Podzimní 25.sraz SKODAHOME v novém - 21.10.2017 v tradičním prostředí Triocampu Praha 8 / Více informací zde>>>
rodolfo

Motorový olej - výměna

63 příspěvků k tomuto tématu

Ciste teoreticky - znamena to, ze pri pouziti 504 00 se tak muze motor vic zakarbonovavat, nez pri pouziti 508 00 ?

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Vůbec nemám tušení, 508 jsem viděl prvně teď v tom manuálu k OIII FL. Napadá mě, že to bude mít něco společného s viskozitou a to jak olej proniká do spalin, čili řekl bych, že za určitých podmínek bude motor méně "papat" ten 508 než by "papal" 504, ale to fakt jen hádám.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Odesláno (upraveno)

Taky jsem to zrovna četl, s viskozitou to opravdu souvisí, ale trochu jinak. Otázka je, jestli pro ty motory není lepší ta 504 i když víc "čoudí" než 508 . Skoro bych řekl, že ano.

Upraveno uživatelem luban
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ještě bych dodal, že se o tom zmiňovala mazivářská poradna. OW 20 bude standart.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tech 20. To ma hrozne nizkej teplotni rozsah, ne?

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Netreba zas panikarit. Ecoboost ma podobny uz 6rokov.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zdravim

(Octavia 1.4 tsi 110kw FL) V manualu mam napsany olej s normou 508.00... To je 0w20 ... A dotaz ...

Mam tuhle normu uz od vyroby? Nevite co tam davaji za normu? Mam koupit olej s normou 508.00 nebo dat alternativu 504.00 ? ... Co davate vy? Kdyz tak diky za radu a pomoc ....

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Osobne bych presel na pevny interval vymeny a daval normu 502.00...

Btw. jinak jsem byl prekvapen, ze pro tento motor, (sice S3), je uveden interval vymeny vzduchoveho filtru motoru 6 let....?

Je to u O3 take tak?

Radeji jsem ho vymenil po dvou letech a vypadal uz dost pouzite. Neumim si predstavit, ze by tam dalsi 4 roky mel byt...

Upraveno uživatelem Martin Bednář
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám v Tiguanu stejný motor a mám psanou normu 504.00 (pevný 502.00), tak moc tomu nerozumím proč v OIII píšou 508.00....

Osobně dávám 504 a budu měnit po cca 15-18tis. km, na novém výměna v 5tis. a pro informaci, na vaně je úplně klasický vypouštěcí šroub.

Upraveno uživatelem viewer
0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak jsem se dneska dozvedel z autorizaku, ze skodovka vubec jeste nedava do octavek 0W20 508.00, ale porad klasiku 5W30 507.00 ... 

Hlavne, ze v prirucce je udavany 508.00 a 507.00 jako alternativa ... 

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To mohu potvrdit. Ptal jsem se na olej v Kodiaqu 1,4 a řekli mi to samé.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nejaky marketingovy mag to tak umyselne naformuloval, ze sa mozu zhorsit emisie = pre uzivatela to znamena len to, ze sa moze zvysit spotreba paliva. Nic ine v tom nehladajte. Je to taka eko sranda.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se