr. Po 6ti měsících vypadal hodně zanesený, nedovedu si představit 6 let :-O

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím, 

Taky by chtěl příští týden vyměnit olej v cca 7000 km, ale mám jako většina dilema jestli dát VW508 00 nebo VW504 00. Mám auto výroby 2018/5  1.4.TSI 110kw.  Takže by tam měla být originální náplň VW508 00 jestli se nepletu? 

Editováno: , autor: Joker 85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...