Přejít na obsah

Park assistent


Martinoslav

Doporučené příspěvky

Takze dnes uspesne zprovoznen parkovak pro FII na FI :) Jedina podminka je, aby na CAN-BUS byla informace o zarazene zpatecce. Podle me tomuto kriteriu vyhovuje kazda faceliftová fabie, ale mozna se pletu. Mechanicky vsechno sedi. Cidla bez problemu, RJ parkovaku klasicky nad levy zadni podbeh. Repracek jsem umistil do B sloupku (vzhledem k tomu, ze se stejne musi do palubovky dotahnout CAN vedeni, musi se Bcko stejne rozdelat, takze proc ho tam rovnou nedat). Jediny problem je, ze tam neni zadny uchyt, takze jsem jej prilepil silikonem na plech.

Zapojeni elektriky je shodne s FII.

1 = +12

2 = repro

4 = repro

5 = CANL-K

6 = CANH-K

9 = +12

12 = zem

Bezelo vse na prvni pokus. Jen teda budu muset nejak nakodovat vetsi hlasitost repracku.. posloucham trochu hlasitejsi hudbu, takze slyset je docela blbe :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdarec,

potřeboval bych poradit - koupil jsem si parkovací senzory na Fabii (mám r. v. 2001 - classic)

Zapojil jsem to přesně jako to máme doma na druhý Fábii (r. v. 2005), ale parkováky nejdou, když tam kopnu zpátečku, tak to zapípá, ale senzory nijak nereagují.

Nevíte někdo co s tím?

edit: to pípnutí je dlouhý, a k-line nemám zapojený

Editováno: , autor: GeorgeCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Problém vyřešen....

Zapojil jsem K-line kabel na OBD konektor v palubovce (pin č. 7) a přes diagnostiku jsem zjistil, že v paměti řídící jednotky byla uložená chyba (vadný bzučák - asi během instalace došlo ke zkratu kabelů, protože bzučák je ok), chybu jsem tedy smazal a parkovák už funguje jak má, takže se přeci jen K-line vyplatí zapojit:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Kluci, kdyz s tim jednou zacnete, je to jako droga... Uz nevim coby, tak jsem si poridil dalsi hovadinu :) Uz mi v aute chybi snad jen zadni elektricka okna, maxidot, klima a mam vsechno, co tam muzu mit :) Jenze me to nestaci a furt musim shanet nejaky pikacoviny... Jsem normalni??? Asi ne :)

Ale tady jsem vyfotil orientacni fotky jen abyste si dovedli predstavit jak vypada parkovaci asisten nenamontovany. Montaz probehne asi pristi tyden...

Takze, foto 1:

Cidlo vcetne drzaku:

Editováno: , autor: matajs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj, pokud sháníte parkovacího asistenta na FI origo montáž z fabriky. (což se dnes už hrozně blbě shání)

Tak stačí sehnat pro OI, komponenty jsou totiž úplně stejný!!! i podle ETKY :palec2: :palec2: :palec2:

njn, jenže ty se shání uplně stejně blbě jako na Fabii1 :(, i když O1 se ještě furt vyrábí. Asi to vyřeším těmi z Fabie2

Editováno: , autor: Drewie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Potřebuji natahnout z parkovaček K-line kvuli smazani chyby v řj parkovaček. Nevim kde ale sehnat ten pin co se dava do konektoru u řj parkovaček.

A jak je v předku? Chci to napojit do BSG ale ted nevim jestli už tam je K-line zapojene (to bych pak asi jenom napajel na ten dratek), nebo se to tam musi taky napinovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ZDRAVÍM, přebyl mi doma jeden kabelový svazek mezi řídící jednotkou a senzory - nepoškozený - nový - leč nepoužitý.

a také řídící jednotka 6Y6 919 283 A - taktéž nová. Koupil jsem to přes internet, ale do Supa mi to nekomunikovalo po K-Line.

Nemá o to někdo zájem? cena dohodou, ale rád bych za komplet 1250,-Kč (mé náklady) + nějaká doprava nebo osobní převzení v Praze dle mých možností.

tomas@truhlar.biz

Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuji natahnout z parkovaček K-line kvuli smazani chyby v řj parkovaček. Nevim kde ale sehnat ten pin co se dava do konektoru u řj parkovaček.

A jak je v předku? Chci to napojit do BSG ale ted nevim jestli už tam je K-line zapojene (to bych pak asi jenom napajel na ten dratek), nebo se to tam musi taky napinovat?

čau, pokud máš jednotku 6Y6 919 283 A - tak mohu s jistotou prohlásit, že PIN 8 a 16 jsou spojeny, tak pokud máš na oba připojenou kostru, tak klidne PIN 16 odpoj a pouzij PIN na pozici 12 pro K-Line

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar ...pánove mam problem :D dement sem si pri zapojovani zesilovace... skrtnul tzv REM kablikem (ten malej modrej co zapina subac) o hlavni kabek 12V z baterky :feve: v aute praskla pojistka... kterou sem vymenil...Ale nefunguje parkovací asistent .... lezl jsem po pojistkach ale zadna uz praskla neni :( tak sem dnes byl u kamarada.. na VAGU .. v pameti sice nejaky chybi byli...ale nic o asistentu ... cidla sou mereny a ukazujou tak jak maj.. zadnou dalsi chybu to potom po vymazani ani nehlasilo ...ale asistent porad nejde... sem z toho docela nemocnej... nevíte nekdo co se jeste mohlo odehrat?.... nemohl jsem odpalit repracek? .... kde ho mam hledat? .... budu rad za kazdou radu diky ..... :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem rozebiral a badal... od repracku vede kablik do ridici jednotky asistenta.... celej ten kablik je napalenej a ma rozteklou buzirku ... v ridici jednotce je to pin cislo 10 v (16) pinove svorkovnci (taky nacernalej i plosnej spoj).... mno a te dprave nevim.... jestli mi odesla cela ridici jednotka toho asistenta .....a nebo jestli po ceste jen nekde uhorel ten kablik... vypada v poho ikdyz buzirka KO.... zase ale VAG chybu nehlasil...to je divny... nemate nekdo doma tu ridici jednotku..na vyskouseni? .... nejak rada?. ... :feve: :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Takze dnes uspesne zprovoznen parkovak pro FII na FI :) Jedina podminka je, aby na CAN-BUS byla informace o zarazene zpatecce. Podle me tomuto kriteriu vyhovuje kazda faceliftová fabie, ale mozna se pletu. Mechanicky vsechno sedi. Cidla bez problemu, RJ parkovaku klasicky nad levy zadni podbeh. Repracek jsem umistil do B sloupku (vzhledem k tomu, ze se stejne musi do palubovky dotahnout CAN vedeni, musi se Bcko stejne rozdelat, takze proc ho tam rovnou nedat). Jediny problem je, ze tam neni zadny uchyt, takze jsem jej prilepil silikonem na plech.

Zapojeni elektriky je shodne s FII.

1 = +12

2 = repro

4 = repro

5 = CANL-K

6 = CANH-K

9 = +12

12 = zem

Bezelo vse na prvni pokus. Jen teda budu muset nejak nakodovat vetsi hlasitost repracku.. posloucham trochu hlasitejsi hudbu, takze slyset je docela blbe :D

A dá se normálně ta jednotka nakódovat přes VAG, když nemá K-line? Tažné, bez tažného; kombi, krátká atp.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Tak ja mam vo svojej fabii combi parkovaci asistent z audi A8 2003 je v tom ta vyhoda že je tam aj predny aj zadny parkovak....len keby bolo original tlacitko na predok .... neviete či by sa dalo nejako vyrobit?????

Tak si tam dej original se Superba I, to tam taky je taky "dodatečně" dodělané. Je to tlačítko s rámečkem, řekl bych, že se dá umístit kamkoliv.

Editováno: , autor: Drewie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 2 měsíce později...

Dobrý den. Ve většině případů se tu bavíte o orig. park. systému. Mě by zajímal parkovací systém třeba (http://aukro.cz/parkovaci-cidlo-system-4-senzory-asistent-246-i1843690977.html). Nezkoušel jste ho někdo nebo nemáte ho namontovanej? Přeci jen je to skoro desetina ceny originálu. Nevěřim tomu že všichni z vás maj jen a pouze orig. Vim že je to čína a vim že to třeba vydrží jen nějakou dobu. A ještě jedna věc, chci to dát do f1 combi r.v.2001. Nevíte jestli bude mít v liště označený ty díry? Slyšel jsem že každá fabie to nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam namontovane nieco dost podobne... a zatial som spokojny... pri cuvani mi nechava este cca 30-40 cm rezervu od prekazky.... samozrejme ze original je lepsi a spolahlivejsi, no v prvom rade sa treba spolahnut na seba a az potom na senzory....

pri montazi som tu ciernu listu ani nedaval dole... takze to oznacenie senzorov som ani nepotreboval... rozmeral som si to sam ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díry v liště mají až facelifty, ale není problém to rozměřit.. já to dělám tak, že si udělám kostičky kobercové pásky a zhruba si je nalepím tam kam příjdou čidla a dívám se z dálky jak to vypadá a na úhly kam míří atd.. a pak to doměřuju přesně...

Jinak tady ty asistenty se od originálu podstatně liší... vyzařovací kužel je mnohem menší.. takže je tam mnohem víc hluchých míst než v origách.

dále mají pomalejší reakce.. když couváš rychle tak se může stát že bouchneš než to pípne.. klidně sekundu až dvě zpoždění...

další věc je, že se nedají odpojit čidla od konektorů... když budeš po montáži sundávat nárazník tak budeš vyplétat dráty kdovíodkud... a taky od všech čidel je stejně dlouhý kabel, zpravidla ti zůstane velký chuchvalec drátů u řj...

Taky už se mi stalo že do těch čidel napršelo a dokud nevyschly tak pištěly trvale..

v neposlední řadě.. tyhle čidla se zastrkávají zvenku a drží jen tak na gumových drážkách.. už jsem viděl že se to krade...

Origa se dají sehnat i za 2000Kč.. záleží jak natrefíš na inzerát.. do fabky jde dát i origo z F2.. a ty jsem tu v bazaru viděl i za 1600... a to už je slušná cena ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...