Jump to content

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Zdravím, prosím o radu mám O3 rv.2014, 1,6TDI 77kw, auto ještě bez start/stop, a odešla baterie, měřák hlásí vyměnit baterii. Baterka je v podstatě v pohodě, magické oko je černé, startuje vždy hned, ale když vypaluji filtr a po jízdě ještě cca 15min hučí ventilátor tak pak mám velké problémy nastartovat.

Pročítal jsem to tady důkladně ale nenašel info zda to musím i v tomto případě házet přes diagnostiku, nebo stačí jen vyměnit za jinou.

Mám tam Vartu 12V 61AH 330A DIN

540A EN/SAE/GS

Edited by Zodiaque1
opravená chyba
  • 2 weeks later...

tak jen kdyby to někoho v budoucnu potkalo, tak do servisu nemusí. Můj domovský servis mě sice přesvědčoval, že musím, ale psal jsem i do nezávislého, bývalého autorizovaného a ti mě ujistili, že nemusím, Takže výměna provedena a auto jede.

• 3 weeks later...

Zdravím,

chci se zeptat aktuálně mám v O3 2016 baterku Moll 70Ah, 420A, 720A EFB+ (s/s, konektor zapojený). Magické oko je žluté, když ráno naměřím napětí, tak je okolo 12V. Většinou to chytne ovšem teď se mi stalo, že už nechytla. Je možné si doma sám vyměnit EFB za AGM, aniž by bylo nutné jet do servisu? 8500 se mi opravdu nechce dávat, navíc oni mi tam dají opět EFB, která vydrží 2roky při nejlepším.

Pokud to nepůjde, tak tam holt dám EFB: https://www.battery-import.cz/autobaterie-exide-start-stop-efb-2/autobaterie-exide-micro-hybrid-ecm-70ah--12v--640a--el700-2/

Pokud by to šlo, tak bych tam dal tuto, akorát má 760A: https://www.battery-import.cz/autobaterie-exide-start-stop-agm-2/autobaterie-exide-micro-hybrid-agm-70ah--12v--760a--ek700-2/

Nebo prostě koupím EFB a vytáhnu konektor. :)

Díky za odpověď

Michal

Nejsem přesvědčen o tom, že AGM vydrží o moc déle, ale  .... každého volba. Obecně platí, že pokud dáváš baterii stejného typu a kapacity, nic kódovat nemusíš. Pokud chceš AGM a máš EFB, tak bych raději pomocí diagnostiky změnil. To dokáže i běžný servis  za rozumnou cenu. Osobně si myslím, že by se nic zásadního nestalo, pokud by jsi to neudělal, ale odborník nejsem a vyzkoušeno to taky nemám. Ty baterie z odkazů podle mě klidně můžeš použít i bez kódování.

Tak mám novou Exide AGM 70Ah a ráno jsem měřil napětí a mám 12,64V což tedy odpovídá 80% kapacity. Když odpojím konektor, tak by se měla dobíjet do 100% že? Měřil jsem ještě kolik dává alternátor a je to okolo 14,7V.

Pribnapati 14,4V sa plne nedobije, pac to je hranica kedy baterka sacina plynovat. Aby si ju nabil na 100% treba nieco cez 15V dokonca 16,5V nechce ma mi hladat. 

Pri 14,4V bude nabita na 80%, furt lepsie ako jazdit s vybitou. 

• Upvote 2