Jump to content

výměna oleje 2.0 tdi cr 103 kw


Jarek1111
 Share

Recommended Posts

  • 1 year later...

Zdravím dneska sem byl ve škodovce a za výměnu oleje jsem platil 4500 Kč. 1 L longlife III profesional si učtuji 683 kč bez DPH a přitom na netu sem se díval že se tam olej dá sehnat i za 200 kč za litr :( mění si někdo olej u 2.0. tdi CR sám ?

Link to comment
Share on other sites

"Prodloužení Záruky mobility potvrzeno daným autorizovaným servisním partnerem razítkem di servisního plánu vozidla. Servisní partner tímto potvrzuje, že servisní prohlídka, resp. prohlídka s výměnou oleje, byla provedena dle požadavků výrobce, a zákazníkovi tak garantuje, že v případě technické poruchy mu budou poskytnuty služby v rámci Volkswagen Assistance. Podrobnosti o podmínkách a rozsahu poskytování služeb jsou uvedeny v brožuře, jež je součástí palubní literatury dodávané s novými vozy, nebo na internetových stránkách jednotlivých námi zastupovaných značek. V tomto případě se jedná o individuální domluvu zákazníka s daným autorizovaným servisem, zda tento autorizovaný servis bude ochotný nést zodpovědnost na případné riziko nekvalitního či neodpovídajícího motorového oleje. V případě závady, která by se na vozidle stala a jejíž jednoznačnou příčinou by byla určena právě nekvalita použitého motorového oleje, vystavuje se autorizovaný servis, který výměnu motorového oleje dodaného zákazníkem udělal, riziku odpovědnosti za způsobenou škodu." konec citace zástupce oddělení poprodejchí služeb Vratislala Klegy

 

Ta obalu můžeš mít do haleluja psanou spacifikaci, když v té lahvy ten olej ani nemusí být. Servis to může udělat, ale prostě se vystavuje riziku, takže počítám, že se to bude víc a víc rozmáhat...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Nevíte někdo, jak má být orientovaný olejový filtr? Koupil jsem originál vložku a teď koukám, že ta středová trubka je jen do cca 3/4, pak je vidět žebrování - tahle část má být nahoře, nebo dole?

Edit: A ještě dotaz. V DP se píše, že kryt filtru se povoluje klíčem 32 nebo 36 - to je pro mě dost podstatný rozdíl a teď nejsem schopen zjistit, co tam mám, nicméně to potřebuju vědět :-) Dá se to zjistit třeba podle roku výroby? (mám cca duben 2011)

Edited by Wittmann
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Mě se taky blíží výměna oleje. Sám nevím, který bych tam měl nalít jestli ten co tam je, tj. Castrol. Napadlo mě tam nalít nějaký levnější ale zase dobrý tak přemýšlím buď nad Shell nebo Total a nebo zase Castrol ale ten je zas dražší. Nevím, který.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...
  • Pawouk pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...