Jump to content
chleidy

Tažné zařízení

Recommended Posts

Tak na Evidenci vozidel neměli s tažným žádný problém a když sem se borca ptal , tak že o ničem takovým neví. Tak dík   

Dobrý den.Vlastním novou octavku teprve měsíc a už se mi povedlo zlomit klíč od tažného.Nevíte někdo jestli se dá přidělat další,nebo se musí vyměnit celý zámek.Popřípadě jestli nevíte jak se zámek mění,prodávají ho v originál eshopu,děkuji.

pic_EEA770011.jpg

Zdravim,

řeším aktuálně podobný problém jako @Tomas1976, pořídil jsem OIII s originálním snímatelným tažným zařízením, ale předchozí majitel k němu ztratil oba klíče. Několik zámečníků mi poradilo zámek na prasáka odvrtat, ale než se do toho pustím, není nějaká snazší a šetrnější možnost? O zachování zámku mi nejde, ten pořídím nový, ale spíš abych vrtáním nezprasil i tu plastovou páku. V autorizáku jsem se poptal a tam mi poradili taky odvrtat... Případně, nemá někdo kontakt na šikovnýho zámečníka z Prahy a okolí, kterej by pár tahy šperháku odemknul tenhle zámek?

Ahoj, dívám se po nějakém zánovním autě a dost mě láká O3 po faceliftu - v podstatě loňské vozy z ročních vozů Škoda. Zajímalo by mě, jak je to u Octavie s doděláním tažného, pokud auto nemá ani přípravu z výroby. U Scaly je to prý už nemožné. Platí to i pro Octavii? Nechci za tím tahat vozík, ale dávat tam nosič na kola.

Tušíte někdo prosím, jak to je? 

Posted (edited)

Ahoj, vloni v létě jsem kupoval roční O3 combi v rámci programu Škoda auto plus. TZ jsem si nechával dodělávat přímo ve Škodovce, kde jsem kupoval (Litoměřice) a dal jsem za něj (TZ bez auta, teda TZ na autě, ale cena bez auta) cca 16 000 Kč, vč. zápisu do TP (klasické pevné, nesklopné). Příprava na autě nebyla. Pokud si to necháš udělat někde mimo škodovku, určitě to bude levnější, ale bez záruky, že vše bude fungovat, jak má. Je potřeba, aby to auto, když tam něco zapojíš na TŽ o tom vědělo nejen kvůli světlům, ale např. parkovací senzory atd., takže bych moc nevymýšlel a nechal to udělat tam, kde máš jistotu, že ví, co dělaj, i když to není úplně levná prča.... já osobně to také používám na kola.

Edited by Gerulaitis
chybka

Zdravím,u nás na vesnici to deláme  za 7000,-.Sice to neumí hrát na kytaru a mluvit španělsky,ale na tahání vozejku to stačí

Tak jasně, je to jen otázka priorit a jestli si u vás na vesnici vemou na triko, že budou zasahovat do auta v ceně půl míče, na který bude pravděpodobně platit ještě několik let záruka. Je to každýho věc kde a za kolik si to nechá udělat. Kdybych si to chtěl dát na 10 a více let starý auto, asi bych si to taky nechal udělat někde na vsi za sedmičku. Z dotazu jsem ale pochopil, že se  jedná o zánovní auto (pravděpodobně v záruce), kde takový zásah může znamenat ztrátu záruky a nefunkčnost některých fičur.

Ono když se koupí nová originál elektrika, jetý originál hw tak pak to s montáží v AS je za lepší cenu než za 16k.

Zdravím,dobrý nápad,vrakáče jsou plné tažných s TYPOV'YM LISTEM na přihlášení.Nedám přeci 2200,- za nové s doklady.

Tak ono nové, škodovácké, stojí cca. 8. s elekrikou skoro 12. A originál lze zapsat i bez typového listu - pokud je čitelný "výrobní" šťítek.

Posted (edited)

Nazdar pani.

Chcem si nechat namontovat tazne zariadenie oridinal Skoda.

Problem je ze jeden predajca mi tvrdi ze potrebujem aj diel 5E0055204A.

Iny predajca tvrdi ze potrebujem len 5E009155 a 5E0055204.

Vedel by mi niekto povedat ako to vlastne je?

Vopred dakujem

Moje VIN TMBAJ7NE4K0173750BAJ7NE4K0173750MBTMBAJ7NE4K0173750AJ7NE4K0173750

Edited by SniperWolf

To záleží na tom, jestli máš auto s přípravou pro tažné nebo nemáš

Posted (edited)

tak tolko viem aj ja ale neviem ako to zistim a dalsia vec je ze nechapem preco rozdni Skoda dealeri reaguju rozdne ked mam stale rovnake VIN

Edited by SniperWolf

Posted (edited)

Nejlíp uděláš, když se podíváš na PR cody. Hledej 1D7, 1D8, 1M1,1M5 nebo 1M7

Edited by LiveBomb

Posted (edited)

To je označení přípravy na tažné, tj, že máš natažené kabely od ŘJ do kufru.

Edited by LiveBomb