Přejít na obsah

Výměna volantu


TomV

Doporučené příspěvky

No já ho měnil opačně, dával jsem MF za obyč volant. Vim že se řešilo, že když MF volant netroubí, tak může být špatná jednotka ve volantu, ( je jen u MF volantu ), protože klakson jde nějak přes ní. To je vidět i na kablíku. Takhle obráceně jsem to tedy nezkoušel, ale jestli máš správný kablík, vše správně zapojeno a není závada jinde, tak mě napadá jedině co na to může mít vliv, tak buď podvolantová jednotka nebo kodování. Překodoval si jednotku, že již nemáš MF volant ? Vim že podvolantovky pro multifunkci a pro obyč volant ( byť může mít auto polodot a tempomat ) maj jinak rozložený piny po desce, ale řikam takhle obráceně jsem to nezkoušel... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím všechny, mam dotaz chci vyměnit volant mam MR2008 před Fl bez multifunkce za volant z O3 4 ramený taktéž bez multifunkce.Musím k tomu mít i nějaký kabel k bagu?Kde se případně dá sehnat?A bude mi houkat?Kdyby ne co mam udělat?Děkuji za odpověď

Editováno: , autor: JasonB29
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Chtěl bych požádat o radu. Potřebuji vyměněnit na OII RS kroužek pod volantem a když vycvaknu airbag, tak auto začne troubit, proto jsem zkoušel odpojit baterii, ale tam je zase problém, že začne houkat alarm. Máte někde zkušenost, jak na výměnu, aby člověk nevzbudil všechno v okruhu několika kilometrů? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím,

 

našel jsem, že volant na O1 4 ramenný bez MF pasuje volant ze superb2 4 ramenný bez MF,  a můj dotaz zní, zda je třeba tam ještě něco upravit či vyměnit či stačí prohodit volanty? Mám už volant hodně jetý a už se mi hýbe i věnec, tak bych ho rád vyměnil....

viz ... https://www.novinky.cz/auto/243520-skodovacky-bestseller-octavia-se-zacal-vyrabet-pred-15-lety.html

 

Děkuji za odpovědi

230905-original1-f87ug.jpg

Editováno: , autor: Lexron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Zdar lidi, mam dotaz. 

Mám Octavia II před fl volant bez multi, a dal jsem si volant z Octavia 3 s Multifunkcí, a dotaz zní co ještě potřebuji, někdo říká ze podvolantovy kroužek ze superba nekdo zase ze ne, nekdo ze řídící jednotka stačí, pokaždé někdo říká něco jiného, potřebuji někoho kdo tomu opravdu rozumí a řekne mi co mam sehnat a nejlépe i číslo dílu. Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdarec,

nemá někdo rozkreslené ty kablíky podle pinů pro OCT 2FL, tady se léta dokola řeší proč to netroubí a podstata je v tom, že ty dva kabelové svazky - kablíky jsou tak rozdílné, že to každému bude hned jasné. Tedy kabel pro MF Volant 3T0971584 a kabel 1K0971584 pro volanty bez tlačítek. Drátování je zcela odlišné, kdy klakson je sice postaru stále +Plus na Kostru a spojením těch dvou černých ve svazku to prostě troubí..., ale u MF jsou ty dráty vedeny jako napájení jednotky tlačítek (špatný typ kabelu způsobí, že pak ani nesvítí...) a klakson je vtipně přepojen až na konektor co spojuje obě tlačítkové strany....

Není to žádná věda a šikovnej kutil-amatér si ten kabel přepojí pomocí pájky za 1,50...

Jedná se o sběrnicový systém a do volantové jednotky - tzv. kroužku vedou fyzicky stále jen 4 dráty (2x černý - sběrnice nesoucí i napájení 12V a 2x žlutá nezávislý odpal érbegu...).

Vložením schémat se zabrání hloupým dotazům na 10 stranách, jedinou neznámou může být křížení volantů a kablíků třeba VWxAUDIxŠKODA, protože úmyslem výrobce je zmást obecenstvo, nikoli aby kupovalo kablíky po litru, ale nahánět zoufalce do servisů na draze placené úkony... třeba přeházením pinů nebo změnou tvaru konektoru... 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...