Přejít na obsah

Pozná servis domácí výměnu oleje


hruskin

Doporučené příspěvky

Přečti si diskuzi dále, kde to doplňuji o to, kdo to vůbec dělá. Všichni tu nadáváte na servis že jim nevěříte, ale co se týče vysátí oleje, tak jim věříte. Ale odsátí se také musí udělat pořádně... Já teda když už servis má něco odfláknout, tak víc věřím vypuštění než odsátí.

 

To že se stále vedou pře co je lepší, je věc druhá a nedá se říct, že drtivá většina u jednoho nebo druhého je pro....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Četl jsem, nesouhlasím s tvými argumenty. Odsátí oleje je účinnější, oleje z motoru vytáhneš víc, než vypouštěním přes šroub. Kanálkem pro měrku jsi schopný se dostat na nižší místo ve vaně, šroub není úplně vespod. 

 

Jak mám rozumět tomu, že se musí udělat odsátí pořádně?? Zkrátka odsaješ celou náplň a je hotovo. V motoru vždy zůstane nějaký olej, což není na škodu, počítá se s tím. U odsátí oleje zůstane míň, což vidím jako plus. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neni to uplne sumak jestli vysati nebo vypust? s prihlednutim k faktu, ze vetsina lidi si nove auto necha dejme tomu max 5let, najede na tom do 150tis km, vetsinou min a pak prodava, takze jakej vliv/zavady se prosim na aute projevi kdyz budu ignorant a budu to vypoustet v autorizaku namisto aby mi to nejakej bastlic doma v garazi vysaval?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

e1 podívej se do autokelly,filtron je tam za 660,mann 325,origo za 270...Než začneš něco tvrdit tak si to najdi.A jak jsem psal olej jsem měl svůj.Samozřejmě si zase udělám mezivýměnu,ale už jen kvůli pokračující záruce se vyplatí zajet jednou za dva roky do značkovýho servisu.Nestojí mi za to se s nima v případě reklamace dohadovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

e1 podívej se do autokelly,filtron je tam za 660,mann 325,origo za 270...Než začneš něco tvrdit tak si to najdi.A jak jsem psal olej jsem měl svůj.Samozřejmě si zase udělám mezivýměnu,ale už jen kvůli pokračující záruce se vyplatí zajet jednou za dva roky do značkovýho servisu.Nestojí mi za to se s nima v případě reklamace dohadovat. 

 

Existujú aj iné obchody ako autokelly, takže pred tým ako začneš niečo tvrdiť, tak si to nájdi.

Len pre tvoju informáciu, naposledy som olejové filtre MANN do 1.2 TSI kupoval za 6,60 € (181 Kč).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My máme na odsávačkách jak hadice tak trubky a snad cítím,jestli ji dám až na dno vany né??Bože to je debata.připadá mi,jako by tady někdo žil ještě v době komunismu,nebo že by byl přímo členem STB?Tak mi to připadá,jinak si nedovedu vysvětlit,proč by měl mechanik,který bude nějakému zákazníkovi měnit olej a hned letí za šéfem a bonzuje-pane šéf,tady není něco v pořádku,pán tam má neorigo filtr,bonznem to do škodovky aby přišel o záruku.

Běžte už s tím do háje.Dobře vím,jak to chodí.90% mechaniků jen dělají svoji práci,protože musí,dostanou za to korunky a 90% z nich neudělá nic navíc-ani to,aby se podívali na výrobce filtrů,ani to,aby pak po sobě utřeli to co zgychají.Když ,měním olej já,nikdo nic nepozná,vše do suchy a čista utřeno.Běžte se podívat pod dekl po servisákovi z autorizáku.-Nechci všechny hanit,ale vidím to sám.Viz můj Superb II,ktzerý jezdil do autorizáku-hnus než jsem dostal motor do pro mně přijatelné podoby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

E1,na slovensku máte taky možná jiné ceny,mám fakturu v autě a díval jsem se až včera a filtr stál 222 kč po slevě,to radši po zkušenostech s filtrem bosch,který se mi rozpadl v ruce přidám těch 40 k.A jestli máš na mysli ceny v e-schopech tak nezapomeň zakalkulovat poštovné.

Já jako živnostník mám samozřejmě u dodavatele slevu,ale stejně do tsi radši koupím originál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako som hovoril, existujú aj iné obchody ako predražené AUTO KELLY. A vôbec nie je žiaden rozdiel v cenách v ČR oproti SR. Aj s vyhľadaním čísla dielu mi trvalo nájsť podobnú cenu v ČR asi 30 sekúnd: http://www.reximaoil.cz/mann/568-olejovy-filtr-mann-w71291.html

Čo sa týka poštovného/dopravného, tak to sa platí všade, alebo si pre tovar musíš ísť sám (tam zase platíš PHM, amortizáciu, tvoj čas). Ale ak toho objednáš naraz viac, poštovné sa ti rozpočíta na viac položiek, alebo dokonca budeš mať poštovné/dopravu ako ja, zadarmo.

Ak si priplatíš za originál, je to tvoja vec, ale nepíš sem také bludy, že originálny filter je lacnejší ako aftermarket.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jsi psal,že aftermarket je vždy levnější,jen jsem reagoval,že to vždy pravda není.Spousta lidí na netu nenakupuje a jdou třeba do kelly a mají jistotu,že jim díl případně vymění a nemusí nic nikam posílat.

Já dopravu řešit nemusím,díly mi vozí pod nos do dílny.

Opravdu mi přijde zbytečný kvůli 40 korunám čekat jestli něco budou namítat nebo ne.Nikdy nevíš na jakýho pitomce narazíš.Jestli máš auto už po záruce tak je to jiná,že.

Ještě jedna věc ten mann je náhrada za 03C115561D,poslední inovace má číslo 03C115561H,což zrovna u tsi může hrát jistou roli.

Editováno: , autor: standavfr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím, že na svoj pôvodný výrok si nejak zabudol, tak ho citujem:

 

e1 origo filtr je LEVNĚJŠÍ než aftermarket.

 

To že niekto ide do kamenného obchodu, alebo špeciálne do AUTO KELLY je ok (aj keď je na zamyslenie, že prečo stoja u nich filtre MANN minimálne o polovicu viac ako inde), ale ty si na základe svojej skúsenosti z jedného obchodu generalizoval. Ja som ti ukázal že si na omyle, ale napriek tomu tu ešte stále máš potrebu obhajovať svoju pravdu. Keď chceš, tak nakupuj u AK, je to tvoja vec, nikto s tým nemá žiaden problém.
Ale prosím ťa, buď chlap, a priznaj, že tvoje vyššie citované vyhlásenie ktoré túto diskusiu spustilo nie je pravdivé a tvoj neskorší školiteľský štýl komunikácie si si prinajmenšom mohol odpustiť.
 

Ďalej, keď som ja kupoval filter, tak inovácia ešte nebola, všade sa predávala iba verzia D preto som dával tento príklad, ale teraz už naozaj je 03C115561H, v tom máš úplnú pravdu. Samozrejme existuje aftermarket verzia aj tohto filtra, napr. MANN W 712/94 (190 Kč / 6,30 €). A "originálny" filter za toľko asi nenájdeš nikde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže dnes jsem byl na výměně oleje v CB auto Tábor.Nikdo nic neřešil,olej jsem měl vlastní Yacco 5W30 s technickým listem,který si nechali,výpusťák mění při každé výměně.Na zakázce a faktuře poznamenáno že jsem měl olej vlastní+druh a značka.Proběhla v rámci záruky drobná úprava kabelového svazku k mlhovkám.Potvrzena záruka mobility,auto umyto a vyčištěno,cena 1027Kč.

Byl jsem maximálně spokojen.Ještě připomínám,že jsem si olej měnil během těch 21000 dvakrát.

Vím že to patří do jinýho vlákna, ale co bylo s tím kabelovým svazkem k mlhovkám? Tos něco reklamoval sám, nebo to byla jejich iniciativa?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...