Přejít na obsah

Parkovací senzory - dodatečná montáž


Kubis001

Doporučené příspěvky

Milý Petře, to bys pak nemohl nic kódovat, dávat ledky do interiéru atd :) protože by ti mohli říct, co tam dělají ledky? :D mě se taky ptali co dělají vzadu led světla, sem řekl že mám l@k a že i na superbu 2 l@k byly ledky, tak mě to sežrali i s navíjakem :D a v spz sem je dodělal....
proč s velkou zkušenosti, je vidět že si neviděl v akci rolbaře nebo vášu (rolbař dodělával klimatronica do O3 už, takže určitě zvládne i parkováky)

 

jinak co sem tak letmo počítal, tak matroš na zadní senzory(asi se dá sehnat levněji): cca 9000kč, s předními cca 12000 kč

 

Pla 2.0 na golfa(předpokládám že to sedí s  O3), ale již máš přední a zadní senzory: cca 8000kč.

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

však ano, bohužel je to tak a už se to tu ptalo několikrát, že při reklamaci řeknou - dejte auto do původního stavu ve věci neautorizovaných zásahů... já např mám původní konfiguraci uloženou...

 

mě např volant měnil servis i LED v SPZ servis, ano je to ode mě alibizmus, od nich také, protože na to nepsali zakázku a udělali mi to v rámci dobrých vztahů zadarmo... nicméně to mám v mailu že mi odsouhlasili, že mi to udělají, takže je to na ně.... všechny změny přes VCDS mám uloženy abych mohl vrátit případně vše zpět.... nechci se pak případně s někým dohadovat, interiérové žárovky se dají vždy vrátit zpět, je mi jasné že to není orig, nicméně osvetlení nohou i kufru mám orig. LED lampičky VW

 

je mi jasné že je to někdo schopen dodělat o tom nepolemizuji, garážisti dovedou leccos, ale dovedu si pak přestavit kecy reklamačního technika kdyby bylo potřeba něco řešit.... kecy jsem zažil už několikrát, když jsem chtěl po záruce kulaci na ventil zpětného vedení výfukových plynů a chladič zpětného vedení výfukových plynů na O II FL, kecy typu, vlastní olej a podobně, nakonec fabrika uznala kulanci 100/100 - chápu že se jim do toho nechtělo (servisu), protože ten den jejich technik nevydělal ani korunu, protože ŠA jim kulanci proplácí v režijních nákladech bez zisku.... a to s tím měli plno papírování a focení a dokumentování, takže asi tak....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Právě jsem objednal novou Octávku. Zarazila mě čekací doba 14-16 týdnů! Dále mě zarazil fakt, že není možné auto vybavit předními a zadními parkovacími senzory, protože má Škoda auto nějaké technické problémy. Auto lze vybavit pouze zadními senzory, které jsou ve výbavě Elegance standardem. Nevíte prosím zda zadní parkovací senzory ve výbavě Elegance jsou pouze zvukové a nebo se zobrazují i na rádiu Bolero?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě jsem objednal novou Octávku. Zarazila mě čekací doba 14-16 týdnů! Dále mě zarazil fakt, že není možné auto vybavit předními a zadními parkovacími senzory, protože má Škoda auto nějaké technické problémy. Auto lze vybavit pouze zadními senzory, které jsou ve výbavě Elegance standardem. Nevíte prosím zda zadní parkovací senzory ve výbavě Elegance jsou pouze zvukové a nebo se zobrazují i na rádiu Bolero?

Díky.

S jakým motorem máš objednáno? 14- 16 týdnů je teda strašný!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj, má někdo zkušenost s dodatečnou montáží zadního parkovacího asistenta na OIII lim.?

 

Mám vybrané orig. č. 5E0 054 630 a není mi jasné jak senzory drží ve spodním " spoileru ".

Popřípadě znáte lepší variantu pro dodatečnou zástavbu?

 

Díky, Radek.

post-67206-0-81054400-1421960926_thumb.j

Editováno: , autor: RadisVW
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí koupit originální díly a poslat mi jednotku. Pak stačí mít vlastní originální VCDS nebo si ho někde půjčit a zbytek lze nastavit na dálku.

 

Originální držáky jsou hodně specifické.

 

Případné rady se seznamem dílů přes soukromou zprávu

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Zdar,

 

rád bych si také nechal dodělat parkovací čidla (zadní, příp. i přední) se zobrazováním na starém nedotykovém SWING rádiu. Je tu někdo z Prahy, kdo by mi příp. s montáží pomohl a dal info, na kolik ta sranda vyjde?? 

 

Díkes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dobrý den,

prosím někoho o radu.

Mám Škodu Octavii III, rok výroby 2013. Rád bych si nechal udělat dodatečnou montáž zadních parkovacích senzorů se zobrazením na rádiu. V autě je základní rádio Blues, které podporuje CAN-bus. V manuálu rádia v sekci "Jízdní asistenti" zmiňují možnost "Park Assist", takže rádio by zobrazení mělo zvládnout, je to tak?Pokud ano, jsou vhodné Parkovací asistent Steelmate s CAN modulem PTS410-VW? Originální nemohu na internetu nikde sehnat..

Předem děkuji za odpovědi,

Martin Mašek

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...

Dodělal jsem zadní čidla, vše jede jak má, jen rádio je nechce zobrazovat. Po povolení v adaptacích mám v nastavení zadní senzory, ale když chci do toho vlest, píše radio ze fc je nedostupná. Nevím jak dále, tak aby to rádio zobrazovalo. Mám Swing, výroba 1/2017 před Fl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte zablokovali mi temu (duplikoval som tu Vasu) ospravedlnujem sa. No originál ide dorobit. 

Materiál:

Original RJ J791 5Q0 919 283,

4 x origo zadny senzor (riesil som vymenou náraznika, kedže som mal skladom),

repracik a kabelaz.

 

Doba práce cca 3 hod. / prplacka pri tahani kabelaze popri origo kablom a repracik do strechy/

 

Elektrika: Hlavne káble (okrem repracika a senzorov), plus, kostra, CAN BUS. Po zapojeni som cez VCDS urobil : 

 

Kodovanie 19, som pridal Park assist a cez long coding som nastavil potrebne bity.

Kodovanie v Infotaimente (swing ) som aktivoval zobrazenie na displeji a v menu. 

 

Vsetko funguje. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...