Přejít na obsah

Rozvodový řetěz


LadaT

Doporučené příspěvky

výhoda 3,6 ... 

 

 

30tis je ok cena , záleží od materiálu , musí ísť prevodovka von , zotrvačník dole , kryty dole , dosť roboty , rátaj minimálne tmel , skrutky , možno koliečka , obe reťaze , oba napínáky , všetky klzné lišty , tie veci čo sú vyššie v súpiske typu staveci jednotka pro vačku by som bezdôvodne nemenil , pokiaľ majú zuby ok tak to vydrží , cena je tam pri nich vysoká ,.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Chci se zeptat už jste někdo měnil řetězy? A na kolik to fca vyšlo protože ve Škodovce mi řekli 30 tisíc. Začíná se mi ozývat rachot řetězu po studeným startu. Najeto mám skoro 290 tisíc převážně město.

Čau ano už jsem je měnil.Auto jsem koupil přimo ve škodovce,mělo najeto 84tis a na zaruku vyměnily ale komplet cele rozvody..včetně obou nastavovaču vaček,vodítka,šponovaky,ozubená kola,olejove čerpadlo,kryt rozvodu no prostě všechno.Cena asi 80tis,mám doma někde fakturu.Měsíc na to,vyměna setrváku DSG.Dokonce mě řekli že nemám používat olej castrol.Takže dávám TOTAL každých 10tis a mám pokoj.Ale co tomu všechno předcházelo než to začali dělat,tak to je na dlouhý příběh...jinak vše ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem musel napsat ředitelovi aby se to pohlo:


 


píši Vám tento email z důvodu špatného jednání pana .............. Dne 6.8.2013 jsem zakoupil v již zmíněném bazaru vůz značky Škoda Superb 3.6 FSI r.v 2009. Po nastartování se mi nezdál zvuk, který vycházel z motoru, na což jsem pana.........

 

 

upozornil. Pan ....... mě ujistil, že auto dlouho stálo a že trvá, než se to natlakuje olejem atd..jeli jsme se projet cca 7km...za zvýšených otáček se zdál být motor v pořádku.Přijeli jsme zpět na bazar a prodej auta převzal pan.......sepsali jsem potřebné papíry,uzavřeli uvěr u......... na 3 roky splácení,složil jsem na pokladně 200tis akontaci a jel domu. Jak jsem přijížděl k domovu cca 45km od........ se rozsvítila na palubovce kontrolka :vada motoru...volal jsem do........ a že mám přijet. Přijel jsem,diagnostikou zjistili sporadickou chybu:čidlo otáček motoru.Chybu vymazali a že jeďte domů, a kdyby něco volejte. Druhého dne ráno jsem auto nastartoval a ozval se hrozný rachtavý zvuk a motor neměl plynulý chod - po asi minutě zvuk pomalu opadl...znovu jsem volal do ....... a že teda přijedte. Auto jsem přistavil, sepsali jsme papír o závadě a nechal se zavést kamarádem domů. V pátek ráno mi volali, že vyměnili ten snímač otáček a že je vše v pohodě.Odjel jsem domů a po cestě jsem se stavil za kamarádem, který také dělá v servise. Nastartoval jsem mu auto a opět ten rachtavý hrozný zvuk a motor zase tarokoval jakoby jel jen na 5 válců, po asi cca minutě se pozvolna uklidnil. Kamarád mě řekl, že tohle není normální a ať auto vezu rychle vrátit nebo ať ho opraví. Hned v sobotu odpoledne jsem volal panu ....... a ten řekl auto v pondělí přivezte.V pondělí odpoledne jsem auto přistavil a začali ho zkoumat mechanici a uznali, že je tam vada pravděpodobně něco s rozvodem a napínací kladkou motoru. Auto že at tu nechám a že mě zavolají. Dnes dopoledne mě volal pan ......... že to opravovat nebudou a že mám zavolat panu ........, že mi řekne víc.Tak jsem volal panu ........ a ten mi řekl, že oni to opravovat nebudou, že to není jejich problém, jedině že si to zaplatím. Já na to že v žádnám případě, že jsem na autě najel cca 500km z toho 350 jen do......... k nim do servisu. Řekl jsem mu taky, že mám zaplacenou prodlouženou záruku CarGarantie a on mě odmítl to na tuto záruku opravit, že je to moc brzo, že tak až za 3 týdny. Já samozřejmě, že ne, že to takhle nechci, že jim auto vrátím, nebo ať ho opraví a já si ho vyzvednu opravené..nechtěl ani slyšet, tak jsem mu řekl, že je dám k soudu nebo na ně podám trestní oznámení za podvod a pošlu na ně ČOI...bylo mi řečeno, že klidně můžu a jestli se s ním budu bavit takovým tónem, že mě položí telefon...mám hromadu svědků, kteří mě dosvědčí, že ten motor není v pořádku.Takže teď nevím co dělat, prodlouženou záruku na 12 měsíců mám zaplacenou a asi mě je k ničemu. Doma mě stojí auto, se kterým se bojím jezdit, jediné mé jizdy byly jen do....... a zpět.

Pane .........., nerad bych do toho zatahoval ............. ale pokud se věc nevyřeší normální a lidskou cestou, nezbude mi nic jiného, než tuto bezohlednou aféru zmedializovat a řešit soudně, což by mohlo vrhnout špatný stín na Váš pochvalovaný servis a prodej. Pan ....... je arogantní blbec, který si myslí, že může všechno. Zato pan ........ by si zasloužil min. pochvalu a uznání za jeho odvedenou práci, ten se ke mě choval tak jako správný prodejce a bylo mu této politování hodné věci upřimně líto. Budu doufat v kladné vyřizení této záležitosti.
S pozdravem,
 

Pro případ kontaktování přikládám svoje tel.čislo

P.S.: ....... jsem si vybral proto, protože spadá pod..........., na který jsem slyšel samou chválu a myslel jsem si, že koupě auta v tomto bazaru bude zárukou kvality.

Editováno: , autor: tampere
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řikal jsem jim ve škodovce čim to je že to začne rachtat v 80tis a prej že long-life castrol a 30tis interval ale podle norem WV to tak musí dělat...mám všechy faktury co kdy na autě dělaly...podvozek + interier v luxus stavu.Jo a ještě jedna věc,mužu umyvat motor?mám rád když se to leskne a není to zaprašené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak 5w/40 má zase o kus lepší letný viskozitný index a osobne by som tam dával niečo kvalitnejšie 5W-40 502.00 ako ten riedky Longlife ... neviem o tom že by tento motor bol nejak extrémne vysadený na olej , všetky autá čo poznám jazdiace dlhé trasy majú Longlige /origo/castrol/shell/ a sú v pohode ... 

 

 

máš nejaké faktúry s výpisom dielov pre predstavu ? DSG by som riešil len si ten zvuk neviem predstaviť , to môže byť kopec vecí od poškodeného drážkovania spojky , cez zotrvačník , spojku alebo prevodovku samotnú ... zo šklbaním spojky problém nemáš ? tuším niekde v 2010 zmena spojky za iné prevedenie 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...