Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky z motoru 1.2 TSI EA111


rogerer

Doporučené příspěvky

Taky bych to bejt tebou zkusil, ale chce to fakt pořádně ohřát, aby to bylo jasně slyšet a nedělali z tebe v servisu blázna. Ze zkušennosti stačí courat cca 10km svižně po městě a musí bejt min. nad 5 stupňů. Prostě víc řadit a vytáčet to a nenechat motor přirozeně vychladnout.

kasekvvv: to jsem já co mám pumpu vyměněnou a svině to dělá znova :-)

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Poslední dobou jak mrzne, tak slyším při studeným startu takový tupý klepnutí. Není žádný rachocení, prostě krátký tupý klepnutí. Jde to slyšet i v interiéru za palubkou u spolujezdce a určitě to leze z motoru. Jak se motor ohřeje už to slyšet nejde. Že by se takhle projevovalo podtlakové ovládání clony vodního čerpadla, která zavře cirkulaci studeného motoru hned po nastartování? Máte to taky tak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

poradite nekdo ? pri volnobehu [ zahrate auto ] kdyz se postavim k predku auta, tak v nem pri behu motoru sem tam tak divne lupne, jakoby skytne cca ve 20ti vterinovych intervalech. Motor ale bezi dobre, hladce. jde to asi z nejake soucasti, ne primo z motoru. nevite nekdo co to muze byt a jestli je to bezne ?

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to bych neřešil, TSI vydává spostu různých zvuků a většina z nich jsou zvuky provozní = vlastnost - pokud nejde o řetěz nebo pazvuk spojený s nepravidelným chodem motoru tak bych to neřešil. Diesel taky klape, HTP má zase jiné zvuky. Nesmíte to zase přehánět a hledat kde nic není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si stoupneš s otevřenou kapotou k motoru s běžícím motorem a někdo ti típně motor, tak cca 2s po típnutí v tom taky různě zaklape a zavrčí. Něco se přenastavuje a to něco bude vodní pumpa si myslím, nebo čerpadlo, páč se rozběhne elektrické čerpadlo pro dochlazování jednoho ze dvou okruhů (bublá v nádržce vody). Tedy žádnej stres. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, přidám se do party lovců zvuků. Mám najeto asi 2000 a na volnoběh to vydává divný zvuky, je to víc slyšet v kabině, než venku. Takové hluboké sténání kolísající pravidelně asi po sekundě nahoru a dolů.  Ventilátor i klima jsem vypnul a nic. Zítra jestli to bude ještě dělat tak to natočím. Neřešil někdo něco podobného? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak video není, zřejmě cesta do práce je příliš krátká (3km), bylo to slyšet tak slabě, že jsem to ani nezkoušel natočit. Je to takové sípání ,jako když se někdo nemůže nadechnout. Budu to sledovat a pak to nahraju a hodím sem. Takže se omluvám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to konečně nahrál, je to slyšet jakoby na pozadí, musí se to zesílit. Dělá to jen když je motor víc zahřátý.

https://youtu.be/fAXEVi_xYf4

 

https://youtu.be/dD1vMabsoXc

 

U toho prvního videa zevnitř to není skoro slyšet, ale na originálu jo. Jak jinak můžu to video vložit?

Editováno: , autor: kahuda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před rokem jsem do tohoto vlákna dával videa, kde je slyšet pískání z oblasti vodního čerpadla po zahřátí motoru, po zvýšení otáček pískání přestalo. dělalo to hlavně, když bylo venku horko, nebo po delší trase. nic jsem s tím nedělal a letos už to nepískalo a že nějaký to vedro teda bylo. nejlepší je ten motor moc nezkoumat a jezdit. mám najeto přes 40tis. s průměrnou spotřebou 5.8. někde už jsem to tady psal, ale tahle poslední verze EA111 je na dnešní dobu relativně spolehlivá a hlavně vychytaná jednotka. ve vlákně FII u prvních kousků snad není majitele bez problému s motorem a tady v Rapidem zase není snad nikdo, kdo by s ním měl problém, tím nemyslím zvuky, ale fakt problémy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by stejně chtělo někde na živo, každopádně na obou autech co mám doma ten motor vydává pazvuky na které jsem také nebyl z předešlých aut zvyklý. Když jsem si před lety kupoval TDI tak mi ho prodejce předváděl , nastartoval motor a chlubil se tím jaký má ten motor chod. Když mi předávali TSI tak se tím už nechlubili  :kol-31:

 

Poslechem laik stejně nic nepozná a dělá se z toho akorát nafouknutá bublina. Uvědomte si, že tyhle motory jsou vlastně na vrcholu evoluce TSI pro normu euro 5. Jsou nejlépe odladěné ze všech. To se potvrzuje i tím, že u Rapidu zatím žádné globální problémy s rozvody nejsou. Podle mne budou tyto motory za čas velmi vyhledávané ojetiny právě kvůli zmíněnému. Nebudou trpět na rozvody a nebudou mít fičury z euro 6 jako startstop atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím souhlasit, mně to taky pískalo z míst vodní pumpy asi před rokem a letos nic. Mám téměř 50tis, asi se to vsáklo nebo zajelo.  :kol-28:  U Rapida jsem si zvykl že některé pazvuky hlavně v interieru jsou v top 10, stálice v mém žebříčku. Jiné pazvuky přicházejí a stejně tak odcházejí a jak plyne čas už to přestávám řešit - člověk najde rozhřešení a jeho duše vejde do nirvány, když to přestane řešit a nedělá si nervy a stres. Teď si chci nechat dodělat zadní repro a tím veškeré mé problémy zmizí. Motor je hlavně tichý jak při volnoběhu tak za jízdy a to se mi vždy hodně líbilo, měl jsem před tím O1 TDI rotačku ještě a to byl traktor. Tohle je šepot květin. Zprvu jsem skoro ani nepoznal jestli mám nastartováno nebo ne.

Editováno: , autor: Petrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vida, když jsem to tvrdil před dvěma roky, tak tomu málokdo věřil. A ejhle jak si ten motůrek s nárustem kilometrů získává důvěru. Znám lidi co jezdí, nic neřeší a chrochtají si, jelikož už mají najeto hodně přes 100 tis. bez žádných podstatných problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem to konečně nahrál, je to slyšet jakoby na pozadí, musí se to zesílit. Dělá to jen když je motor víc zahřátý.

https://youtu.be/fAXEVi_xYf4

 

https://youtu.be/dD1vMabsoXc

 

U toho prvního videa zevnitř to není skoro slyšet, ale na originálu jo. Jak jinak můžu to video vložit?

 

to je ten samý pazvuk, co tu někdo nedávno řešil... mě to přijde strašidelný, u svýho to nemám, ale pokud je to normální...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...