Jump to content

Nefunkční denní svícení po krádeži mlhovek :-(

MaVac
 Share

Recommended Posts

Ahoj!

Nějaký šikula mi ukradl mlhovky s denním svícením na Fabii II (05/2010). Vyndal žárovky mlhovek a nechal mi je viset na kabelu, ovšem zbytek (dva dráty) urval. Oplakal jsem to :-) a koupil jsem nové originál mlhovky a nechal jsem je namontovat. Ovšem pánům servismanům se nepodařilo ani po několika pokusech oživit denní svícení. Napadá někoho po čem začít pátrat? A navíc mne napadá, nemělo by náhodou být na MaxiDOTu signalizováno, že mi někdo ukradl (respektive nesvítí) denní svícení?

Symptomy:

Mlhovky v pořádku fungují, tlačítko zapínání denního svícení pod volantem je zapnuté (zkoušeny obě polohy :-)), na diagnostice prý vůbec není vidět "jednotka denního svícení", při měření není ani na jednom drátu žádné napětí.

Předpokládám, že když mi to ten chytrák urval, tak mohl přetrhnout/natrhnout kabel ve svazku a bude potřeba to asi zkusit hledat dál.

Jo a jak je to tedy se signalizací poruchy žárovek? Ukazuje to každá výbava, nebo jen nějaká? Mám Fabku 1.2TSI s MaxiDOTem a výbavu Ambiente (Plus?).

Hlídání denního svícení maxidot nemá. Je to jednoduché zapojení od vypínače světel, který musí být v nulové poloze, dál zapnutý vypínač DS vedle pojistek, a napětí by se mělo objevit na pojistce 17. Odtud už jde přímo k žárovkám.

Takže po otočení klíčku do 1, vypínač světel v 0, a zapnutý vypínač vedle pojistek, na pojistce musí být napětí. Předpokládám, že tam být chyba nemůže, tak už jen ty utržený drátky.

Průřez 0,5mm2, asi jde lehce přetrhnout.