Přejít na obsah

Kontrola brzdového obložení


Sighart

Doporučené příspěvky

Hravec, ty si úplně nepochopil otázku, technický rozdíl na destičkách je vidět to je jasné ale Flag se ptal (to by mě taky zajímalo) : "...jaký je mezi ukazatelem a signalizací rozdíl?"

 

Tím jistě myslel to, že v případě když se destičky dostanou pod nějakou tloušťku tak se rozsvítí kontrolka a signalizuje opotřebení, ale co ukazuje

"ukazatel stavu brzdového obložení" to by nás zajímalo ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Opět zdravím. Aktuálně máme v rodině další OIII, tentokráte 1.6 TDI Ambition, do provozu říjen 2015. Na přístrojovém štítu není symbol brzdového obložení, jen kontrolka ABS. U té mé 1.2 TSI MY2014 jsem sundal kolo u řidiče a je tam pouze kabel k senzoru ABS - též chybí kontrolka se symbolem brzdového obložení. Koukal jsem i do servisní příručky, podle ilustrace by měl být kabel k obložení snadno viditelný. Mimochodem píšou tam, že se obložení opravdu musí měřit. Než jsem to auto koupil v programu Roční vozy, tak v inzerátu ten senzor byl. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle ti idioti už přehání. Opravdu už neví, kde to ošidit.

 

Dodatek: absence signalizace potvrzena praxí - sjel jsem obložení skoro až na kov a žádné upozornění se neobjevilo. Nové obložení kupované v autorizovaném servisu přišlo cca na tři tisíce, na krabičce je napsáno Audi A3...

Editováno: , autor: mandido
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Tak za sebe můžu říct, že kontrolu obložení nemám. Před týdnem jsem si měnil destičky, snímač na destičce byl osazen, nicméně hned za ním byl kablík odstřižen. Konektor pro zapojení nikde. Co jsem se díval do dílenské, tak pro výměnu destiček (brzdy PC57) je uvedeno, vytáhněte konektor snímače tloušťky obložení :)

Takže nový snímač leží v šuplíku a budu to muset kontrolovat při přehazování kol

 

kontrola.thumb.JPG.65f946c5d309e63cfc0dd99613344025.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, beuticek napsal:

Většina OIII (i style výbava) nemají snímač zabudovaný. Moje předchozí OII ho měla, trojková už ne. Čekal jsem na signál a málem jsem byl na kovu ?

Moje Belgická Style taky nemá :D viz PR z Erwinu 9U0 Bez kontroly opotřebení brzdového obložení jak píše @rodolfo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na RS se mi teď rozsvítila kontrolka brzdového obložení a na maxiku to hodilo hlášku ať to vyměním. Nicméně po dalším startu a jízdě cca 100km se to už nerozsvítilo. najeto mám 106t. a ještě se předek neměnil, takže by to odpovídalo. Servis mám za dva měsíce, předpokládám že nějaká rezerva tam je ?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...