Jump to content

Destičky po výměně

Jehla23
 Share

Recommended Posts

Ahoj, jsem poměrně čerstvě po výměně ložisek, kotoučů, tyčky stabilizátoru a destiček, zhruba týden. Koukal jsem na kotouče jak vypadají a všiml jsem si, že destičky na kotouč nedosedají celou plochou, ale zhruba polovinou...ta užší část destiček je polovina jaksi ve vzduchu..před výměnou jsem si tohohle nevšiml a destičky seděli. Mám to na obou stranách... Je to normální? Nejdříve jsem si myslel, že je to schválně, že když šlápnu na pedál, destička se přitiskne, ale to nejspíš nedělá, protože auto nebrzdí tak jak bych představoval. Jinak takové téma jsem nenašel nebo spíše nevím jak ho najít.

Děkuji moc

Auto bylo s v servisu. Destičky ani nevím co je za značku, ale kotouče mám TRW a desky by měli být TRW také. Při předešlé výměně mě upozorňoval, že dává stejnou značku kotoučů a destiček. Mohou být zkosené i ty od TRW?

Bohužel fab. má vedení třmenů v gumovích pouzdrech a z toho vyplívá nepřesnost dosedání destiček na kotouč,vůči kotouči budou ty destičky po zajetí rovnoběžně.Neřeš to,kdyby se to do 1000 km nesrovnalo tak zajeď do servisu a nech výměnit ty pouzdra vedení třmenu.

Dneska jsem na to mrknul a když jsem se podíval pořádně tak jsem si všiml, že ty destičky jsou na vnitřní straně kotouče tlustší než na vnější, takže zřejmě mají náběh. K čemu, že je to vůbec dobré? :)

Tak tak, aby nepískaly, mám vyzkoušeno lakované brembo + Textar desky chvíly to travá než si to sedne ale potom brzdí hodně dobře .po zimně je dobré rozhodit přední i zadní brzdy očistit od rzi a  vedení třmenů lehce máznout. :kol-90: