Přejít na obsah

Výměna předních a zadních kotoučů a destiček


ctirad1

Doporučené příspěvky

Jít by to mělo, nejspíš bude jen jiné uchycení, takže upravám se nevyhneš, ale má to smysl na Fabii?

Jako nezlob se na mě, ale podle mě je to zbytečnost, ty brzdy co tam máš jsou téměř neunavitelné, jen při hodně brutální jízdě nebo někde na okruhu se začínají unavovat, ale při normální svižné jízdě po silnici se mi to ještě nepovedlo.. Vždyť máš brzdy shodné s RS Fabií, která ma daleko větší výkon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...nebo někde na okruhu...

 

Trafil si klinček po hlavičke.

Síce 288-ky jazdu na okruhu zvládajú, ale iba preto, lebo pod kapotou mám iba 105 koníkov. Ale keď v budúcnosti pridám ďalších 20-25, tak chcem podobne pridať aj brzdám. A vzhľadom na to, že svoje časy na okruhu zlepšujem najviac neskorším brzdením, pre mňa by to bolo určite plusom.  :kol-138: 

P.s.: A napriek tomu, že som zástanca nenápadnosti (mám rád sleepre), bola by frajerina mať také kotúče na Fábke, nie?  :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

E1 jestli seženeš těhlice tak to tam nabastlíš,ale šel bych spíš cestou sportovních brzd od nějakého renomovaného výrobce,možná to vyjde i levněji.Když už tu jsem,nemá někdo z vás zkušenosti s kotouči Brembo Max?Chtěl bych je zkombinovat s destičkami Ate ceramic,na fab1 jsem keramické destičky měl,sice nějakě no name,ale kola byla o 90 proc. čistější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cenu až tak neriešim, predné brzdy z O1 RS sa dajú splašiť za 250 €, čo by som dal aj za sadu lepších kotúčov. A keď už mám brzdiče pre 312mm, tak stále môžem dať ešte aj športové kotúče a doštičky. :kol-31: To ale nebudem robiť, lebo potrebujem brzdy aj na bežné jazdenie, takže nejaké extra športové nechcem kvôli tomu, lebo tie väčšinou slabšie brzdia sa studena.
Inak pokukoval som aj po kompletnej sade bŕzd práve od Bremba. Predávajú to na F2 RS, ale má to dva háčiky. Jednou bolo, že tie brzdy sú ešte väčšie a minimom sú 17" kolesá, a úplným zabijíkom bola nakoniec cena okolo 80 tisíc Kč. :D

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj všem, potřeboval bych si pro klid duše ověřit čísla destiček od výrobce Ferodo

 

Origo číslo destiček (viz. Fabie v podpisu) by měla mít 1J0 698 151D (ATE 13.0460-7117.2) a já to potřebuji převést na Ferodo DS Performance.

Dle všeho by to mělo být FDS 1398, trefil jsem to dobře??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Tak jsem musel objednat a vyměnit přední i zadní kotouče a desky (i přední ložiska), tak jsem objednal přední 288mm TRW + desky TRW a zadní 232mm BREMBO MAX + desky TRW, bo zadní byly úplně KO tak jsem vza MAX - frézované aby si zadní kotouč rovnal destičky. Měl jsem to na O1 i Sharanu a vždy to krásně fungy...

post-15441-0-23903900-1449403285_thumb.j

post-15441-0-05404000-1449403110_thumb.jpost-15441-0-01748200-1449403131_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To akože očakávaš, že podľa tvojho VIN to tu bude niekto dohľadávať? Napíš aspoň motorizáciu a rok výroby!
A prečo to vlastne nezmieriaš? Aj keď nedáš dole koleso a zmeriaš to iba približne, dokážeš už určiť správnu veľkosť. Tých kotúčov zas až tak veľa neexistuje. Alebo prečo nevoláš rovno do servisu, ak chceš informáciu na základe VIN. Bežný smrteľník tu k databáze VIN a ešte aj k ETKA nemá prístup.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mi dorazily destičky, objednával jsem si destičky bez senzoru opotřebení, ale vypadá to, že přišly se senzorem, ten vypadá zaslepený. Podle kodu, viz fotografie, je to vše správně, tedy originální díl bez senzoru. http://www.cc-autodily.cz/segmenty-treci-predni-4_4

Půjdou mi tam? Mám vůz škoda Fabia II 1,2 HTP 51kw. Díky. Adam

post-82677-0-62078900-1449670043_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdarec

chystam se menit zadni kotouce. Predek jsem uz menil ten je v poho. Zadni kotouce budu menit prvne a prekvapilo me ze jsem se docet ze se snema musi nejak tocit, kdyz se zatahujou. To neni jak predek?? Ze staci zamacknout a je to??

A jeste jak se steluje rucka?? dela se to v aute na rucce nebo i nejak u kola??

Diky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem pořídil takovou sadu:

http://www.univer.cz/sada-pro-montaz-pistu-kotoucovych-brzd-085-0950--id495

Investici máš při první výměně brzd zpátky, než kdybys to nechal udělat v servisu a užiješ jí i na přední brzdy.

Ruční brzdu bys neměl vůbec řešit. Bovdeny se před demontáží třmenů musí (z třmenů) vyvlíknout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No rikam si bud je tam "zavit" a musi se to zatocit

nebo je to hladky a staci to zatlacit.

Oboji me prijde technicky dost divny.

Predek sem zatlacit truhlarskou sverkou, de to dobre, tak si myslim vzadu to pujde stejne, jen me prekvapilo to toceni a zaroven tlaceni :-/

No rucku sem si rikal ze se nemusi stelovat jak treba pakny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusíš mít obavu většinou jdou zadní zatlačit dobře. Samozřejmě musíč otáčet. Já přípravek na zatláčení a otáčení nemám,ale dělám to normálně klíčem na matky od flexky. Stačí jen zaseknout za jednu stranu a otáčet. Zároven prstem tlačit, Aspon mě to tak šlo vždy. Mrkni i do sekce F I je to stejné a máš tam toho popsáno dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdarec, tak vymeneno. Muselo se tlacit a tocit po smeru hod. rucicek.

Ted jen problem. Pedal brzdy se pri seslapnuti propada:-/

kdyz jsem menil desticky tak tam byly ty plisky, tak jsem je tam nechal. Desticky tam sli tiz, ale sli. Muze to mit vliv?? 

nebo si musim pockat az to "sedne" zatim najeto jen par km, ale 10:-)

rucka brzdi jako driv. kotouc se nehreje

Diky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...
  • Pawouk uzamkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...