Přejít na obsah

Vytlumení - montáž, materiály


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Takze,aby sme sa vratili od repro k tlmeniu,dnes som tlmil.Pouzil som STPcko anticor G v pocte 1dvere=1plat.Bohuzial som nedokoncil a stroskotal na soferovych dverach,pretoze neviem vybrat von ovladac na 4x okna a pod nim je predpokladam skrutka,ktora drzi oblozenie dveri.Takisto vybratie ostatnych ovladacov okien je porod a bohuzial odniesla to aj nejaka odlomena nozicka na ovladaci.Nastastie ale drzia.

Co sa vysledku tyka,opat sa mi potvrdilo ako aj u inych audio instalacii u inych znaciek aut,ze tlmnie je ovela dolezitejsie,ako vymena repro.V ziadnom pripade nezavrhujem vymenu tych lacnych papieracov,ale co dokazu v spojeni so slusnym vytlmenim,je neskutocne.Ako tu uz niekto pisal,nie,nehra to hlasnejsie,ale neskutocne sa spevnili basy,ich podanie je neskutocne presne a ciste s neskutocnou dynamikou.

Mam dojem,ze som si za investiciu 40 eur za tlmiaci material a 3,5 hodinky mojej prace kupil do auta novu,premiovu muziku.Tak to neskutocne dobre hra.

Kazdopadne este musim doriasit tie soferove dvere,resp.vybratie toho ovladaca okien.Mozno poradi niekto skuseny odtialto,ale ak nie,mam v plane navstivit firmu,ktora lepi folie a urcite mi s rozobratim pomozu.Potom to bude ozaj dokonale :kol-47:

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě těsnější = ještě citlivější to je fyzika.

 

Ale máš samozřejmě pravdu. Já k airbagům kladný vztah nemám. Pokud někdo chce provést takové úpravy, tak je to jeho problém. Jen bych se nedivil výrobci, který neuzná náhodně vybuchlé nebo v případě potřeby nevybuchlé airbagy díky podobné úpravě.

 

Ono jde také hlavně o pojišťovny. Nestandardní úpravy na voze = jejich parketa, na čem se točit a plnění krátit.

Nesouhlasíš? Pojď se soudit.. (udělá to 1 ze 100, zbylých 99 si to nechá líbit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 4 týdny později...

Dvere,predni kryty podbehu,cely kufr s podbehama a misto pod zadnimy sedaky,ktere jsem vymnenil za kapotu,protoze mi to pripadalo dulezitejsi. Priste chci jeste udelat podlahu a podbehy pred prednimy sedadly,coz by mnelo stat nejakych 2000 kc.

 fotky mam tady   http://www.octaviaclub.es/foro/showthread.php?3391-Mi-pata-negra-de-3-jotas&p=109451&viewfull=1#post109451

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

já mám zatim všechny 4 dveře STP + gladen aero vawe + klasicky ještě STP na vnitřní straně a až bude čas tak se chci pustit taky do kufru a podlahy...čim více se tim zabejvám, tim větší mám ale pocit, že by to chtělo ještě to či ono...je to lehce návyková činnost řekl bych :-)

 

 

20170415_144339.thumb.jpg.47cccf9de65e6a145a8e0b723150e367.jpg20170415_150427.thumb.jpg.deb4d8fdd6ef8651bedeca4fcbc60225.jpg20170415_150438.thumb.jpg.fbc72df5bd8364bdc26934442ce4bc24.jpg

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
V 23. 12. 2014 na 23:25, Napalm napsal:

Auto je rozhodně obecně tižší, než byla OII - takže pokud máš pocit, že je to jinak, možná je problém jinde - myslím, něco není v pořádku....

 

Moc zajímavé vlákno, byť s tímto zrovna úplně souhlasit nemohu, a mám co porovnávat.

Nedávno jsem se zbavil po letech O2FL LK se SunSafe skly, a u nové O3FL LK jsem se se obával nárůstu aerodynamického hluku právě pro chybějící SunSafe skla, která Škoda již bohužel nenabízí :( A je to až nepříjemné slyšet kolemjedoucí auta, což jsem předtím vůbec neznal, nicméně jinak je auto docela slušně odhlučněné, čemuž u aktuální verze Cantonu asi pomáhá i aktivní umlčování hluku (viz vlákno o Canton). To přídavné vytlumení dveří a podběhů tomu ale ještě musí moc a moc pomoci, a také mě to moc zajímá, protože třeba ty dveře jsou oproti O2FL dost tragicky řešené a skla také nevyměním...  Pamatuji si, že jsem toto chtěl kdysi u O2 také řešit, ale poté, co jsem přesedlal na O2FL (v LK) nebylo víceméně již co řešit, tam byl Soundsystem perfektní. Nyní ale zevnitř jen kus dutě znějícího plastu, tam kde bylo předtím příjemné kožené polstrování :(... To je asi ten největší průšvih vlajkové lodě, aspoň z mého pohledu... Přesto Canton hraje dost dobře, ale má na víc, což jste potvrdili ti, kteří jste to již absolvovali.

 

Sám se do takové věci pouštět nechci, nemáte někdo prosím kontakt (příp. do SZ) na někoho, kdo to udělá kvalitně a profesionálně, v Česku?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Brno jsem registroval, ale pro mě daleko, myslel jsem někdy v Česku...

Ta cena se jim docela zvedla, někde na tom webu mají u té ukázkové O3 cenu myslím kolem 5-6 tis., nicméně tu někdo psal už o 15 kKč, to je dost velký rozdíl, co na tom tak zdražilo za těch pár let ? Nestudoval jsem tedy rozsah prací u těch 2 aut...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O víkendu jsem si vytlumil kufr (tedy jeho největší část, kterou je podlaha včetně místa rezervy) a nevím, jestli je to placebo, nebo to fakt trochu pomohlo. :w00t1: Každopádně bych řekl, že kufr samotný úplná výhra není. Dveře jsou taky duté a tím pádem se rozonance přenášejí. Takže kufr pomůže, ale nevyřeší celkově. kol117

Editováno: , autor: Zdenek Pastorek
edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Celkem mě nahlodalo vytlumení dveří, mám základní repro a nehraje to úplně špatně, řekl bych že srovnatelně se Soundsystem v O2.

Rozebíral jsem teď ale dveře kvůli seřízení zámku (táhel) a na vnějším plechu dveří je poměrně dost vlhkosti, tak mám docela obavu co to pak bude dělat s tím tlumícím materiálem. Koukal jsem že někteří si i tam lepíte "molitan", do toho bych asi fakt nešel.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

základní repro a nehraje to špatně a je srovnatelné s O2, která alespoň parádně v základu basovala ? Je vidět že moc netušíš co tady píšeš, ale tak to na fórech prostě chodí.

On  to není úplně  molitan, jaký asi znáš,co to vlastně je a jak se to chová. Vody se bát nemusíš.... 

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se omlouvám, že nejsem profík jako ty. Repro v O2 se SS měly sice snahu o důraznější basování, ale žádný extra akustický zážitek to pro mě rozhodně nebyl, možná tam by to vytlumění dávalo větší smysl. Ale když jako laik sednu do Audi A3 s Bose, bez jakýchkoliv dodatečných úprav, tak to je prostě o několik levelů výš než Soundsystem v O2.

Ono asi nejde o to, že by ten gumomolitan nepřežil ve vlhkém prostředí (i když jako voděodolný definovaný není), ale zatímco voda stékající po plechu dveří vyteče ven, tak v případě nalepení tohoto materiálu se do něj pěkně napije a už to nemá šanci nikdy vyschnout. A pak je otázka, jak ta vlhkost bude působit na okolí (elektroinstalaci, tapece dveří, stahovačky atd.)

Takže za sebe bych volil spíše něco nenasákavého.     

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký A3 najednou....srovnával jsi tady O3 se základním repro a O2 se soundsystemen a  to je prostě katastrofa co O3 podává za zvuk.....jinak mám ještě F3 a ta se základníma repro hraje asi o 300% líp než O3. Tu jsem vytlumil taky, protože mám větší nároky na kvalitu, ale pro standardního uživatele to nemá smysl, na rozdíl od Octavie.

Ohledně materiálu si ho  jdi nejlíp někam prohlédnout jak to vypadá.  Rozhodně vodě-odolný je 

5a0834c50b8bd_2017-11-1212_45_19-GLADENGERMANTECHNOLOGYDampingMaterial.thumb.png.2b11554105558932aa36079047e1d268.png

Vlhký dveře zevnitř budeš mít s tim i bez toho a jinak tenhle Gladen Aero wave se dává do většiny tlumení a nikde nikdo si nic do teď nestěžoval.

Hádat se tady s tebou ale nebudu, podle tebe je tlumení blbost, svoje sis  k tomu napsal, tak netlum a je to. Tohle je spíš téma  pro lidi co tlumit chtějí a potřebují poradit a ty si v klidu dál užívej tu svojí kvalitu z výroby srovnatelnou se soundystémem jak tvrdíš a buď rád že ti to stačí, protože ušetříš spoustu  času a peněz .....:-)

 

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V O3 mám Bolero s 8x repro, což jak jsem se dočetl, není úplně ta nejzákladnější audio výbava, tak možná došlo k nedorozumění.

 

A3 s Bose byl příklad pro mě celkem solidně hrajícího továrního audia, což SS v O2 zkrátka pro mě není (z ohledem na to, že to byla "značková" výbava). K tomu nepotřebuji názor "profíka".

 

Rád si ale přečtu názor (i když chápu, že bude opět hodně subjektivní), jestli má smysl měnit i repro (případně jaké) - samozřejmě současně s vytlumením, ale nechci určitě řešit navíc zesilovač. 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak mám hotovo.

U mě padlo 14 plátů Alubutyl 18, 4x Aero Foam (1ks je přesně na jeden tapec), a 2x Aero Wave (1/2 na každé dveře).

Plus výměna všech repro za Gladen V2.

Překvapilo mě, že jsem s tím strávil 1,5 dne, ale zase jsem nikam extra nespěchal. A ty zmasakrované prsty, že mám teď problém s psaním na klávesnici :)

 

Pokud se do toho budete pouštět tak si objednejte příchytky na tapece  (5J0867276)  u mě to na každém 1-2 nepřežila a vrchní trojúhelníky na předních dveřích (s výškovým repro) je třeba vyndávat směrem nahoru, jinak objednat i tyto příchytky. Pokud budete nakupovat v Ahifi, tak udávané kabelové redukce k repro na origo instalaci nepasují, ale po vypinování lze použít. A s výškovým repro je třeba si trochu "pohrát". 

 

Výsledek je samozřejmě vnímatelný ihned, ale dodělal jsem to včera večer, ještě jsem nikam pořádně nejel a (prý) trvá 14dní dní než se repro pořádně rozehrajou. Ale myslím, že nebude třeba aktivní SW, po kterém jsem pokukoval také :) basů je dost....

 

 

 

 

 

 

Editováno: , autor: Andre
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...