Přejít na obsah

Svíčky 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

Zdar, před nedávnem se mi přepálil jeden kabel ke svíčkám a od té doby mám pocit, že motor v zátahu neběží tak jak by měl... Proto mám otázku, po kolika kilometrech v servisu mění svíčky? Mám v plánu si koupit nějaké lepší, než ty předražené origo shity. Ptám se, abych nekoupil svíčky a na další servisní prohlídce je měnili automaticky a vyhodili je... Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie origo shity nie sú ani také shity, lebo do TSI idú už od výroby iridiové sviečky. Tým pádom ani lepšie nezoženieš. Čo som pár mesiacov dozadu pozeral, tak kompatibilné NGK aj Bosch boli približne v rovnakej cene ako "originálne", a jedny z týchto sú tie, ktoré kupuje aj fabrika (už sa nepamätám, že ktoré). Ak by si trochu hľadal, tak by si našiel aj vlákno kde sme to už riešili a boli tam aj čísla.dielov. Interval výmeny sviečok si pekne nájdi vo vlákne v ktorom sa to už riešilo, písal som to tam.

Predpokladám, že najneskôr do rána ti to tu moderátor lockne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Co se taky může stát, když je vadná svíčka: začalo to občasným škubnutím motoru, které včera přešlo ve skoro permanentní škubání pod plynem zhruba mezi 1800 - 3000 ot, končícím chodem motoru na tři válce, doprovázeném zajímavou sestavou svítících kontrolek, nápisem na MaxiDotu "Závada na ESP" (to jsem nějak nepochopil...ale našel jsem něco podobného u Yetistů) a "Motor do dílny" (nebo tak nějak, nestačil jsem to vyfotit). Tuto diskotéku se podařilo zlikvidovat restartem motoru. Po rozjetí se toto opakovalo. Dnes tedy proběhla návštěva servisu s výsledkem: jedna svíčka v háji (údajně prasklý keramický izolátor na svíčce) - následovala výměna všech svíček a preventivně taktéž zapalovacích kabelů.


post-32075-0-79450300-1405702243_thumb.jpost-32075-0-81489700-1405702245_thumb.j

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mal som 2x veľmi podobnú diagnózu. Po prvom prípade v servise zmazali chybové hlásenie s tým, že asi nekvalitné palivo (4x za sebou som bral Shell na rôznych ČS). Keď sa to opakovalo druhý krát, tak mi v druhom servise preventívne vymenili zapaľovacie káble a od vtedy sa chyba neopakovala. Sviečky mám ešte stále pôvodné (55500 km).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak mi to nedalo a demontoval jsem svíčku abych se podíval jaká je originál.

 

Popis na keramice: NGK  VW AG

 

Popis na kovové části: 03F905600  RI  JAPAN  NG4

 

Zajímavé že jsou dva druhy http://www.cc-autodily.cz/search/?keyword=03F+905+600+A

Ta Japonská je dražší a je i jako originál.  

 

Jinak najeto 48000km a je docela vypálená na ty druhý fotce je to pěkně vidět.

post-58936-0-38622200-1408378089_thumb.j

post-58936-0-25665000-1408378103_thumb.j

post-58936-0-87463800-1408378115_thumb.j

post-58936-0-43404400-1408378126_thumb.j

Editováno: , autor: voltys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 9 měsíců později...

Dneska mi měnili v servisu svíčky, a překvapilo mě, že mi z motoru vyndali tohle... prej. Podle mě to je uplně z jinýho auta ne? Vzduchovej filtr, kterej se měnil prvně, tak ten starej měl na sobě datum 1/2014, takže to mi taky dali jen jako placebo... auto je vyrobeno 2011 wtf

post-60619-0-40727900-1458755092_thumb.j

Editováno: , autor: francesco3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

Ja už ich mám, ale zatiaľ iba doma na poličke pripravené na výmenu. Niekedy začiatkom budúceho roka pôjdem do servisu na výmenu oleja a vtedy sa budú meniť aj tie sviečky. Potom dám vedieť, či cítim nejakú zmenu, ale nepredpokladám, že bude nejaký rozdiel. Otázna je skôr ich životnosť, ale vzhľadom na ich priaznivú cenu som sa nechal zlákať na skúšku. Uvidíme, že ako to dopadne. :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pôjdem na to logicky, ale opravte ma ak sa mýlim.
Ak nebudeš meniť sviečky za chodu (:D) tak v RJ by sa nemala objaviť žiadna chyba. Tým pádom nevidím dôvod na to, aby si niečo musel mazať. ;)

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...