Přejít na obsah

Vytlumení - montáž, materiály


Doporučené příspěvky

Repráky nechci. Tyhle mi stačí. Já si na to moc nepotrpím.

Nejdříve dám dovnitř Comfortmat G2 nebo STP Black gold. Potom Comfortmat Integra jako druhou vrstvu

 Vnitřek zavřu na vnější plech materiálem Comfortmat S2 nebo STP Black silver a na tapec zevnitř nalepim Comfortmat soft wave 15.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha tak až to bude aktuální tak se s tebou poradím.

 

Doufám, že každou vrstvu aspoň nafotíš ke svému autu, abychom měli inspiraci.

 

Jinak koukám na ahifi mají i konfiguraci a tam přímo vyjede co si mám koupit za materiál - to je dobrý.

 

Standard 2000  - expert 3600 Kč (to co píšeš a chválí Comfortmat G2 + Comfortmat Integra) + Comfortmat Soft Wave Expert XL - toto jediné pěnové se mi moc nezdá - to bych tam raději nedával)

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Malarkey napsal:

Repráky nechci. Tyhle mi stačí. Já si na to moc nepotrpím.

Nejdříve dám dovnitř Comfortmat G2 nebo STP Black gold. Potom Comfortmat Integra jako druhou vrstvu

 Vnitřek zavřu na vnější plech materiálem Comfortmat S2 nebo STP Black silver a na tapec zevnitř nalepim Comfortmat soft wave 15.

 

Já to dělal stejně na Fabii rozdil nebe a dudy co se hluku týče. Repra jsem daval Hertz CK165. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, ryzen napsal:

Aha tak až to bude aktuální tak se s tebou poradím.

 

Doufám, že každou vrstvu aspoň nafotíš ke svému autu, abychom měli inspiraci.

 

Jinak koukám na ahifi mají i konfiguraci a tam přímo vyjede co si mám koupit za materiál - to je dobrý.

 

Standard 2000  - expert 3600 Kč (to co píšeš a chválí Comfortmat G2 + Comfortmat Integra + Comfortmat Soft Wave Expert XL - toto jediné pěnové se mi moc nezdá - to bych tam raději nedával)

 

Pokud nedáš soft wave na plastový tapec tak to ani nedelej. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo musím dát třetí vrstvu, ale připadá mi to vzhledově takové moc molitanové no -))))

 

Koukám na ty sady - 3600 Kč všechny 4 dveře

 

Když koupím jen na předek zatím tak zadek dodělám pak. Jezdím do Brna často, tak se tam stavím osobně.

 

Do tohoto půjdu také stejně jako Vy tady na fóru.

 

Ale chtěl bych to i s těmi repro - když už - tak žu. Repro sada tuším za 4500 + 3600 tlumení -  komplet tedy cca 8000 Kč -((((((((((

 

Jinak mají tady návod i pro úplné začátečníky

 

https://www.ahifi.cz/clanky/detail/jak-spravne-odhlucnit-dvere.htm

 

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ne přečetl jsem si článek. Pokud to budu dělat dám balíček expert viz. článek jak jsem dal odkaz. 3600 za tlumení všech 4 dveří není zase tak hrozná cena. Super dle článku už vím co za materiál koupit.

 

Tlumit chci fakt jen dveře - všechny 4. Raději dát i nové repro než tlumit podběhy a další blbosti. Do toho určitě nepůjdu.

 

https://www.ahifi.cz/hertz-set-4-ck-165-cx-165.html

 

A jsem na osmičce.

 

Ale fakt už pak můj tuning končí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 minutami, Malarkey napsal:

Jestli chceš ušetřit dej dovnitř taky slabší antivibracni materiál. Třeba tu S2 a něco levnějšího než tu Integru. Hlavně aby to nenasakavalo vodu. 

 

Znáš pořekadlo: nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci? Tady u toho to plati dvojnasob.... Protože se pak budeš mlátit do hlavy, proc jsem nedal o dvojku více a bylo by to úplně o něčem jiném. 😉🤟

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A můžu se tě zeptat, když s finančních důvodů dám jen to tlumení - zatím bez repro za 3600 Kč.

 

Bude to hrát jak líp oproti tomu z výroby - Amundsen - tovární repro - auto nahrkané 155 000 km - takže už asi audio repro dost vyhrkané -))) Nebo jsou ty repro hned nutnost ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

před 3 minutami, mastibruch napsal:

 

Znáš pořekadlo: nejsem tak bohatý abych kupoval levné věci? Tady u toho to plati dvojnasob.... Protože se pak budeš mlátit do hlavy, proc jsem nedal o dvojku více a bylo by to úplně o něčem jiném. 😉🤟

Já se jen snažil poradit. On by mezi tom G2 a S2 moc rozdíl nebyl, ale ani cenový ve výsledku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok a když koupím nové repro, stačí připojit přes nějaké ty svorky do původních drátů ??? nechce se mi a ani bych to nedal tahat lepší kabely až do rádia. Doma v domácím kině jsem právě tahal i drahé kabely za několik tisíc kvůli lepšímu přenosu ze zesilovače. Ale rádio v autě v palubní desce nedám. Zase aby ty původní kabely nebrzdili výkon nových reproduktorů ???? Na některých instalacích totiž tahají i nové kabely, proto se ptám.

 

 

Ne fakt chci jen hudbu a dveře, i teď jsem spokojený z hlukem. Jezdil jsem trojkovou oktavkou už 6 let - služebními.

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha - super díky. A má to nějaký přínos ???? v kabině vozu

 

Když tak nad tím přemýšlím - zvuk je pro mě dost důležitý.

 

Možná dám této úpravě i s repro přednost před foliemi na skla.

 

No uvidím.

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ dávaj tam nějaký přechodky za tuším 70 kč - to zvládnu.

 

Díky - nové kabely bych tahat fakt nechtěl.

 

Zase mám co studovat a promýšlet.

 

Demontáž dveří bude ale oříšek -(((

 

Poslední dotaz, který materiál je dle tebe lepší

 

tato levnější novinka - i když škrtlá cena je dražší -)

 

ComfortMat Soft Vave Expert XL nebo starší dnes dražší ComfortMat Soft Vave 15 XL ???

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě zvažuji variantu, že bych jen vytlumil dveře.

 

Pokud nebudu spokojený ze zvukem dal bych nové repro až časem. Nyní koukám na ty CK165 HERTZ i zapojení přes tu jejich krabičku - vyhybku je dle návodu docela jednoduché. Jen se tam dá nastavit 0 nebo 3 decibely.

 

Jen nevím pokud bych ty dveře rozebíral 2 x,   zda to materiálu ve dveřích nějak neuškodí ? 

 

Vytlumení všech dveří 3600 kč. Nové kvalitní repro už je vyšší částka -(((    8000 Kč apod.

 

Zůstanu asi jen u tlumení zatím.

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozes kupit aj reproduktory a do 14 dni ich vratit, ale je otazne, ci rozdiel za tu dobu s tlmenim spoznas...ak ale neplanujes doplnat nejaky zosilnovac, tak vymen rovno aj reproduktory. Podla mna tlmenie rozdiel spravilo, ale nie nejaky markantny a stale mi kvalita zvuku nevyhovovala, tak som doplnil maly zosilnovac za displej a to je uplne ina trieda zvuku a zachoval som povodne repro. S inymi by to hralo asi este lepsie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok už jste zde 2 lidi co jen tlumíli bez repro. 

 

Prosím tvůj názor. Mám rádio Amundsen 4 repro vepředu, 4 vzadu, Vcera testováno kolik repro v autě vůbec mám -)) ambiete plus a je jich tam 8 ks.    4 výšky, 4 stredobasy. 

 

Když bych neměnil v prvním kole repro dal bych aspoň mdf podložky pod původní repro? Co ty na to? Přeci to nenechám na původních plastových? 

 

I to preci zlepší zvuk u vytlumenych dveří set expert. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...