Přejít na obsah

Motorový olej - výměna


rodolfo

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj,

jen pro upresneni a muj klid..

mam nastaven promenlivy interval vymeny, zitra jdu na vymenu oleje a chci to zmenit na pevny. Predpokladam ze by to nemel byt problem.

A... muze se tam dat olej Shell Helix Ultra 5w 40? (vw 502.00/505.00)

 

Ps. Do 1.4 budou stacit 4 litry, ano?

 

diky ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...

No vzhledem k tomu, že chci také měnit olej u své 1,4TSI tak čtu co a jak. V manuálu je napsáno, že tam můžu dát olej VW 504 00,502 00 a nebo 508 00. Zatím jsem vždy dával olej CASTROL 5W-30. A  tady jsem se dočetl ,že tam od výroby je olej 508 00 0w-20. Tak jsem obvolal několik servisů kde mi to potvrdili ale s tím, že tento olej 0w-20 je prvonáplň kde se dá ,,říci", že to je olej na zajetí. Pak již prý v servisech dávají do auta olej 5w-30 a to by měli prý v servisu vědět. Jiné je to u 1,.5TSI a 2TSI.Takže za mě to neřeším a dál budu jezdit na tom na čem jezdíme s ostatními auty.

Editováno: , autor: Hkubes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte, vie mi niekto povedat znacku olejoveho filtra, ktory bol namontovany vo vyrobe? Tipujem to na Purflux, a dufam, ze tam nie je nejaky skoda/VW original. Z vrchu vidim, ze filter je cierny a je na nom navod, bohuzial nevidim vyrobcu. Zospodu sa mi nepodarilo pozriet, nakolko treba zhodit plasty, do coho sa mi v mojej garazi bez jamy prilis nechce. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidel som za svoju krátku kariéru nikdy mechanika ktorý by obzeral olejový filter , nejaké tajné znaky na vypustnej skrutke alebo iné fantazmagorie čo sa tu pravidelne riešia ... Zober v autorizáku olejový filter , nový vypušťák N90813202 a nikto to obzerať ani riešiť nebude ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bavíme sa o benziňáku ?  na tých novších je z výroby klasický vypušták s krúžkom v kope N 90813202 , to je ten dlhší , ELSA píše pri výmene oleja prvýkrát ho zahodiť , použiť krátky vypušťák bez intergrovanej podložky a samostatnú podložku , pri ďalšej výmene meniť už len podložku ... Toľko oficiálne info . Ak tam dáš nazad ten pôvodný dlhý vypušťák tak sa tomu nestane samozrejme nič a pre mňa je to aj lepšie riešenie - dlhší závit , cenový rozdiel žiadny a vymením ho vždy ...

 

jediné kde poznať výmenu oleja je plechová vaňa , tam býva vypušták zalakovaný načierno a väčšinou na 18 kľúč , nové už sú na 19

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...