Přejít na obsah

Spodní kryt motoru pro 1,2/TSI a 1,4/TSI


statik_08

Doporučené příspěvky

Tak dnes namontován kryt hluk zpod auta je tlumený, krásně pasuje jen se musí vyndat mlhovky kvůli montáži předních držáků. Je to kus podstivýho materiálu píší kompozit (asi náhrada za hliníkový plech) a ne jak houba ny dieslech. Určítě ochrání vanu před proražením a krásne zadekluje celej spodek. :kol-47: Pro porovnání původní a novej. Montáž cca 45minut. :kol-31:

post-1971-0-88861200-1447694774_thumb.jp

post-1971-0-13159400-1447694790_thumb.jp

post-1971-0-41326600-1447694830_thumb.jp

post-1971-0-65952300-1447694845_thumb.jp

post-1971-0-15486700-1447694861_thumb.jp

Editováno: , autor: kačer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V originálním příslušenství je jen toto: Ochrana proti podjetí - kryt pod motor 5E0 071 608 za 2844 Kč. Je to určeno pro motory 1.2 a 1.4 TSI. Víc jich tam není.

V části karoserie je těch krytů vícero. Tlumení protihlukové s PR-0EG pro diesel za 1200 Kč. Ovšem toto jistě nebude shodný kryt, protože jsou tam pak další ochrany proti podjetí, ty už ovšem za ceny kolem 5000 Kč jak pro TSI, tak pro TDI.

 

Napiš sem číslo toho původního krytu i číslo toho nového. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže podle Etky je ten původní malý označen jako "tlumení protihlukové" za cca 1200 Kč pro všechny motorizace. Ten nový je z originálního příslušenství, kde je jen varianta pro motory 1.2 a 1.4 TSI. Pak už lze najít jen ochranu proti podjetí za 4800 pro TSI a za 5400 pro TDI. Víc tam nevyčtu - rozměry krytů tam nejsou a zobrazení je čistě informativní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě docela překvapila informace ze škoda linky kde jsem se chtěl informovat zda je kryt určen i pro 110kw DSG:

 

Vážený pane,

děkujeme za Váš dotaz a důvěru, se kterou se obracíte na naši informační linku ŠKODA.

Dle katalogového listu příslušenství, který Vám zasíláme v příloze, zakoupený kryt motoru není určen pro motorizaci o výkonu 110
kW.

Možnosti dodatečné montáže je z důvodu možné nekompatibility vždy nutné řešit v autorizovaném servisu, neboť zde na informační
lince nemáme k dispozici dílenskou a opravárenskou literaturu a nejsme na odpovídání technických dotazů uzpůsobeni.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem a přáním příjemného dne

Roman Ondruš
info@skoda-info.cz
ŠKODA Infoline 800 600 000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sedí tam tak to je fakt jedno předpokládám že rozdíl mezi 103 a 110 je jen ve výkonu a spodek mají stejnej. Porovnám to s otcovou ten má 103ku na pohled jsou ty motory totožné. Jen ten malej má vlevo dva otvory  asi na chlazení převodovky a v tom velkým není žádnej.

Editováno: , autor: kačer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, dnes jsem instaloval na OIII 1.2 TSI spodní kryt motoru z originálního příslušenství. Trvalo mi to asi dvě hodiny kvůli několika "problémům". Dělal jsem to před domem za pomoci heveru na kolečkách. Nepřišel jsem na to, jak demontovat přední mlhovky a servisní příručku jsem neměl. Nakonec to šlo malou ráčnou bez demontáže mlhovek, ale předepsaného utahovacího momentu držáků jsem určitě nedosáhl. Celou druhou hodinu jsem utahoval tři fixační šrouby na nápravnici. Můj exemplář neměl závity nijak chráněné a po dvou zimách tam šrouby prostě nešly. Utahoval jsem teleskopickou velkou ráčnou a pravděbodoně jsem tam "řezal" nové závity. Už teď se těším na další výměnu oleje. Společně s dekou pod kapotu to vykouzlilo výrazné ztišení motoru. Kryt působí masivně, ale odolnost ukáže čas. V létě jsem na polní cestě prorazil oplastování podvozku pod spolujezdcem, tak snad bude kompozit odolnější. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

v baleni je teda vsetko, skrutky, drziaky?

na skoda-dily.cz to predavaju bez prislusenstva. Cele to potom vyjde mozno aj drahsie ako v SA

 

inac kto ma skusenosti, aky velky je rozdiel v hluku v kabine pred a pod nasadení krytu?

mame sluzobne 1,4 TSI s krytom, ktory je podstatne tichsi ako moje 1,2 TSI bez krytu. Pričom pri otvorenych kapotach bol hluk o oboch porovnatelny. Zeby krytom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...