Přejít na obsah

Výměna předních a zadních kotoučů a destiček


ctirad1

Doporučené příspěvky

před 19 hodinami, vitezslav2 napsal:

Ahoj, chtěl bych se zeptat. Mám Roomstera 1.4 63kW rv. 2008 a zajímalo by mne, jestli se dá nějakým jednoduchým způsobem poznat, jestli má signalizaci sjetých předních destiček? Díky za informaci. 

B5EF6343-B250-4B41-9546-FA6A942FBCD3.jpeg

A83DB73D-674F-400A-B1D2-0BAC2AD0B6B8.jpeg

Podľa prvej foto tam kontrolu opotrebenia doštičiek máš. Inak strana, na ktorej býva ten káblik je rôzne. Napr na Fabii 2, Roomstri to je na vodičovej strane, ale napr. na Octavii 3 je to na spolujazdcovej.

 

 

Ak máš výbavu Ambition resp. Style tak tie to už mali štandardne.

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Změříš tloušťku a zpravidla zjistíš, že jsou na výměnu - mění se to tedy oboje najednou. Nemá smysl zajíždět nové destičky do starého kotouče. Už kvůli tomu, že ta rezavá hrana může dělat bordel. Kotouč také dvoje destičky nedožije, takže pak budeš dávat nový kotouč ke starým destičkám.

 

Na signalizaci nespoléhej (podle mě je úplně k ničemu) - měří se jen jedna destička a pokud se přidře čep, tak se začnou sjíždět nerovnoměrně. Musí se to při přezouvání kontrolovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Ta kontrola destiček je k ničemu. Signalizuje moc brzo a stejně není jisté jak jsou na tom ostatní 3 destičky. Teď budeš předčasně měnit, a nebo jezdit se svítící kontrolkou. Oni už tu kontrolu později přestali dávat. Já mám r. 2011, eleganci v plné výbavě a kontrolu destiček mi tam nedali. Jsem rád. Vždycky si je zkontroluji při přezouvání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...