Přejít na obsah

Panoramatická střecha


dobi

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj, mám dotaz na uživatele panoramatického okna:

  1. Díval jsem se na některá videa a co jsem tedy pochopil, že když je roleta zatažená a otočím voličem okna na odsunutí, roleta se začne odsouvat také. Nejspíš jen do půlky, pokud se nepletu. Ale co když dám otevřít jen ventilaci? Zůstane zatažená? Nebo je možnost ji zatáhnout, pokud je okno pootevřené, případně povysunuté? Děkuji za odpovědi. Nikde jsem na to nenarazil, ani zde na fóru.
  2. Případně, ale to už je OT, dá se dokódovat při zamčení auta automatické zavření (okna, případně rolety)? Bez držení tlačítka nebo kliky? Tuším, že jsem narazil na dotaz bez odpovědi. a že má druhá otázka bude nezodpovězena.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ahoj,

 

k 1, - ked otvoris len ventilaciu tak sa roletka o kusok posunie dozadu, nie az tak moc ako ked otocis o jeden stupen otvorenie strechy - niekde ne polku.. proste spravi sa tam automaticky medzera, kadial ti ma moznost prudit cerstvy vzduch.. jednoducho nie je mozne akokolvek otvorit/pootvorit strechu bez toho aby sa trosku neposunula automaticky clona.. (a ked ju chces dodatocne zavriet tak sa neda - ma nejaku sw zarazku..)

 

k 2, - o roletke neviem, jedine o dovreti samotnej strechy.. Uprimne vsak podla skusenosti samotna roletka v mojom pripade nema _az_ tak velky vplyv  na teplotu v aute (samotne sklo sa mi zda kvalitne) ako na akusticky klud.. tj, nevytaca ma, ze pri odchode sa mi len strecha zavrie ale nedovrie sa aj roletka.. - vec zvyku

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek - pravidla fora to neumožňují.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj a dobrý den, rád bych se zeptal na zkušenosti s panorama střechou (resp. střešním oknem) na Octavii 3 Liftback .  Vážně o této výbavě uvažuji, ale nemám žádnou osobní ani zprostředkovanou zkušenost

 

Majitele bych se rád zeptal na klady / zápory, zajímá mě zejména:

 

Hluk na dálnici

Tuhost karoserie

Skřípání / vrzání

Přehřívání interiéru na slunci

Chlad od skla v zimě

 

Předem moc děkuji !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na SIII,ale myslím si,že vlastnosti jsou stejné.

hluk na dálnici- zcela otevřenou používám ve městě,zvedlé křídlo někdy na dálnici ,cca do 100 km/hod. pak již je hluk obtěžující.

tuhost karoserie - někdy přes příčné nerovnosti něco vrzne,ale nejsem si jistý zda to je od střechy nebo něco vzadu.

skřípání - 2x jsem zaznamenal vrzáni,otevřel jsem a zavřel střechu i roletu,pak OK.

přehřívání- teď cesta do Chorvatska,bez nějakého přehřátí- byla zapnutá klíma

v zimě - mám zakrytou roletu,není zima. 

 

Jelikož jsem kupoval roční auto z AŠ ,mělo tuto v konfiguraci,takže ji prostě mám. Sám bych si ji neobjednal. Preferuji zapnutou klímu,takže nač pak střechu? Je to pouze jen na efekt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc děkuji za rychlé odpovědi. Budu si konfigurovat služební auto a docela mě to lákalo - mám rád "kochání" po vedlejších cestách se staženými okny. Do soukromého auta bych si to určitě nedal, ale u toho služebáku na 3 roky mě to docela lákalo. Někdo si to nemůže vynachválit, někdo to naopak zatracuje. No, nakonec do toho asi nepůjdu... Ještě jednou moc děkuji !  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den chci se zeptat ,mám vyhlídnutý auto který tuhle střech má, jak je to s nosností střechy na hagusech, v zimě hory a box na střeše .Je s tím nějaký problém nebo nedejbože hrozí prasknutí nebo nějaký poškození? dík 

Editováno: , autor: koudy71
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 5. 2015 na 21:46, jindrous napsal:

Už se někomu stalo, při komfortním zavření panarom. stř. okna přes kessy okno zajelo a pak zase vyjelo do polohy vyklopení (ne otevření) a O3 to brala jakože je zavřené?

 

Pak jsem tápal, jak tu střechu opravdu zavřít...

Ahoj přesně to samé se mě ted už dva dny po sobě také stává, ale naprosto nepravidelně a teplem to rozhodně není, protože dnes je maximálně 25.st.... Neví někdo co s tím?? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak střecha už se zavírá v pohodě, auto bylo v servisu a prý bylo udělané základní nastavení Vagem. 

 

Ale mám od začatku ještě jiný problém.. Jak auto nemá pevnou střechu, více se přes nerovnosti karoserie kroutí, tak mě vržou obě přední okna nahoře o těsnění v rámu okna. Když obě přední okna o 1cm stáhnu dolu je naprosté ticho a přes ruzné hrby.... 

Dělá vám to ostatním co máte panoramku také??? 

 

Editováno: , autor: CITA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za info že ti to nevrže, mě to vrže  stále i když jsem po mírném stažení oken namazal gumové těsnění do kterého okno dosedá.. V servisu nevědí čím to je a nechce se jim do toho, tak asi budu stále poslouchat vrzání.. :-(((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 7 měsíců později...

Ahojte chcel by som sa informovat mam O3 combi RS 2014 a potreboval by som radu ohladne panoramatickej strechy mam zlomené tiahlo slnecnej roletky na lavej strane mam uz aj novu komplet panoramu. Tak ci je potrebne vymenit komplet panoramu alebo sa to da rozobrat a vymenit samostatne to tiahlo aj s roletkou alebo nie. Dakujem za radu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Pekný deň všetkým .. chcem sa spýtať či ma niekto skúsenosti s nefunkčnou panoramatickou strechou.

Popis závady:

 

Roleta ide normále

okno nereaguje na žiaden pokyn z gombíka 

Skúšal som aj podľa manuálu aktivovať okno ale nepomohlo

Poistka v poriadku

Do auta nezateká

 

Ďakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...
  • Ondra16V umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...