Přejít na obsah

Mechanické zabezpečení přední kapoty a řazení


mirek22

Doporučené příspěvky

Při koupi nové Octavie III jsem si nechal u autorizovaného prodejce namontovat zamykání zpátečky typ CONSTRUCT CV 028-010. Je rozšířené o zamykání přední kapoty (bowden, závora zajíždí do nově přidělaného oka kapoty, ovládání jedním klíčkem spolu s zamknutím zpátečky). Cena asi 9000,- + 1500,- montáž.

Nic mimořádného, dávám to sem ale proto, aby si případní zájemci o montáž tohoto typu zabezpečení dali pozor na přesné nastavení. Stalo se mi, že závora při zamknutí ani neprošla skrz oko, natož aby zajela na druhé straně do protikusu (viz foto). Došlo sice k zamknutí kapoty, ale s daleko menší pevností (jen letmo uchycená závora...).

Až když mne napadlo zamknout při otevřené kapotě, odměřit chod závory a reklamaci včetně fotek poslat do Montážního centra Construct Praha, mi tam správně vše seřídili (o cca 7mm vysunuli závoru).

Na fotce je zamknutá závora před opravou (žlutá páska ukazuje přibližnou polohu 5mm silného oka ve zvednuté kapotě).

post-86553-0-57691500-1398889381_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bývalka to měla na služební O II FL, protože v Praze se kradly xenony, několikrát se jí stalo, že motor nemohla vůbec otevřít, v bowdenu to zarezlo a bast...

 

mimochodem, chápu, že si někdo dá zámek zpátečky kvůli slevě na pojistném, ale viděl jsem několik aut, co měly zámek zpátečky a byly i tak ukradeny, - brutálně vypasrované řezení, kdy lupiuči dojeli jen ne trojku... mám obavu, že zámek zpátečky dnes neodradí ani toho, kdo se chce jen povozit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zareznutí bowdenu souvisí se špatným seřízením. Původně mi taky závora zajížděla až do bowdenu, za těsnění a tekla tam voda se solí. Teď i při odemknutí kousek kouká a těsní ji těsnící kroužek.

A navíc: 5 let záruka včetně asistenční služby.

na fotce stav odemknuto před opravou:

post-86553-0-04286700-1398890944_thumb.j

Editováno: , autor: mirek22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Predošlé Constructy - v prípade DSG Superba blokovali páku na prevodovke priamo a zároveň kapotu , bolo to spojené v takej rozvodnej skrini nad prevodovkou a s tými lankami bol dosť problém . Teraz majú nové prevedenie kde zámok spiatočky je klasicky v interiéry a odtiaľ ide lanko na zamkýnanie kapoty . Páči sa mi to , asi to vyskúšam .

post-51372-0-19096300-1399095959_thumb.p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hravec: Zamek zpatecky jde urcite prekonat, tak jako kazde zabezpeceni, ale neni to zdaleka tak lehke jak zde obcas panuji urban legends typu "pokape se to dusikem a ono se to rozpadne". Zrovna u Octavky, kterych je vsude naprosto plna prdel, je to zabezpeceni imho velmi dobre. Pokud nebude chtit zlodej zrovna specificky tu tvoji, pujde o 2 auta vedle ke kolegovi, ktery se pri koupi nechal ovlivnit temi urban legends. Viz. napriklad zdejsi topic Ukradeno, je tam opravdu mraky ukradenych aut a nevim o jedinem, kteremu by to slohli se zamknutym saltrem.

 

Zamek kapoty je podle me naprosta hovadina. Z venku to neni poznat a kdyz uz zlodej pujde po tvem aute, tak ti minimalne dodrbe kapotu a xenony nejspis stejne ukradne. A kdyz neukradne, tak se minimalne pokusi a udela jeste vetsi skodu.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zrejme napájanie , ale rada od šikovných znie , zrušiť ju komplet , vyviesť ju inde ako bežný konektor na ktorý si urobiť redukciu na obd a tú mať samozrejme doma  , že pokiaľ je na mieste tak si to zlodej kľudne vyberie a pozrie čo je rozpojené a zapojí si to napriamo ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...