Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky z motoru 1.2 TSI EA111


rogerer

Doporučené příspěvky

Tohle je podle mě normální, teda aspoň z toho prvního záznamu nic zvláštního neslyším. Buď je to zvuk VT palivového čerpadla nebo tyčka regulace turba, což může způsobovat bohatší směs jak je to studený.

I když ten druhej záznam je trochu jinej, že by rozvody... ale ono záleží jak si to nahrával a navíc je to krátký.

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene, klapka si decentně zacvaká párkrát nepravidelně a je pokoj, tohle prostě tak půl až minutu skřípe v rytmu hodin a pak ustane, navíc to jde přesně z místa, kde jsou řemenice. No rozhodně chci řešit to pískání po ohřátí motoru, takže snad se zabijí dvě mouchy jednou ranou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě už to bohužel píská znova i po výměně čerpadla. V servisu na to koukali a i když se mě snažili přesvědčit, že to ničemu nevadí tak pak uznali, že to dělat nemá. Byli jsme domluvený, že to nahrajou a pošlou do škodovky. Bohužel teď doma děti marodí, takže není čas to řešit, ale až budou ok musím tam zajet, aby už se to hnulo.

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na těch nahrávkách není fakt slyšet nic divnýho, jen běžný zvuky tsi. mně to pískání pumpy přestalo. nevím jestli na to má vliv okolní teplota. většinou jezdím trasy kolem 30km, ale dávám i delší i 200km a nic. pískalo to tak od července a pár tisíc km jsem s tím najezdil, tak uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak mě to pískání, když jedu delší trať, taky nedělá! Nedávno jsem právě sjel z dálnice na pumpu a chtěl jsem si to poslechnout a nic. To samý pak i doma. Asi je motor dostatečně při té rychlosti chlazen okolním vzduchem. Jak ale jezdím couračky po městě, a že je to u nás samej kopec, tak stačí cca půlhodinovém courání a už to na volnoběh píská. Asi na to čerpadlo či co, má vliv jak je voda ohřátá a jak koluje a chladí motor. Jinak přesně tohle jsem říkal i v servisu a podle technika to možný je ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není, ale snažím se to zachytit lépe, tady je to výraznější:

attachicon.gifrecording20141126143945.wav

Jo něco tam šmrdlá, podle zvuku to bude fakt něco na řemenu co pohání čerpadlo, altík a klimošku. Teď jde o to zda je to řemen, kladka nebo přímo ložisko toho co se točí. Pokud to dělá pořád 100% servis! Třeba tam jenom něco vadí, ale třeba to může bejt zrovna i to čerpadlo.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně ten mikrák to zachytí tak decentně tupě, ve skutečnosti je to dost protivný skřípavý zvuk ... zítra jim to jdu ukázat, přes noc jsem ho nechal parknuté u servisu, tak ráno to bude snad tutovka. Dělá to každý studený start (plus mínus 4 až 5 hodin stání a více).

Editováno: , autor: kasekvvv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak moc příjemný ten přijímací teda nebyl, hlavně když se dozvěděl, že potřebuji, aby vylezl někdo 20 metrů ven. Ale slyšel to dobře a objednal mě na pondělí.

Rád bych jednou natrefil na servis, který se nebude tvářit přednasraně už jen proto, že někdo přijde s reklamací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem to chtěl znova v servisu ukázat, ale jak je pod nulou tak to prostě nepíská. Každopádně jsme se domluvili, že až se venku oteplí a začne to opět pískat pravidelně, mám přijet. Potřebují to zdokumentovat pro škodovku, aby se k tomu vyjádřila, když se to opakuje. Takže zřejmě až na jaře, pokud se to teda nevysype... grrr :-)

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám tady další zvuk "bzučení", které vystřídá pískání, když se zapne AC.

Natočeno u masky se zavřenou kapotou.

 

00:09 vypnutí AC

00:32 zapnutí AC

00:37 vypnutí AC

00:44 zapnutí AC

 

Chápu, že kompresor má nějaký technologický projev, ale tohle nám nedělá ani F1, ani F2, jak to je u vás?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám dotaz, po dvou letech jsem si všiml, že když típnu motor po příjezdu někam, tak při otevřené kapotě (jinak to slyšet není a ani uvnitř vozu) tak hned po típnutí něco v levé (ve směru jízdy pravé) části motoru zabzučí, zacvaká jako by se něco přenastavovalo, ví někdo co to je?

Včera jsem si toho všiml, když jsem zkoumal co mi namístě při volnoběhu nepravidelně píská nebo cinká nebo jak bych to popsal z levé (ve směru jízdy pravé) strany od řemene, divné že jen při zahřátém autě, při vychladlém už to nedělalo (slyšet uvnitř auta to nebylo, venku při zavřené kapotě ano). Druhý den, tedy dnes ráno po příjezdu do práce to bylo téměř neslyšitelné ale stejně to dělalo. Tyčka reg. turba to nebyla. To jen jestli se s tím někdo setkal. První polovina dotazu zaměřená na to cvakání - asi provozní záležitost a druhá na to pískání - jestli byl vlhkej ten řemen, ale šlo to jako by odspodu, zas takový řev to nebyl, navíc nepravidelný ale přehlušelo to to typické šícístrojové zvuky TSI i přes kapotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo po každém típnutí, už jsem to taky vyzjistil je to ono. jen sjem si toho nikdy před tím nevyšiml, asi tím, že motor jsem vždy típal se zavřenou kapotou sedící uvnitř auta. Tedy další problémek na snadě. zatím tedy jen zvukový občasný a dle odkazu výše asi ani výměna pumpy není to pravé ořechové. Budu sledovat a i když mi záruka končí nyní v únoru, asi s tím nic dělat nebudu, když na funkci to nemá zatím vliv asi a nejsem zdaleka sám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi jde teda ta klapka po típnutí slyšet krásně jen s otevřenými dveřmi až do kabiny i bez zvedlé kapoty : ) Já už na pískání docela rezignoval. Jeden servis tvrdí, že je to vlastnost, že poslouchali i předváděčku, druhý servis to pro jistotu neslyšel vůbec ... navíc vím tady minimálně o jednom člověkovi, který pumpu vyreklamoval a ta začala také pískat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...