Přejít na obsah

Chiptuning S II 2.0 TDI 125 kW


TDIfun

Doporučené příspěvky

Ja osobne mám skúsenosti s motopower len tie najlepšie, a dovolím si tvrdiť, že je to v tomto macher rovnajúci sa používateľovi Ferda25, s ktorým mám tiež osobnú skúsenosť.

Určite by som zveril svoje auto radšej jemu, ako nejakej firme, ktorá si necháva robiť reklamné spoty druhým stranám, a samotnú prácu svojim technikom, ktorí robia len niečo, za čo im je zaplatené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdar - nezkoušel jste někdo čipovat u firmy X-tuning v Jihlavě?

Teď mají docela slušnou reklamu na TV Prima - pořad Autosalon.

Čip na Supa stojí 10 tis. a snad by to mělo být kvalitně provedené se zárukou, zkouška na brzdě před i po úpravě, zálohování původního software, graf atd.

Ze 125 kW to zvednou na 147kW. Volal jsem tam a prý  Superbů II dělali spoustu (u některých typů motorů se musí rozebrat a předělat ŘJ).

Máte někdo s touto firmou zkušenost?

Díky za info a za zkušenosti - Martin.

 

Ahoj, ja u X tuningu cipoval mého prvního supa motor CBBB 125kw... Prijeli, rozdelali jednotku a supli tam udajne 20kw navíc. Auto jelo urcite lip od spodu a celkove to bylo lepsi, spotřeba stejna. Ale vim, ze u tohodle motoru tam vždy nahraji jedno a to same! To me trochu od takove firmy mrzi, ze si s tim nepohraji, nereknou jak to chci(co by se mi libilo)...proste tam nahraji něco a cau.. Takova je ma zkušenost s nimi . Jo a bylo to me 3 auto u nich cipovane. Predchozi byla jednickova octava a passat B6...u obou se jim to povedlo az na podruhe...Tak asi tak.. Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

pokud máš individualně (diagnostika,brzda,graf) odladěn SW na tvoje konkrétní vozidlo ,a né žadnou "supermarketovou nalejvárnu" (parkoviště,pujč mi klíče) , tak spotřeba všeobecně klesá o cca 0,5L/100km + 

ale jak je psáno výše především je to o stylu používání plyn. pedálu .....
každopádně "správným" odladěním SW získáš optimalní průběh a využitelnost svojeho daného motoru ... 

já mam o ÚPRAVCI jasno (podpis)  :kol-47:

Editováno: , autor: HANZTD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U žádného ze Superbů se jednotka rozdělávat nemusí, umím i pro full záruku, bez jakéhokoliv flash zápisu. Už asi dva roky.

 

 

 

Pánové, mám dotaz nejen na motorpower. Mám 2.0TDI 125kw ale DSG. A toho se bojím, není nárůst kroutícího momentu pro tuto převodovku už problém? To udávané navýšení vypadá dobře, ale preferuji jistotu na nepoškození motoru-převodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

motorpower - nejde vám zaslat SZ, tak píši zde..

 

Zdravím, koukal jsem Vaše www. Nevadí mi připlatit za dobrou práci. Poskytujete nějaké záruky na provedené práce? Myslím tím např. tu DSG převodovku. Rád bych Vaše služby využil, i nastavení některých jiných věcí na autě přes VAG. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Caute, tak drive jsem cipoval u X tuningu jak jsem psal uz dřív a ted jsem teda zkusil motorpowera a muzu rict, ze je to naprosto stejny s tim rozdílem ze to ma o 3 tisice drazsi a tu slavnou brzdu... Které si myslim, ze v zaveru je uplne k nicemu.. akorát vim co tam asi primerene nakopal! Ale ja mel za to, ze bude trosku podle te brzdy ladit a udela to podle toho jak si trosku preju, ale bohužel jsem se spletl! Proste rozdelal jednotku, něco prepajel..zalepil..nemeril co tam asi je.. vyplatil jsem balik a cau! Auto..na to ze to je diesel, tak jede az od 3tis, spodek skoro stejnej jak v serii...to jsem si mohl koupit benzinaka a tocit to stejne! Zame velke zklamani u motorpowera!!! Ted jsem nasel pana, co uz to dela 15 let zpusobem, ze si vytahne zakladni mapu co tam je ted se pta kde chci pridat, kde zvýšit kroutak, kde vykon atd... tomuhle rikam ladeni! A ne jen něco prepajet, namerit to tam a cau. Tod muj názor..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby to bylo úplné, bylo by dobré sem dát grafy z měření. Kolik byla série,
kolik úprava se kterou jsi přijel a kolik měla úprava ode mne.
Dále napiš co vše dělalo auto špatně.
Nic, fungovalo perfektně. Včetně adaptace lambdy v celém rozsahu. Nemělo rozhozené kalibrace, tudíž neukazavalo spotřebu pět litrů,nešlo od volnoběhu, protože dávku paliva a tlak turba od nuly se neupravuje ani u orig, a z toho
je dobré vycházet. Nemělo ani povel na dráze plynu od 10% tak jak to někteří úpravci používají pro
umocnění dojmu. To měla i předchozí úprava. Nechápu jak chceš auto ovládat třeba na sněhu.
Není potom nic divného, že se na sněhu nerozjedeš/možná díky DSG ano/ , či auto rozbiješ někde v zatáčce.
Plynový pedál je totiž regulační člen, nikoliv vypínač on off.
Tvrdil jsi mi, že jsi motorkář, a za volantem jsi mi přišel poměrně OK, tím spíše nechápu.
Některé požadavky prostě sice splnit jdou, ale je právě na dobrém úpravci zda do toho jde,
či zda preferuje jízdní vlastnosti a životnost vozu a jeho komponentů.
V neposlední řadě by jsi měl, pokud nejsi lhář, přiznat, že jsem ti k tomu pověděl to co zde píši,
a myslel jsem, že úpravu časem oceníš. Pokud vím byla mezi námi i dohoda, že  odspodu byla
ještě rezerva, a pokud budeš chtít zdarma upravím při cestě do Frýdku. Dle mého však zcela zbytečně.
Pokud ovšem budeš věřit pořadům na TV Prima /reklama na Xtun/ kde předvádí jak auto ochotně zrychluje
od 1200 ot. na 6 rychlostní stupeň do kopce/větší blbost jsem v životě neviděl/, tak tě chápu.
Doufám, že máš ve svém okolí aspoň nějakého motoristu /motoráře/ znalce, který ti vysvětlí kde je pravda.
Pokud to upravoval v Přerově člověk co si myslím a podlehl tvým požadavkům, tak u mě docela klesl.
Spíše si myslím, že se jednalo o někoho jiného.

To je za mě vše. Mrzí mě to, ale asi nejde mít 100% úspěšnost.  Také zde napiš, kdo to dělal, třeba mu aspoň dodáš kšeft. On ti i případně vykuchá DPF.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O rezerve od spodu nerikals vůbec nic! jinak bych to okamzite chtěl! Byla rec, ze upravis reakci na plynovej pedal... Ale to je uz jedno, proste jsem spokojenej nebyl a hold jsem to napsal...S Xtuningem jsem mel udelane 3chipy, takze to neposuzuju z TV prima :) A delas to naprosto stejne jak x tuning...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedělám to stejně jako X, a korekci pedálu kterou bych udělal, by  asi byla i tak  málo. Nevím zda dotyčný vycházel z úpravy ode mne, či použil svojí, ale při nárustu hodnot o kterých se bavíme, jsem zvědav na životnost, specielně lamel.  I když jsi tedy mluvil o tom, že jezdíš hlavně na skoro volnoběh.

Za mě vše, nelze asi uspokojit vždy každý požadavek, kdybych dal vždy úplně na zákazníka motory by umíraly jeden za druhým.

Zde je srovnávací graf  orig,   1. úprava ,  moje úprava.

post-8354-0-36934900-1426511901_thumb.jp

Editováno: , autor: motorpower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by zajímala maximální rychlost. Už jsem přehrával pár lidem nový software pro CFGB 4x4 manuál a znovu se dělal čip a i bez čipu všichni řekli, že je dole auto mnohem živější. Problém je, že přes 210 km/h se tomu nechce ani po čipu. Žádná 4x4 CFGB co jsem zkoušel s manuálem nechtěla prostě jít  přes 210 km/h. Ono to leze, ale Passat CC s 4x4  s první generací CR motoru tě i bez čipu dojede a zrychlení na maximální rychlost je pak shodné. Neříkám, že pro čip je rozhodující maximální rychlost, ale úpravy byly dělány od různých lidí a výsledek byl vždy podobný. Otázka zní dokáže někdo nastavit mapy taky, aby to prostě jelo do 240 km/h jako z praku a to i bez ohledu na životnost motoru nebo to technicky už není možné díky konstrukci motoru druhé generace??

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně všichni chtějí spodek a jezdit na 1100-1200ot, a aby to odtud vystřelilo, což je z hlediska funkce turba i motoru nesmysl.  Obecně mám ale pocit, že nové revize sw zvláště na 1,6 spodek trochu ubírají.Co se týká maximálky,  ve 220 už jsi skoro na 4500, nový Yeti 4x4 mi jde 245 ale je to hrana, a je tam jiná převodovka, a jiné turbo.  Až pojedu do DE mohu natočit. Navíc budíky i přidávají realita GPS je asi 235. U DSG nevím, nemám..

Editováno: , autor: motorpower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by zajímala maximální rychlost. Už jsem přehrával pár lidem nový software pro CFGB 4x4 manuál a znovu se dělal čip a i bez čipu všichni řekli, že je dole auto mnohem živější. Problém je, že přes 210 km/h se tomu nechce ani po čipu. Žádná 4x4 CFGB co jsem zkoušel s manuálem nechtěla prostě jít  přes 210 km/h. Ono to leze, ale Passat CC s 4x4  s první generací CR motoru tě i bez čipu dojede a zrychlení na maximální rychlost je pak shodné. Neříkám, že pro čip je rozhodující maximální rychlost, ale úpravy byly dělány od různých lidí a výsledek byl vždy podobný. Otázka zní dokáže někdo nastavit mapy taky, aby to prostě jelo do 240 km/h jako z praku a to i bez ohledu na životnost motoru nebo to technicky už není možné díky konstrukci motoru druhé generace??

Cau Ferdo, tak jestli chces maximalku 245 tak jet pro cip k motorpowerovi :) ale spodek zadnej :) V patek jsem jel brno a v aute nas bylo 5 chlapu a teda zkusil jsem maximalku a ta se zastavila na 240 tacho. Ale uprimne tohle me nejak nezajima, na to mam masinu, ja chtěl naftu aby jela od spodu, doposud mi všechny auta po cipu tak jeli...az na tohodle supa :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každé auto je trochu jinak nastavené na rozvodech,a i když  je vše v toleranci, může být lepší projev u jednoho než u druhého., nafta hraje též roli, atd.  CR motory obecně mají benzinový projev, to je na nich právě to pěkné.

Na spodek je potřeba nakrmené PDčko s dobrou spojkou. U PD je to až nectnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jak se to chová?? Do 210 to letí a pak se to vleče až do 240 a tím to skončí??  Jak jsem psal tak to bylo i na dalších autech(různí úpravci).  Tohle je pro pána z Prahy a on nemá problém dojet kamkoliv kde mu to nastaví, že to bude zrychlovat až do 240 km/h stejně a tam až se to zastaví a zachová to co je tam nyní do 210 km/h. Je to 4x4 CFGB a manuál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...