Přejít na obsah

Vytlumení - montáž, materiály


Doporučené příspěvky

před 9 minutami, Martin Bednář napsal:

Kodo - práce hezká, ale to se fakt dá dát do exteriéru? Bál bych se, že na tak vytíženém místě, jako je podvozek, to moc dlouho nevydrží...

Díky moc, určitě ano, za 1. Většinu toho kryje podběh co sundáš a pak zase nasadíš, takže do přímého styku s kamínky a bahnem se to nedostane. Za 2. Opravdu dobře to drží, nestane se ti že se ti to po roce odloupne. A ten neoprene nenasákne vodu, a velmi dobře to drží přilepený. 

Editováno: , autor: Kodo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kodo No já mám bohužel opačnou zkušenost moje O2FL byla výrazně tišší než stávající O3FL, obě v LK, obě 1.8TSi, tam je slyšet absolutně všechno.

O3FL pro mě byla velkým zklamáním, je to ale dáno, že u té O2FL jsem měl vrstvená SunSafe skla, která již u O3 nelze ani za příplatek, ta dělala velký akustický útlum.

 

Toto je zajímavá úprava, nicméně bych se také asi obával toho vnějšího použití, ačkoliv tlumení v podbězích je úplný základ nějakých takových prací. Pěkné, sám bych to asi ale nedal, to bych nechal odborníkům.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, omicron napsal:

@Kodo No já mám bohužel opačnou zkušenost moje O2FL byla výrazně tišší než stávající O3FL, obě v LK, obě 1.8TSi, tam je slyšet absolutně všechno.

O3FL pro mě byla velkým zklamáním, je to ale dáno, že u té O2FL jsem měl vrstvená SunSafe skla, která již u O3 nelze ani za příplatek, ta dělala velký akustický útlum.

 

Toto je zajímavá úprava, nicméně bych se také asi obával toho vnějšího použití, ačkoliv tlumení v podbězích je úplný základ nějakých takových prací. Pěkné, sám bych to asi ale nedal, to bych nechal odborníkům.

Jo to pak jo, ty skla dělají strašně moc. Já měl předfacelift a ještě socka verzi, takže pro mě je to trochu o něčem jiném.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 3 týdny později...

Vies co, zlepsenie urcite je, ale ja som pripojil este zosilnovac ovladany cez mobil, ktory som vlozil za displej navigacie a az teraz to hra relativne dobre po vsetkych strankach (basy, vysky, stredy). Po samotnom vytlmeni je zvuk lepsi, ale pocas jazdy ten rozdiel nebol tak velky ako pri stati, preto som volil este zosilnovac, ktory mozem z auta kedykolvek vybrat bez problemov, lebo je napojeny redukciou na originalnu kabelaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Zdravím vás :-)

Docela jste mě tady nakazili a už o tom vytlumeni taky přemýšlím, navíc jsem z Brna, tak by služby ahifi byly snadno dostupné, nicméně mě napadlo - Není v O3 nějaká fólie / parotěsnění z výroby, které se musí porušit, aby to mohli udělat? Nehrozí pak zatékání / kondenzace vody atd? Případně jiné komplikace?

Rovnou bych to spojil i s výměnou repro - mám jich osm (ve všech dveřích dvoje).. je nutné měnit je všechny? Vím, že ty nahoře jsou jen výšky a ty dole jsou středobasy. Má vůbec smysl to repro měnit nebo i ty základní po vytlumeni umí hrát značně lépe?

Díky :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

V pondělí vezu auto do jedné firmy přes auto-ozvučení v Brně a nechávám si tam dát Gladeny (4 páry -> 8 repro) + vytlumení všech 4 dveří + odhlučnění předních podběhů. Snažím se v poslední době nasát všechny zvukové vjemy v autě včetně hudby, abych pak mohl porovnat :)

Rozhodl jsem se k tomu vytlumení rovnou přidat repro, protože dle zkušeností ostatních vytlumení na ty základní škodovácký repráky zas takovou slávu neudělají.

 

Poreferuji v úterý :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem to tady popisoval.Všiml jsem si,že mezi chrom.lištami kolem oken a sloupky B a C jsou mezery.Napadlo mě vzít černý kvalitní silikon a opatrně vyplnit je.Když se to udělá dobře neni to k poznání a hlavně znatelně se snížril hluk od proudícího vzduchu ve větších rychlostech.Po přesednuti z Golfu 7 mě ten hluk v Octavce ihned praštil do uší a můžu říct,že po této úpravě již rozdíl nepoznám.Nechapu proč to Škoda nerešila,protože u jiných modelů to umí podstatně lépe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Sice trochu opožděně, ale poreferuji - Vytlumení dveří a lepší repro mohu jen doporučit. :-) 

Znatelně se mi snížil hluk okolí v autě a poslech v autě dostal úplně jiný rozměr. S původním repro je to naprosto nesrovnatelné... Najednou to dokáže velice silně basovat i při nižší hlasitosti, výšky a středy nemají takový ten vyblitý zvuk.. suma sumárum mohu tuto úpravu jen doporučit. :-) Takže pokud to čte někdo, kdo váhá, tak směle do toho :-)

Editováno: , autor: Buchys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

I vnitřní plech dveří. Přišly tam 2 vrstvy (1. Proti rezonaci, 2. Na lepší šíření zvuku) - foto nemám. 

Plus samozřejmě byl vytlumeny i plastový tapec. Takže celkem 4 vrstvy. 

Samozřejmě, že jsou pak dveře celkem těžké. 

Editováno: , autor: mastibruch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tým materiálom čo si použil sa dobre pracuje ?? Chcem si cez leto tiež vytlmiť octaviu, pozeral som návod na "ahifi" a používajú tam rovnaký tlmiaci materiál. 

 

Na zadné podbehy neviem ako to nalepím vzhľadom, že sú neni plastové ale také akoby z nejakej hustej kombercoviny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak jsem přečetl celou diskuzi, pár článků o tlumení.

 

Vždy jsem si to chtěl také udělat pro lepší zvuk rádia, ale vždy jsem měl firemní auto, kde to nešlo řešit.

 

Mám rádio Amundsen - O3 FL.

 

Zaujala mě tato montáž

 

https://www.ahifi.cz/clanky/detail/skoda-fabia-2-montaz-reproduktoru-audison.htm

 

Tedy že bych koupil tento tlumící materiál - 12 x

https://www.ahifi.cz/comfortmat-d2.html

 

k tomu pár kousků tohot 

https://www.ahifi.cz/comfortmat-tsunami.html

 

Materiál nevím do všech předních - či všech čtyř dveří - 2000 - 3000 Kč

 

Případně pak časem dokoupit repro - nebo možná hned

 

https://www.ahifi.cz/hertz-set-4-ck-165-cx-165.html

 

Myslím si, že bych byl zvukově oproti setovém zvuku z fabriky úplně jinde zvukově.

 

Ještě se musím poradit čím pouze dveře vytlumit. Nic dalšího podběhy atd. atd. bych tlumit určitě nechtěl.

 

Aplikace nejdřív v létě, s tím, že by mi musel soused automechanik pomoct rozebrat to čalounění dveří . To bych asi sám nedal.

 

Nějaké doporučení jaký materiál na tlumení pouze do dveří koupit ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sežeň si ještě váleček na protlačování.

Taky jsem objednal, byla akce. Nebylo vše skladem, takže mi to přijde až ta 14 dní.

Chystám se udělat podlahu až po zadní sedačky, možná vnitřní podběhy. Všechny venkovní podběhy. Kapotu ( ta je snadná) a všechny dveře. Sundat tapec pokud neorvu cvočky a kabely by neměl být problém.

Na Rapidu to bylo znát, takže už se docela těším 😁.

Jen je blbý, že to bude tak 30kg hmotnosti navíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo teď koukám na video jak se rozdelavaji predni dveře a není to tak hrozný. 

 

Koukám už s tím máš zkušenosti. 

 

Asi se domluvim s někým z Vysočiny za kým bych zajel a třeba udělal s ním. 

 

Možná zkusím někoho z okolí, že bychom dělali 2 auta najednou. 

 

Dam fólie na jaře a to tlumení dveří v létě. 

 

Lepší hudba. Lepší zvuk pri zavírání dveří. 

 

Myslím že jen to tlumení do dveří všechny 4 bych se do 3000 mohl vejít. 

 

Víc tlumit určitě nechci, to co popisuješ ty... 

 

Budeš měnit repro? Nebo jen budeš tlumit dveře? 

 

Můžu se zeptat jaký materiál budeš mít na dveře? 

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...