Jump to content
kstehno

Přídavné bluetooth handsfree MaxiDOT + mult. Volant - ZKUŠENOSTI

  Recommended Posts

  Tak jsem před měsícem řešil HF do auta a nikde jsem pořádně nenašel jiné informace než k origo GSM II a standartnímu přídavnému Parrotu. Proto jsem po instalaci a zkušenostech sady FISCON bluetooth založil toto téma, kdyby nekdo potřeboval nějaké info.

   

  Sada:

  FISCON bluetooth hansfree Basic

  Dúvod nákupu:

  Hodně za jízdy telefonuji a byl jsem zvyklý z předchozí Fabie s GSM II používat telefon přes MaxiDOT a ovládací páčku.

  Moje požadavky:

  Co nejmenší zásah do palubní desky a pokud možno využití ovládacích prvků auta.

   

  Nakonec jsem našel ideální sadu která nahrazuje škodovácké GSM II a funguje dosti podobně.

   

  Cena a instalace:

  Celková cena s instalací vycházela na 7 990,- , což není zrovna málo ale když jsem si srovnal všechna pro a proti tak jsem se rozhodnul pro HF. Instalace trvala kolem 45 minut a probíhala bez jakékoli komplikace, nakonec se vše odzkoušelo a mohl jsem jet.

   

  Funkčnost:

  • po otočení klíčkem se spárovaný telefon připojí bez jakéhokoli zvukového znamení (zde je rozdíl oproti GSM II které při připojení telefonu ztlumí rádio a hlasitě pípne).
  • na MaxiDOTu je položka telefon ve které naleznete Tel.seznam , Volana cisla ,Prijata vol. , ..... (opět rozdíl oproti GSM II které zobrazuje název operátora , telefonu a signál , a ža teprvé poté hovory atd....)
  • příchozí hovor je na obou zařízení stejný, pokud je třeba zobrazená spotřeba tak se při volání oběví příchozí hovor jméno a číslo "příjmout nebo odmítnout". Zde se vše volí a potvrzuje levým kolečkem na volantu. Pokud je z výroby GSM HF tak se příjmá tlačítkem sluchátka na volantu.
  • pouštění hudby mě hodně překvapilo protože přez volant zapnete A2DP a telefon i v zamknutém stavu pustí poslední věc která byla přehrávaná. Potom můžete přímo na volantu přepínat hudbu "předchozí skladba , další skladba a stop". Já osobně poslouchám audioknihy a když jsem pauznul knihu a přišel do auta a aplikaci už jsem měl dávno vyplou, tak při zapnutí A2DP pokračovala kniha a ne písnička což jsem velice uvítal.

   

  Pro lepší představu přikládám fotografie, kde je vidět jediný zásah do interieru a to mikrofon.

  post-65761-0-80748500-1401300696_thumb.jpost-65761-0-44585500-1401300711_thumb.jpost-65761-0-82029500-1401300722_thumb.jpost-65761-0-63537500-1401300753_thumb.jpost-65761-0-40716700-1401300767_thumb.jpost-65761-0-73486800-1401300781_thumb.j

   

  • Upvote 1

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Pánové, slyšeli jste někdy o GSM III Premium? Vy tu objevujete ameriku, přitom výše uvedená sada je originál a sežene se do 5tis s přehledem.. Vše je schované a bez zásahu do čehokoliv. Podle jednotky umí cokoliv (např. i wifi hotspot, psát a přijímat SMS apod). Trochu pohledejte v sekcich Octavia 2 a Superb 2.

  Share this post


  Link to post
  Share on other sites

  Create an account or sign in to comment

  You need to be a member in order to leave a comment

  Create an account

  Sign up for a new account in our community. It's easy!

  Register a new account

  Sign in

  Already have an account? Sign in here.

  Sign In Now

  • Similar Content

   • By Wexino
    Zajímaly by mě vaše zkušenosti, ať už pozitivní nebo negativní na používání telefonu jako kamery do auta. Zkoušeli jste to někdo? Zkoušeli jste přímo tuto Car Camera nebo nějakou alternativu?
     
    Aplikace Car Camera - telefon jako kamera do auta (recenze)
   • By omicron
    Stále řeším nějaké chytré ovládání pro dálkový start motoru a zapnutí nezávislého topení (nejlépe pomocí aplikace pro smartphone).
    Při hledání řešení (vím o německém řešení DANHAG pro NT) jsem narazil na PANDORA, jež vedle autoalarmu umí i telemetrii a dálkový start motoru a dálkové ovládání nezávislého topení. Zachová i originální DO, umí i smartphone a přidává i další bezpečnostní funkce. Mám sice originál Škoda alarm, ale ten dálkový start motoru je impresivní, na léto velmi užitečný. Některé verze mají i přídavné zabezpečení KESSY systému.
     
    Nemá někdo zkušenost s nějakou variantou ?
    Jsou to asi Rusáci (které bytostně nemusím), ale v Rusku je Oktávka a Sup velmi rozšířen, a má to veškeré EU certifikace a v CZ docela velká podpora...
     
     
   • By PTiCA
    Po aktualizaci FW autorádia Columbus jsem zjistil že se mi nepřehrává "Bluetooth audio" z mobilniho telefonu a ikonka je neaktivni.
    Předpokládám že postup bude stejný i u Amundsena
     

     
    Proto jsem hledal příčinu a zjistil jsem že tuto funkci mám deaktivovanout. Zde přináším stručný návod na jeho aktivaci.
     
    Je potřeva kabel VAG-COM a sním se následně připojit na jednotku
    VCDS -> 77. Telefon

     
    Kódování
    VCDS -> 77. Telefon -> 07. Kódování

     
    Kalkulačka pro dlouhé kódování
    VCDS -> 77. Telefon -> 07. Kódování -> tlacitko: Kalkulacka pro dlouhe kodovani -> Byte 4
    Bit 0 -> Multimedia funkce (Bluetooth Audio)
     
     
    Uložit a je hotovo...
   • By sk0d@
    Aplikacia Carista OBD2 umoznuje diagnostiku a nastavenie niektorych funkcii na koncernovych vozidlach (podporuje aj dalsie znacky).
     
    Existuje verzia pre Android aj Apple.
     
    Co potrebujete:
    Samotnu aplikaciu - da sa kupit, alebo najst "odomknuta" verzia na webe ELM327 adapter - ja som pouzil verziu Bluetooth 1.5 Kompatibilne auto - kompletny aktualny zoznam je tu. V nasledujucom videu som diagnostikoval Skodu Rapid a aktivoval dial staging (pretocenie ruciciek).
     
     
    POZOR, TREBA POUZIT SPRAVNU VERZIU ADAPTERA, NA TRHU SU AJ ZLE KUSY (POTVRDENE SKUSENOSTAMI UZIVATELOV), VIAC INFO NAJDETE V SAMOSTATNEJ TEME, PROSIM CTENYCH UZIVATELOV FORA ABY SVOJE OTAZKY A SKUSENOSTI OHLADOM NAKUPU SMEROVALI DO NEJ.
     
    EDIT 16.11.2016:
    navod na odomykanie Caristy Carista Lucky Patcher.pdf
    Zamknutu Caristu v3.0 beta 19 najdete tu https://uloz.to/!ZmynF3CfszxU/carista-3-0-b19-apk
    Lucky Patcher v.6.3.5 tu https://uloz.to/!B4J5XD1gwtTy/luckypatchers-com-v6-3-5-apk
     
    Bohuzial neviem ci Vam to pojde na inych verziach Androidu a Caristy, treba skusat.
     
    Edit 27.07.2017: pri niektorych autach Carista nefunguje s otvorenymi dverami. Vzdy sa uistite, ze su vsetky dvere zavrete a ze mate zapnute zapalovanie.
     
    Edit 22.11.2018: Posledna odomknuta verzia 3.8 beta 10 je tu
  ×