Přejít na obsah

Kontrola brzdového obložení


Sighart

Doporučené příspěvky

Chtěl bych se dozvědět zda má Octavia III kontrolu brzdového obložení. V manuálu je samozřejmě popsaná kontrolka, ale to nic neznamená. Takováhle věc není ani popsaná ve výbavě po konfiguraci. Tak bych se chtěl zeptat někoho kdo o tom má přehled, zda má OIII kontrolu brzdového obložení. Moje OIII je elegance, tak bych čekal, že to bude mít, protože když už ne elegance, tak nevím pro co by si to schovávali. Zeptám se ještě prodejce při předávání, ale radší bych to chtěl mít potvrzené/vyvrácené z více zdrojů. Navíc místní zdroje často vědí více jak prodejce. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hraváku to tak není. O2 FL již má vypnutou hlídání destiček(když ji zapneš, tak to začne hlásit ihned chybu, tím pádem tam nevedou kabely u scouta před FL hládání taky bohužel nebylo). Superb 2 ji zase má aktivovanou. u O3 vůbec netuším jak to je...

každopádně když přehazuješ sezoní kola, tak se stačí podívat a hned vidíš kolik ti zbývá.

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Destičky s kabely jsem taky našel, ale radši jsem se chtěl zeptat. A podle toho co píše kokta jsem dobře udělal. 

 

Jasně. Není problém to zkontrolovat opticky. Jde mi jen o to vědět jestli to má nebo ne. Až budu u auta, tak možná bude stačit kouknout jestli tam vede nebo nevede ten kabel, pokud bude vidět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nic, s lampou si psát nemá smysl  ;)..

 

1) vyrábí se několik typů

2) dal si sem destičky i z O2, měnil sem u před fl scouta. žádnej kabel sem tam nenašel. u O2 FL, tam zase žádnej kabel nemám a v diagnostice to je vyplé v obou autech. u S2 tam kabýlek je.

 

3) u O3 vypadá že tam jsou.

http://www.skoda-dily.cz/katalog/octavia-3/nahradni-dily/brzdovy-system/predni-naprava/brzdy-288x25mm/brzdove-desticky-674.html

http://www.skoda-dily.cz/katalog/octavia-3/nahradni-dily/brzdovy-system/predni-naprava/brzdy-312x25mm/brzdove-desticky-670.html

http://www.skoda-dily.cz/katalog/octavia-3/nahradni-dily/brzdovy-system/predni-naprava/brzdy-340x30mm/brzdove-desticky-819.html

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hravec: Nemas pravdu. Poslednich par let vyroby O2 FL uz tuto kontrolu nemela v zadne vybave a ani za priplatek. Dokonce to zmizelo i z manualu. Klasicky cost-cutting. Jak je to v O3 netusim. Kazdopadne, to ze se vyrabi takovy dil neznamena, ze to ma kazde auto. :)

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hravec: Nemas pravdu. Poslednich par let vyroby O2 FL uz tuto kontrolu nemela v zadne vybave a ani za priplatek. Dokonce to zmizelo i z manualu. Klasicky cost-cutting. Jak je to v O3 netusim. Kazdopadne, to ze se vyrabi takovy dil neznamena, ze to ma kazde auto. :)

 

já jsem nikde nepsal že to má každé auto (O II FL) to naopak kokta psal že to O II FL nemá - já jsem to na své O II FL měl....

 

stejně tak O III - netvrdil jsem nikde výše že to mají všechny O III, ale jen to, že když se to orig. vyrábí že nelze tvrdit že to nemá žádná O III

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nic, s lampou si psát nemá smysl  ;)..

 

1) vyrábí se několik typů

2) dal si sem destičky i z O2, měnil sem u před fl scouta. žádnej kabel sem tam nenašel. u O2 FL, tam zase žádnej kabel nemám a v diagnostice to je vyplé v obou autech. u S2 tam kabýlek je.

 

3) u O3 vypadá že tam jsou.

 

to že máš problémy se čtením i vyjadřováním je tu známo.... nicméně:

 

ad 1) to nikdo nezpochybňuje

ad 2) ano dal, však jsem to tam napsal, ale to jsi asi nezaregistroval

ad 3) nevím jak u které výbavy, ale já tam káblík mám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě, tohle prodejce vědět nebude :kol-78: to by se chtělo zeptat spíš mechaniků na servisu....

 

Podle všeho je kontrola obložení jen na jedné destičce na nápravě (tedy na jedné ze čtyř)....  docela by mě zajímalo kudy ten kabel vede, protože v těchto místech (pod kolem) se dívím, že se při projetí lehčím terénem nepoškodí, např. od kamenu atd....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě, tohle prodejce vědět nebude :kol-78: to by se chtělo zeptat spíš mechaniků na servisu....

 

Podle všeho je kontrola obložení jen na jedné destičce na nápravě (tedy na jedné ze čtyř)....  docela by mě zajímalo kudy ten kabel vede, protože v těchto místech (pod kolem) se dívím, že se při projetí lehčím terénem nepoškodí, např. od kamenu atd....

 

ano je jen na jednom kole (na levém předním) to by se pak musely poškodit i brzdové hadičky a stejně tak i kabely k čidlům ABS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nene, jen vždy na jednom kole.... levé přední... statistiky méně výmolů, kaluží nerovností na nezpevněné krajnici (samo sebou u pravostranného řízení) ... podobně i důvod uložení převodovky v motorovém prostorů, ideální stav uprostřed, nicméně to není tak jednoduché u zástavby napříč, a jelikož je jeden hnací hřídel kratší a jeden delší, tak i toto je s ohledem na "kvalitnější" vozovku na levé straně vozidla...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...