Přejít na obsah

Vytlumení - montáž, materiály


Doporučené příspěvky

Jo jo právě to píši, že ve všech autech kde nemění repro nechávají původní podložky pod repro.

 

Nic o papírových podložkách jsem nepsal.

 

Stejně se pořád přesvědčuji, že až bude teplo vytlumím jen předek a dám nové repro Hertz CK 165 s výhybkou na výšky.

 

Než tlumit v první fázy všechny 4 dveře, když stejně zadní repro hrajou na prd, jsou tižší než přední a sedím vepředu že.

 

Dozadu bych pak časem třeba dokupil Hertz K 165 také komponentní repro plus tlumení zadních dveří.

 

Teď si prohlížím na ahifi ty jejich montáže a fotky.

 

Na některých instalacích překvapivě dávají první antivibrační vrstvu ani ne všude, i na foto je vidět, že tam nahoře či dole chybí -((( např. tady drahá instalace, v předních dveřích moc tlumení tedy není

 

https://www.ahifi.cz/clanky/detail/skoda-octavia-i-combi-extremni-ozvuceni.htm

 

Majitel auta dal skoro dražší audio než je jeho auto -)

 

Tady jsou i originál repro z O3 - netuším co je to za model plus nové CK165

DSC00652.jfif DSC00653.jfif

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, Patrik1971 napsal:

Cestou najprv tlmenia ja osobne mam vyskusanu u 3kovej Octavie s fabrickym Bolerom.Ten krok mal tak pocutelny vplyv na kvalitu a spevnenie zvuku audia,ze vymenu repro som uz nikdy nerobil.Nemalo by to uz za tie peniaze taky efekt,ako ked som tlmil.Tlmil som vtedy iba dvere vyslovene kvoli audiu.

 

No ja ti neviem...vzdy, ked som presadol z Octavie s (len) vytlmenymi dverami do Passatu (B7, bez vytlmenych dveri, bez dynaudia, len zakladna sustava), vzdy ten Passat hral lepsie. Mozno som narocnejsi posluchac, neviem, mne to jednoducho nestacilo. Vytlmeny mam vonkajsi plech dveri (stp gold, gladen aero wave), vnutorny plech (stp gold) a aj tapacir (gladen aero foam). Po pridani DSP je to uplne ina kava a je jedno ci je auto studene alebo nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžu se zeptat. Ve vlákně CANTON si uživatelé chválí do nebes příplatkový CANTON za 12 000 Kč v O3, kde je navíc nějaký zesilovač a subwoofer.

 

Když se v O3 vytlumí dveře a koupí jen repro např. Hertz CK 165 docílím lepšího zvuku ?? Máte někdo zkušenosti ??

 

Protože tady jsem naopak četl, že příplatkový CANTON je o ničem.

 

Zajímá mě jen srovnání originál Canton nebo tlumení a lepší repro, zda budu mít dokonce lepší zvuk než oni ze zesilovačem a subwooferem.

 

Tak teď nevím čemu mám věřit ??

 

EDIT:

Tak jsem si teď stáhnul Lady GAGA album 2020 kvalita FLAC kvalita 1840 KBPS (mp3 mají 320). Rádio Amundsen nový model - cca 8 palců skleněné přehrává FLAC soubory tak jsem spokojený. Rádio stíhá i na maximální hlasitost, jde přidat až do maxima (jak zde někdo psal že na 3/4 už chrčí a nejde víc nahlas, tak mě jde na max) Bohužel mě docela bolí uši -(((( Už nikdy nebudu zkoušet maximální výkon - hlasitost. Od půlky hlasitosti repro šíleně vibrují, ale hrají docela obstojně. Možná bude stačit jen pořádně vytlumit dveře pro mé uši a zatím bez nákupu lepších repro jak tady pár uživatelů psalo. Lepší basy určitě přinese tlumení.

Editováno: , autor: ryzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ja som to robil minuly tyzden vymena repro + vytlmenie dveri a aktivny subwoofer kenwood repro hertz 165.3 dsk. Je to neporovnatelne s origo repro. Aktivny subwofer sa mi podarilo kupit v Holandsku za 99 eur repro som kupil na nete za 60 eur a zvysok v Ahifi za 40 eur. Zatial len predne dvere ale casom sa chystam aj na zadne. Pouzity material comformat S2 5ks na jedny dvere (do vnutra 3ks zvonku 2ks) + pol kusa comformat tsunami za stredobass. Takze spolu 10ks comformat s2 a 1 kus tsunami na predne dvere.

IMG_0022.JPG

IMG_0021.JPG

IMG_0020.JPG

IMG_0019.JPG

IMG_0018.JPG

IMG_0017.JPG

IMG_0023.JPG

IMG_0024.JPG

Editováno: , autor: eddyhe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Godzinę temu, eddyhe napisał:

 

Fotky nefunguji. prosim oprav to. Chtel bych uvidet tvou praci nebo pouzity material 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ja mám vytlmené dvere a podbehy a rozdiel oproti bez tlmenia je taký, že už aj sériové repro má obstojný zvuk a čo sa týka podbehov tak nepočuť rušivé zvuky od pneu ako to bolo bez tlmenia. Mám dosť hľučné zimné Hankooky a zmiernila sa hlučnosť hlavne pri vysokých rýchlostiach. 

 

Planujem ešte zo zbytkov vytlmiť v kufry okolo rezervy, uvidím či to bude nejaký rozdiel ešte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi se do toho taky pustím, každé omezení hluku v Oktě je žádoucí :-)

Tohle jsou rychlé fotky z bývalé práce, jak to vypadá pod obložením kufru ve Volvu V90

 

@lesnik nemáš fotky toho silikonu u B a C sloupku?

 

Edit: nějak mi vypadlo pár písmenek :-)

332678742_909544276906563_6616959181496041708_n.jpg

332362937_874325407195808_6190231319346018764_n.jpg

Editováno: , autor: Sup92
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj, dneska jsem se pustil do vytlumení dveří spolujezdce a výměny reproduktorů. Trošku ale tápu nad tím, jaká barva je použita pro + pro středobasový reproduktor. Trochu jsem koukal na net, ale přijde mi, že je snad mraky kombinací a svoji jsem úplně nenašel a nerad bych vyndaval rádio, aby si to pípnu. Do středobasu mi jde hnědočervený vodič(na ten je napojený žlutočerný na výškáč) a hnědočerný (na ten je napojený hnědočervený do výškáče) - tahle barevná kombinace mi zaráží. Starý reproduktor jsem zkoušel napojit na 9V baterku, ale nepřišlo mi, že by se někam viditelně hýbal, jenom v něm prasklo a nepatrně kmitl. Zkoušel jsem zapojit nový středobasový reproduktor v kombinaci hnědočevený na - a hnědočerný na + a přišlo mi, že hraje dobře a basy kmitnou ven, ale opačnou kombinaci jsem nezkoušel. Nemá někdo schéma nebo neřešil to už někdo? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...