Přejít na obsah

Pozná servis domácí výměnu oleje


hruskin

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Pokud by měl jěště někdo pochyby, zda servis pozná výměnu oleje, tak ho můžu uklidnit, že to opravdu neřeší (pokud není zjevné, že se v tom někdo vrtal). Sám jsem si měnil v půlce intervalu olej. Šroub i s podložkou jsem nechal původní a starý černý filtr nahradil rovněž originálním, ale šedým. Původně jsem uvažoval, že tam pro jistotu  těsně před servisem vrátím starý filtr, ale ten jsem při vytahování poškrábal (držel opravdu pevně), takže jsem to neřešil. Technikovi se sice nezdálo, že mám jen 4l oleje, ale nakonec jim to stačilo. Auto předáno s novým olejem, naúčtována podložka a filtr, v servisce poznámka o vlastním oleji. Z mé strany spokojenost a ušetřené peníze za olej. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrá zpráva pro všechny čecháčky :-) Jen jim ještě napiš jak správně tam ten filtr namontovat, protože když to udělají špatně tak budou chrastit rozvody a zase tu bude hysterie že to škodofka podělala.

 

...tohle by jsi měl vyprávět těm co se ten zázračný motor potkal a nebo s rozvody mají do dnes starosti (a že jich není málo) ....navíc staré těsnění pod filtrem dokáže zanechat i AS ;-)

 

Osobně si myslím, že domací výměnu oleje AS nepozná, protože nemá důvod to při běžném servisu zjišťovat. Ale pokud se řeší reklamace, která má aspoň částečnou vazbu na motor, tak AS proleze všechno a upozorní ŠA na každou nesrovnalost. Vlastní zkušenost! A tady už by mohl vzniknout problém, takže záleží zda ten risk v době záruky podstoupit.

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně si myslím, že to za to stojí. Pokud to udělám správně, tak na nic nepříjdou a mám jistotu, že je olej a filtr OK. Nemusím stresovat jestli mi vyměnili filtr (dělat si značky) a kolik je v náplni nového oleje... V servisech dělají jen lidi a každý chce nějak vydělat.

Když tomu nerozumím, tak do toho nehrabu a mám jistotu záruky, pokud ŠA nepříjde na nějakou kličku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny snahy ušetřit vedou vždycky do průseru. Viz. to těsnění... Pokud někdo pracuje v servisu a má dostatek informací jak to vyměnit a ni nepodělat, tak ať si to klidně vymění sám doma, ale pokud o tom nemám dost informací tak bych se do toho hrabat neměl. Doba kdy jsme to vypustili do pekáče je dávno pryč. Nad tímhle tématem jsem strávil poměrně hodně času a stejně jsem dospěl k tomu, že je nejlepší si to nechat udělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...tohle by jsi měl vyprávět těm co se ten zázračný motor potkal a nebo s rozvody mají do dnes starosti (a že jich není málo) ....navíc staré těsnění pod filtrem dokáže zanechat i AS ;-)

 

To je taky zajímavá věc, celkem by mě zajímalo kolika motorů se ty rozvody týkaly. Nikde jsem neviděl takovou koncentraci špatných rozvodů jako na internetu, když se ptám po servisech tak většinou říkají že viděli jedno/dvě auta kde byl opravdu problém. U zbytku se rozvody měnili za novější verze z preventivních důvodů, ale auto jinak jezdilo a bylo bez závad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Nad tímhle tématem jsem strávil poměrně hodně času a stejně jsem dospěl k tomu, že je nejlepší si to nechat udělat.

No vidíš, já si to doma sám dělám a zase nepochopím, jak se nad těmi 6 stránkami blábolů dá strávit spoustu času. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dle mého názoru je základ nastavit pevné intervaly výměny oleje a nechat to na servisu. Tribotechnický rozbor oleje bude dělat automobilka, pokud se někomu povede zadřít motor v záruce ... jinak dost pochybuji. Stejně ... takové "píp" téma a jak se to chytlo :kol-31:   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...
V 2. 7. 2014 na 15:02, froggy napsal:

 

odsávačkou běžně vytáhneš víc než výpušťákem... a je to čistá práce ;)

 

zkoušel jsem ho vyšroubovat po odsátí a ani kapka, úplně sucho a čisto... tak prosím neplácej hlupoty

Jak je to  tedy reálně s odsátím oleje otvorem pro měrku? Hadička odsávacího čerpadla má vnější průměr 6mm - do otvoru jí v pohodě strčím, ale co dole? Když zasunu měrku tam je dole cítit odpor, tedy že je otvor dole užší. Uprostřed plochou měrku protočím, ale dolu už ne. Bojím se tedy, zda by se tam hadička nesekla nebo neutrhla. Zkoušeno u 1.2 TSI/66 kw. Prosím o Váš názor, nebo ideálně zkušenost. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...