Přejít na obsah

Panoramatická střecha


dobi

Doporučené příspěvky

Měsíc mám objednanou O III RS Combi a přemýšlím o přiobjednání panoramatické střechy. Po přečtení manuálu mě ale odrazuje poznámka, že ovládání střechy je funkční pouze do 20 stupnů C. Máte s ní někdo zkušenosti? Když v létě přijdu k rozpálenému autu znamená to, že si střechou k vyvětrání nepomůžu?

Editováno: , autor: dobi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to je za debilitu? To jako že bys při více jak 20°C nemohl hýbat střešním oknem? To se mi nějako nezdá, i když, možné je vše. Nevím, jestli se u O3 panoramatickou střechou myslí pouze střešní okno nebo ne, ale chvíli jsem s tím jel a dost to v interiéru vrzalo, pokud nebyla zatažena roletka která okno zakrývá. Auto mělo v té době lehce nad 17 tis. km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jí mám (na SII) a je to parádní záležitost... ale pozor na tři věci.

1) Někomu vrže - mě při určié teplotě (kolem 5 stupňů), teď je to bez problému.

2) Prý se ucpávají odtokové kanálky (vedou zřejmě A sloupky) a pak teče při dešti do interiéru - tj. nechat pravidelně čistit

3) V zimě od ní jde zima - v zimě se mi nedařilo vytopit interiér, pokud byla zatažená roleta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Musim se pridat mam panorama a zatim je to parada. Rozhodne se vyplati objednat. Zatim mam najeto 5kkm a nic nevrze. Souhlasim s tim vytapenim ale ze by se to nedalo vytopit to je nesmysl. Co se tyce horkych dnu takzatim parada otevrit panorama + predni okna a neni treba zadna klimatizace tzn pro lidi setrilky super + dobry pro ty co trpi na klimatizace ;) Jinak pro lidi na zadnich sedackach = nezapomenutelny zazitek ze svezeni ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aleši pro tvou informaci, do auta, i když tam je ta síťka, bordel lítá. Síťka je tam hlavně pro to, aby eliminovala hluk, který by jinak otevřené okno bez té síťky vytvářelo...např u mercedesu je řešeno úplně jiným systémem (bez síťky), ale to je zbytečné tady rozebírat. Máme koncernový systém a ten bohužel síťku obsahuje. To víš že jsem rád že tam je, psal sem tu snad že mi vadí? :kol-32:  Ale to neznamená, že mi nevadí, že ta síťka je po 2 jízdách zasraná jak sviňa...proto se tu ptám jestli někdo má nějaký ozkoušený způsob jak jí čistit...

 

...ale jinak děkuji za kvalitní odpověď na otázku  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak, ...myslím si, že by dodatečnou montáž nedal ani "MacGyver s jeho otvíracím nožíkem" natož autorizovaný servis.... :)

 

Zkus se někde nejprve poptat, případně pokud se ti tam nechce chodit - napiš jim mail, zda je dodatečná montáž možná, dle mě nikoliv....

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moje zkušenosti se střešníma oknama,

odtokové kanálky - na OI jsme je čistili až po cca 250tkm a autu bylo 13let a parkuje na sídlišti pod lípou, javorem a břízou (asi není lepši kombinace na svinstvo)  takže pokud u OIII něco nepodělali, tak by to mohlo vydržet průchozí podobně dlouho

vrzání - co se hejbe, může někdy začít vrzat, většinou to ale bylo jen při otevírání/zavírání a promazání to vyřešilo, panorama je ale dost velká a tak se to asi bude kroutit, u Yetiho dokonce  někde v testu psali že se kroutí celá kastle

spolehlivost - občas se stalo, že ačkoliv nikde nic nezavazelo, tak si to střešní okno při zavírání myslelo a rozhodlo se k neposlušnosti, ale druhý pokus vždy ok(oknu jsem vysvětloval, že co je v cestě může useknout :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

předělat tu střechu by asi nebyl zas tak velký problém - zdá se, že to je jen o jiném uspořádání výztuh - to je bez lakování na jedno dopoledne. Při nejhorším vyměníš celou střechu - to se taky dá - jen je to takové divné dělat u nového auta. V autoritzovaném servisu to ale zcela jistě dělat nebudou, i když výměnu střechy by asi uměli nejlíp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se někomu stalo, při komfortním zavření panarom. stř. okna přes kessy okno zajelo a pak zase vyjelo do polohy vyklopení (ne otevření) a O3 to brala jakože je zavřené?

 

Pak jsem tápal, jak tu střechu opravdu zavřít...

Editováno: , autor: jindrous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ondra16V umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...