Přejít na obsah

Nepřirozené zvuky z motoru 1.2 TSI EA111


rogerer

Doporučené příspěvky

Mě auto začalo dělat jakoby o něco o něco dřelo viz video. Dělá to jen někdy, většinou když se motoru trochu naloží, ale není to pravidlem. Nejede to od rozvodu, ale jakoby z motoru. Nesetkal jste se s tím už někdo?

 

http://youtu.be/g2unk3JmqZU

Napojil jsem se na toto vlákno a mám stejný problém. V současné době mám najeto 6 000 km. Myslím, že se zvuk nezvětšuje, ale vadí to. Nevím co bych řekl v servisu. Mám také obavy, že to tam ten zvuk neudělá. Už jsem byl v servisu jednou s kontrolkami airbagu. To opravili, ale nechci je prudit.

Ještě někde byly natočeny zvuky, ale nemůžu teď najít ten odkaz. Na mém vláknu někdo psal o ventilátorech, ale nevím, co by to bylo za ventilátor v kabině. Beru, že je ventilátor topení a chladič rádia, ale ten zvuk se mění s přidáním plynu!!!

Přikládám odkaz za vlákno se zvukem.

http://forum.skodahome.cz/topic/129122-nep%C5%99irozen%C3%BD-zvuk-%C5%A1ust%C4%9Bn%C3%AD-z-palubov%C3%A9-desky/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem dal autu trochu čoud v kopcích a pískání se opět na volnoběh ozvalo, když jsem nechal vychladnout turbo. S citem jsem pootevřel nádobku, hladina se mírně zvedla, vyšlo trochu vzduchu a zvuk přestal. Od té doby zase nic, zajímavý :) Takže budoucnost ukáže.

 

Pawouk: asi bych téma spojil s http://forum.skodahome.cz/topic/128242-p%C3%ADsk%C3%A1n%C3%AD-na-volnob%C4%9Bh-12-tsi/ autor prvního příspěvku bych řekl, že řeší to samé :kol-96:

Editováno: , autor: mkaba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně to píská už pořád, někdy víc a jindy míň, ale nemám odvahu otevřít za chodu nádobku u teplýho motoru. Zkusil po ujetí 5km vypnout motor, pak jsem ji otevřel a jenom slabě vyšlo trochu vzduchu. Nastartoval jsem a žádná změna. Co tak zjišťuju, tak to dělá na hodně motorech, by mě zajímalo, jestli je to jen otravnej zvuk, nebo se něco začíná sypat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mě do toho nechtělo, dělat se to nemá. Člověk má asi pořád v očích, co udělá víčko zavařený 120, když pustí tlak :) Ale já to jenom lehce pootevřel a jak vyšel vzduch tak už jsem nepokračoval. Okamžitě to přestalo pískat. Od tý doby zase nic a to jsem auto nijak nešetřil. Možná to bude to vodní čerpadlo, ale nějak se mě tomu nechce věřit. Aby se něco neměnilo hokus pokus. Když píská ložisko, tak vydává trochu hrubší zvuk. Tohle mě spíš přijde jako když jemně píská dětská píšťalka. Takže to přisuzuju odvzdušňovacímu ventilku (pokud tam teda nějakej je), který při určitým tlaku proudící vzduch změní ve zvuk. Něco jako píšťalka. Ale to je jen moje teorie :) Možná je to jenom prvopočátek něčeho a čas ukáže. Řešit to budu, až se to začne objevovat vícekrát a v servisu to budu moct ukázat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

mně už to píská fakt pořád, nechám to vyměnit, ale v servisu řrkli, práca na 2 - 3 hodiny, ale protože je to na záruku, tak tak auto musí být 2 dny, tak na to se můžu. tak teď budu hledat servis, kde si to cestou z práce poslechnou, objednají pumpu a na druhej den vymění, když budu v práci a cestou si auto vyzvednu, doufám, že to tak půjde. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, jeden den, aby to omrknuli a napsali do škodovky a pak čekají na odpověď a svolení, jestli můžou něco měnit a taky čekají na ten díl, kterej přijde druhej den. na to se ale můžu vykašlat. myslím, že když zajedu jinam, tak to normálně poslechne, objedná a druhej den vymění, snad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Mi kromě neustálého pískání pumpy na volnoběh po ohřátí kapaliny na provozní teplotu také motor po studeném startu vydává skřípavé zvuky v rychlejším rytmu hodin. Nedaří se mi to nějak rozumně zachytit, ale trochu to tam slyšet je. Když stojím u auta, tak to je vyloženě jak jezdit nehtama po tabuli brrr, trvá to tak 30 - 50 sekund, než to přestane. Budu muset v noci parknout někde blízko servisu a ráno jim to ukázat. Snad to není rozvod, ale jen další projev té pumpy.

 

Editováno: , autor: kasekvvv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...