Přejít na obsah

Rezervní kolo neplnohodnotné


Popel

Doporučené příspěvky

Ahoj, chtěl bych se zeptat ohledně rezervy. Z výroby jsem dostal normálně na Alu kolech nazuté pneu 225 45 R17 91W Dunlop Sport Maxx RT a v kufru mám rezervu na ocelovém kole 205 55 R16 91V Dunlop Sport Blue Response. Viděl jsem na ní něakej žlutej štítek že s ní smím jet jen 80 Km/h. Mohu se zeptat proč, jaký je důvod? 

 

Moc vám děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to se chystáš mít defekt a jezdit s rezervou jako o závod, když už nebudeš mít další rezervu? Kolikrát jsi měl defekt, že hned panikaříš? Já za téměř 30 let co jezdil a to i kdysi jako řidič z povolání s kamionem, jsem měl při jízdě defekt 3x a vždy jsem pak hleděl navštívit nejblišší pneuservis...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plnohodnotná je stejná, jako máš kola na autě (já třeba na OII mám rezervu shodnou s obutím auta - tudíž tam není žádné omezení). Což v tomto případě evidentně není. Té galusce se obecně říká dojezdová. Jestli je to nějak legislativně podchyceno nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U OIII je maximální velikost rezervy 205/55/16. Pokud máš z výroby kola 205/55/16 a máš rezervu 205/55/16 máš plnohodnotnou rezervu. Pokud máš kola z výroby 225/45/17 a rezerva je 205/55/16 ( větší není možná kvůli velikosti otvoru v kufru - hloubka ) máš neplnohodnotnou rezervu, která je ale bez problému k použití na dojetí do pneuservisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký je v tom rozdíl? Respektive je nějaký legislativní nebo technický problém jet na třech alu discích a jednom plechovém? V konfigurátoru se dá přikoupit plnohodnotná plechová rezerva (pokud má člověk na autě 16 kola). A to i v případě, že to bude auto na sobě bude mít alu kola z továrny. Kdyby to byl problém, tak by to snad nenabízeli, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hravec:ale ty bys tu ŠA taky furt jen omlouval.Třeba loni jsem měl 14dní blbec, kdy jsem tu rezervu potřeboval hned třikrát. Prostě rezerva by v autě měla být.

Oni to teď hrajou na ty nižší emise,ale opět jde jen o to,že jsou to hladové krkovice a máme tady další příplatkovou výbavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hravec:ale ty bys tu ŠA taky furt jen omlouval.Třeba loni jsem měl 14dní blbec, kdy jsem tu rezervu potřeboval hned třikrát. Prostě rezerva by v autě měla být.

Oni to teď hrajou na ty nižší emise,ale opět jde jen o to,že jsou to hladové krkovice a máme tady další příplatkovou výbavu.

Ale to není pravda, já nikoho neomlouvám, jen jsem to popsal jak to je a tedy jsem pouze konstatoval....

Copak to dělá jen ŠA? Další otázka, kolik lidí si dnes, co maji auta umí vůbec rezervu vyměnit? Ti co mají firemní to vůbec neřeší... prosté to tak vyplynulo z praxe.... ta pravděpodobnost je opravdu malá, tak proč s sebou vozit něco, co neumí ani vyměnit....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jedna otázočka- existuje na škodu (5x100 14")dojazdovka no ako už bola spomínaná tá galuska. Dal som si do fabiky namontovať plyn a v krátkej neni toho miesta nazvyš, dal som si zatial zo ženinej fábie zimnú na kant na kraj kufraale tá galuska by sa mi viac hodila.

Ked som kupoval auto malo 110000 najazdené a rezerva ešte nebola použitá, ale náhoda je blbec na ženinej fabii som vyhodil rezervu a zadné sedačky na pár jázd lebo som potreboval malú "dodávku" a ako na potvoru po 15 km čiže dosť daleko od domu prieraz takže kompresor a sada na lepenie mi moc nepomohla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...