Jump to content
kstehno

Přídavné bluetooth handsfree MaxiDOT + mult. Volant - ZKUŠENOSTI

Recommended Posts

Tak jsem před měsícem řešil HF do auta a nikde jsem pořádně nenašel jiné informace než k origo GSM II a standartnímu přídavnému Parrotu. Proto jsem po instalaci a zkušenostech sady FISCON bluetooth založil toto téma, kdyby nekdo potřeboval nějaké info.

 

Sada:

FISCON bluetooth hansfree Basic

Dúvod nákupu:

Hodně za jízdy telefonuji a byl jsem zvyklý z předchozí Fabie s GSM II používat telefon přes MaxiDOT a ovládací páčku.

Moje požadavky:

Co nejmenší zásah do palubní desky a pokud možno využití ovládacích prvků auta.

 

Nakonec jsem našel ideální sadu která nahrazuje škodovácké GSM II a funguje dosti podobně.

 

Cena a instalace:

Celková cena s instalací vycházela na 7 990,- , což není zrovna málo ale když jsem si srovnal všechna pro a proti tak jsem se rozhodnul pro HF. Instalace trvala kolem 45 minut a probíhala bez jakékoli komplikace, nakonec se vše odzkoušelo a mohl jsem jet.

 

Funkčnost:

 • po otočení klíčkem se spárovaný telefon připojí bez jakéhokoli zvukového znamení (zde je rozdíl oproti GSM II které při připojení telefonu ztlumí rádio a hlasitě pípne).
 • na MaxiDOTu je položka telefon ve které naleznete Tel.seznam , Volana cisla ,Prijata vol. , ..... (opět rozdíl oproti GSM II které zobrazuje název operátora , telefonu a signál , a ža teprvé poté hovory atd....)
 • příchozí hovor je na obou zařízení stejný, pokud je třeba zobrazená spotřeba tak se při volání oběví příchozí hovor jméno a číslo "příjmout nebo odmítnout". Zde se vše volí a potvrzuje levým kolečkem na volantu. Pokud je z výroby GSM HF tak se příjmá tlačítkem sluchátka na volantu.
 • pouštění hudby mě hodně překvapilo protože přez volant zapnete A2DP a telefon i v zamknutém stavu pustí poslední věc která byla přehrávaná. Potom můžete přímo na volantu přepínat hudbu "předchozí skladba , další skladba a stop". Já osobně poslouchám audioknihy a když jsem pauznul knihu a přišel do auta a aplikaci už jsem měl dávno vyplou, tak při zapnutí A2DP pokračovala kniha a ne písnička což jsem velice uvítal.

 

Pro lepší představu přikládám fotografie, kde je vidět jediný zásah do interieru a to mikrofon.

post-65761-0-80748500-1401300696_thumb.jpost-65761-0-44585500-1401300711_thumb.jpost-65761-0-82029500-1401300722_thumb.jpost-65761-0-63537500-1401300753_thumb.jpost-65761-0-40716700-1401300767_thumb.jpost-65761-0-73486800-1401300781_thumb.j

 

 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pánové, slyšeli jste někdy o GSM III Premium? Vy tu objevujete ameriku, přitom výše uvedená sada je originál a sežene se do 5tis s přehledem.. Vše je schované a bez zásahu do čehokoliv. Podle jednotky umí cokoliv (např. i wifi hotspot, psát a přijímat SMS apod). Trochu pohledejte v sekcich Octavia 2 a Superb 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Similar Content

  • By SpeedyG
   Zdravím,
   chtěl bych do Yetiho namontovat GPS/GSM tracker/alarm. Uměl by mně někdo poradit, kam ho schovat, tak aby byl celkem přístupný a kam se v autě připojit na napájení, palivové čerpadlo (relé) a na nějaký kontakt, který signalizuje otevřené dveře? Díky
  • By Wexino
   Zajímaly by mě vaše zkušenosti, ať už pozitivní nebo negativní na používání telefonu jako kamery do auta. Zkoušeli jste to někdo? Zkoušeli jste přímo tuto Car Camera nebo nějakou alternativu?
    
   Aplikace Car Camera - telefon jako kamera do auta (recenze)
  • By omicron
   Stále řeším nějaké chytré ovládání pro dálkový start motoru a zapnutí nezávislého topení (nejlépe pomocí aplikace pro smartphone).
   Při hledání řešení (vím o německém řešení DANHAG pro NT) jsem narazil na PANDORA, jež vedle autoalarmu umí i telemetrii a dálkový start motoru a dálkové ovládání nezávislého topení. Zachová i originální DO, umí i smartphone a přidává i další bezpečnostní funkce. Mám sice originál Škoda alarm, ale ten dálkový start motoru je impresivní, na léto velmi užitečný. Některé verze mají i přídavné zabezpečení KESSY systému.
    
   Nemá někdo zkušenost s nějakou variantou ?
   Jsou to asi Rusáci (které bytostně nemusím), ale v Rusku je Oktávka a Sup velmi rozšířen, a má to veškeré EU certifikace a v CZ docela velká podpora...
    
    
  • By PTiCA
   Po aktualizaci FW autorádia Columbus jsem zjistil že se mi nepřehrává "Bluetooth audio" z mobilniho telefonu a ikonka je neaktivni.
   Předpokládám že postup bude stejný i u Amundsena
    

    
   Proto jsem hledal příčinu a zjistil jsem že tuto funkci mám deaktivovanout. Zde přináším stručný návod na jeho aktivaci.
    
   Je potřeva kabel VAG-COM a sním se následně připojit na jednotku
   VCDS -> 77. Telefon

    
   Kódování
   VCDS -> 77. Telefon -> 07. Kódování

    
   Kalkulačka pro dlouhé kódování
   VCDS -> 77. Telefon -> 07. Kódování -> tlacitko: Kalkulacka pro dlouhe kodovani -> Byte 4
   Bit 0 -> Multimedia funkce (Bluetooth Audio)
    
    
   Uložit a je hotovo...
×
×
 • Create New...