Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky z motoru 1.2 TSI EA111


rogerer

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 roky později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 9 měsíců později...

Ahoj, mám taky tu čest se zvláštním zvukem, který je slyšet u nádrže s chladící kapalinou. Děje se to cca od prosince 2019, tak sem nechal vyměnit vodní pumpu a na chvíli to přestalo.

 

Dneska sem měnil žárovku a zvuk se zase ozýval.

 

Divný zvuk od nádrže s chladící kapalinou

 

Už si i řikám, jesi to není normální TSI zvuk

 

1.2 TSI EA 111  Golf VI 09/2012

Editováno: , autor: stastny1100
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, chcel by som sa s Vami poradiť ohľadom klepotavého zvuku z motoru 1,2 tsi 77kw, ktorého intenzita sa zvyšuje s otáčkami motora. Po prvej návšteve autorizovaného servisu mi bolo povedané, že je to rozvodová reťaz, tak som to akceptoval a dohodli sme sa na výmene a rovno s tým aj výmenu oleja, keďže by ma to za mesiac čakalo tiež. Pri preberaní auta som sa však dozvedel, že problém výmenou reťaze odstránený nebol, že vraj to celé spôsobilo to, že pri poslednej výmene oleja mi v prechádzajúcom servise (tiež autorizovaný len iný) zle nasadili vnútornú gumičku na olejový filter, čo spôsobilo pokles tlaku oleja a tým pádom mi natiahlo rozvodovú reťaz, reťaz na olejovom čerpadle a pridrelo hydroštely (je toto vôbec možné??). Tak som dostal odporučenie, že pomôže výmena hydroštelov, po tejto výmene mi auto bolo odovzdané s tým, že je to hotové. Naštartoval som chvíľu popočúval (moja chyba, lebo vždy to začne až keď sa auto mierne ohreje cca pár minút na voľnobeh ale ponáhľal som sa) a zdalo sa to v poriadku, tak som odišiel. Avšak akonáhle som prešiel pár km, samozrejme opäť to bolo počuť absolútne rovnako ako na začiatku, tak som im zavolal, že čo to má znamenať, že problém nebol odstránený a odpoveď bola "tohto sme sa báli, je potrebné vybrať motor, rozobrať a hľadať chybu". Čo ma naštvalo a sťažoval som sa ako mi vôbec mohli odovzdať auto bez upozornenia, že problém odstránený nebol, však hádam by si to po výmene mali skontrolovať. Čo na túto situáciu vravíte a ako to ďalej riešiť? Ďakujem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik to má najeto a video by nebylo? Každopádně na filtr se žádná gumička nenasazuje, je součástí filtru, dřív se stávalo, že těsnění ze starého filtru zůstalo v držáku a na to se našrouboval nový, ale to bys poznal chvilku po nepovedené výměně. A i kdyby, tak to rozhodně nenatáhne řetěz na olejovým čerpadle :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najazdené to má 102 tisíc, na fotke mi to ukazoval, že vnútorná gumička bola skrútená ale nechce sa mi veriť, žeby sa to prejavilo až po roku od výmeny. Tiež sa mi to celé nezdá, obhajujú sa tým, že som mal slabý tlak oleja ale môj názor je, že ak by bol naozaj až taký slabý,  palubný by mi to zahlásil, hlavne keď to trvalo rok. Video samozrejme priložím, celkom zreteľne to počuť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...