Přejít na obsah

G450 snímač diferenčního tlaku


prassat

Doporučené příspěvky

aha, no mne sa len zda divne, ze raz ta kontrolka svieti, potom zas na par dni zhasne. aj teraz ked som bol na diagnostike v servise, tak tam trocha pohybal tymi kablami, ktore idu k tomu cidlu a na dalsi den kontrolka zhasla a doteraz sa nerozsvietila. takze mam podozrenie ci to nebude len nejaky zly kontakt v kabloch, pretoze keby bolo to cidlo chybne, tak by kontrolka svietila neustale nie? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na svém autě se žlutá kontrolka chyby rozsvítila krátce po nastartování, někdy jsem nastartoval, jezdil a chyba nesvítila, pak na druhý den zase ano.

Od té doby co mám čidlo nové + adaptované, se už nikdy znovu neobjevila. Nyní jsou to 2 roky (tehdy mělo auto najeto 165.000 km )

Editováno: , autor: prassat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar. Tak to musím taky zkusit podle toho návodu na přizpůsobení. Protože já čidlo vyměnil a VCDS mě chybu hází stále. Když nastartuji hodí to dvě chyby 1. snímač rozdílového tlaku:neplatný signal - dolní hranice překročena a pak 2. snímač rozdílového tlaku - zkrat na kostru - defekt. Pokud chyby vymazu a a jen vypnu a zapnu klíček tak to hodí jen tu 2. snímač rozdílového tlaku - zkrat na kostru - defekt. Jsem stoho zmatej co to může být. Je možné že jsem to špatně přizpůsobil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chyba "zkrat na kostru" může znamenat jak KO čidlo, tak i zlomený/zoxidovaný kabel.... ale to je věštění z koule

Někdy jen chyba 1 vyvolá chybu 2

Tu adaptaci (přizpůsobení) si tedy provedl nebo ne?

Editováno: , autor: prassat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, prassat napsal:

chyba "zkrat na kostru" může znamenat jak KO čidlo, tak i zlomený/zoxidovaný kabel.... ale to je věštění z koule

Někdy jen chyba 1 vyvolá chybu 2

Tu adaptaci (přizpůsobení) si tedy provedl nebo ne?

cidlo jsem koupil hned nove jak mi to VCDS vyhodilo poprvy. Ze by to cidlo odeslo hned znova? Adaptaci jsem asi udelal. 01motor , základní nastavení a tam dal adaptace snimace diferencnich tlaku. Ale ten tvuj postup se mi zdá jinej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem koukal na to VCDS a nabidku login nemuzu pouzit nevim proc. Kdyz chybu smazu tak po 50km se neobjevi. Objeví se az po 100km a prvni se ukáže ta "neplatný signál - dolní hranice prekrocena. A potom za dalsich 50km naskočí ta stím zkratem na kostru. Je mozný ze by to cislo bylo taky vadny i kdyz je nový? Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nabídka "Coding" ? zadat 30605, pak "do it", ukončit VCDS, vypnout zapalování, nezapínat a počkat .... popř. zajeď k někomu na diagnostiku.

Pokud jsi čidlo měnil za nové, chybu bych v něm už určitě nehledal. (předpokládám, že jsi koupit snímač s identickým číslem dílu, jako tam již bylo)

1) čidlo je možná jen neadaptované....

2) konektor? kabeláž? pojistky? trubička z čidla do filtru?

 

 

WAuLvGV.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok. Zitra vyzkousim. Cidlo jsem kupoval podle vin kodu tak snad mi dali spravne. Ale dali mi prvovyrobu ne original. Tak nevim jestli to na to muze mit vliv. Jsem snimi domluvenej ze mi ho kdyztak vymeni za ten origo a doplatim to. Kabelaz in konektor vypada v pohode. Jaky pojistky mas na mysli? A trubicka z cidla do filtru taky vypada v pohode. Prikladam jeste screen z nabidky VCDS. Diky

image.jpeg

Editováno: , autor: Chlumec
Odstraněna citace.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
V 27. 8. 2016 at 22:00, Chlumec napsal:

Ok. Zitra vyzkousim. Cidlo jsem kupoval podle vin kodu tak snad mi dali spravne. Ale dali mi prvovyrobu ne original. Tak nevim jestli to na to muze mit vliv. Jsem snimi domluvenej ze mi ho kdyztak vymeni za ten origo a doplatim to. Kabelaz in konektor vypada v pohode. Jaky pojistky mas na mysli? A trubicka z cidla do filtru taky vypada v pohode. Prikladam jeste screen z nabidky VCDS. Diky

image.jpeg

Ahoj. Tak záhada vyřešena. čidlo jsem vrátil a vyměnil za original. Nainstaloval smazal chybu přes VCDS a uz jsem najel 300km a zatím bez chyby. Tak uvidime

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

tak neviem co je s tym cidlom, ale vyse 50 dni nesvietilo, vsetko vyzeralo byt OK a teraz zrazu cez vikend zas zacalo.po tom co som si tu precital, ze aj po vymene za nove to par krat nepomohlo, alebo pomohlo iba na par 100 km, tak nechcem zbytocne investovat 80 eur min. bez prace len za cidlo a nahodou to zas bude svietit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím všechny.  Jakým způsobem se dá zkontolovat toto čidlo? V jakém kanalu ho v VCDS najdu.  Mám podezdření, že kecá. Mám u sveho CFFB zvysenou spotřebu, zda se mi, že přibývá olej a casto auto regeneruje. Jinak nikde žádna závada, výfuk uplně čisty. děkuji za podrobnější info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 10 měsíců později...

Zdravím páni, chcem sa viac menej len informovať, či sú hodnoty v poriadku, nikde som nenašiel aké hodnoty má mať tento snímač. A ešte sa chcem spýtať pri kontrole, káblov jednotlivých konektorov som našiel utrhnuty kábel na konektore, vid druhý a tretí obrázok, viete mi prosím poradiť na čo slúži daný konektor? VCDS mi nevypísalo žiadnu chybu, ďakujem. 

IMG_20190401_123703.jpg

IMG_20190401_130805.jpg

IMG_20190401_130758.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Dobrý den, dnes jsem řešil stejný problém. Chyba snímače diferenčního tlaku. Mechanik přeměřil hodnoty filtru pevných částic (obsah usazeného popílku) a bylo mi řečeno, že diagnostika sice ukazuje chybu snímače, ale to proto, že filtr je "plný". Je potřeba filtr vyčistit, smazat chybu a mělo by to být v pořádku. Má někdo zkušenost s tímto postupem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím, chtěl bych se zeptat - někdo to v úvodu také zmiňoval, že od toho čidla jsou dvě hadice, ale zapojená je jen jedna. Asi je to ta varianta, kde se měří tlak před filtrem vůci normálnímu tlaku. Nebo je tam někde ještě druhý čidlo, který to měří za filtrem? Aktuálně řeším problem P0101 Mass Air Flow (MAF) Sensor Performace a P0111 Intake Air Temperatuje IAT sensor.

Po výměně vzduchového filtru mi to přisávalo vzduch (špatně nasazená spona). To se projevovalo tím, že se rozsvítila kontrolka motoru. Po vymazání už se neobjevila, ale stála vyskakují tyto dvě chyby (žlutou kontrolku to nerozsvítí).   Problém je ale s tím, že se mi nespustí regenerace DPF. Běžně se pouštěla při ujetí cca 600Km a nyní mám ujeto od poslední regenrace 1100km a apka hlásí stav zaplnění 100% +13%.

 

Takže hledám příčiny, byla tam kuna, našel jsem chlupy, trubky jsem prošel, zdají se vpořádku, snímač differenčního tlaku reaguje podle záběru (jestli jsou hodnoty správné, to nevím). Zarazilo mě, proč u toho snímače druhý vstup není zapojen.

 

a taky zvažuju, že pustím regeneraci filtru přes delphi diagnostiku, kterou mám.

 

Kdyby měl někdo stejný problém a znal řešení, sem s ním. Díly jsem objednal (MAF, smímač diff tlaku a čidlo teploty nasávaného zvduchu také.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...