Jump to content

Nefunkční denní svícení po krádeži mlhovek :-(


MaVac
 Share

Recommended Posts

Ahoj!

Nějaký šikula mi ukradl mlhovky s denním svícením na Fabii II (05/2010). Vyndal žárovky mlhovek a nechal mi je viset na kabelu, ovšem zbytek (dva dráty) urval. Oplakal jsem to :-) a koupil jsem nové originál mlhovky a nechal jsem je namontovat. Ovšem pánům servismanům se nepodařilo ani po několika pokusech oživit denní svícení. Napadá někoho po čem začít pátrat? A navíc mne napadá, nemělo by náhodou být na MaxiDOTu signalizováno, že mi někdo ukradl (respektive nesvítí) denní svícení?

 

Symptomy:

Mlhovky v pořádku fungují, tlačítko zapínání denního svícení pod volantem je zapnuté (zkoušeny obě polohy :-)), na diagnostice prý vůbec není vidět "jednotka denního svícení", při měření není ani na jednom drátu žádné napětí.

 

Předpokládám, že když mi to ten chytrák urval, tak mohl přetrhnout/natrhnout kabel ve svazku a bude potřeba to asi zkusit hledat dál.

 

Jo a jak je to tedy se signalizací poruchy žárovek? Ukazuje to každá výbava, nebo jen nějaká? Mám Fabku 1.2TSI s MaxiDOTem a výbavu Ambiente (Plus?).

Link to comment
Share on other sites

Hlídání denního svícení maxidot nemá. Je to jednoduché zapojení od vypínače světel, který musí být v nulové poloze, dál zapnutý vypínač DS vedle pojistek, a napětí by se mělo objevit na pojistce 17. Odtud už jde přímo k žárovkám.

Takže po otočení klíčku do 1, vypínač světel v 0, a zapnutý vypínač vedle pojistek, na pojistce musí být napětí. Předpokládám, že tam být chyba nemůže, tak už jen ty utržený drátky.

Průřez 0,5mm2, asi jde lehce přetrhnout.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...