Jump to content

Potkávací světla a kontrolka

kubap
 Share

Recommended Posts

Prosím neporadil byste mi někdo mám problém. Když otočím klíčem v zapalování ve fázi když pootočím klíčem a rozsvítí se kontrolky na palubovce. Kontrolka potkávacích světel problikává a vydává zvuk jako když jiskří. Mám normálně od výrobce denní svícení, takže nemusím ničím otáčet na rozsvícení světel. Po nastartování auta se kontrolka po pár sekundách rozsvítí a už normálně svítí. Při tom když problikává nesvítí ani ty potkávací světla. Až po chvilce když nastartuju. Prosím o radu. Děkuji. Kuba Patúc

• 2 weeks later...

Tipuju "relé denního svícení" = malej kousek elektroniky, kterej má za úkol dělat tu práci s otočením knoflíku za tebe. Hledej, už se to tady myslím probíralo víckrát, teď naposledy vedle v sekci FII. Musí se buď vyměnit, nebo opravit propájením spojů (pokud to umíš nebo najdeš někoho, kdo to umí a udělá to).

Zdravím,

dnes mě vyhodili z stk kvůli špatně fungujících světel. Ukázalo se, že je totálně vypálený vypínač. Našel jsem na netu nějaké, ale problém je v tom, že my máme rv.2005 čili po faceliftu a tam prý ty co byly před face.. nefungují. Můžete mi to vyvrátit nebo potvrdit prosím...

Ale když mrknu na autokelly tak i když dam rok výroby třeba 99 a 06 tak ten spínač má stejné číslo...

To jsem z toho jelen.,..

A ještě...ten rozdíl je tvarový, nebo je to i jinak zapojené, ono pokud by to jako celek pasovalo do palubovky, tak popřehazovat ty dráty by už neměl být problém...

Edited by Killroyj

Tady máš ten co potřebuješ + s fotkou jak vypadají svorkovnice: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6y1941531njdy-spinac-svetel-oe-9801.html

ikdyž tady u toho předface to vypadá stejně: http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/6y1941531fjdy-spinac-svetel-oe-9797.html

starší vlákno: http://forum.skodahome.cz/topic/30350-sp%C3%ADna%C4%8D-sv%C4%9Btel-s-mlhovkami/

Oprava: svorkovnice jsou u OTOČNÉHO OVLADAČE světel stejné jak u předFL tak FL, jen piny jsou přeházené a bez úpravy(přepinování) to fungovat nebude.

Edited by Supermarine_Spitfire

Děkuji za radu. Vypadá to opravdu na spínací relé pro denní svícení. Poraďte prosím, kde relé najdu v autě. Skoda fabia I r.v. 2005. Dneska jsem zkusil test tím, že knoflík jsem otočil natvrdo na svícení a už nic nejiskřilo a hned se vše bez problému rozsvítilo. Myslel jsem si, že relé je společně s pojistkama na boční straně palubní desky u řidiče, ale jsou tam právě jen pojistky.

• 4 weeks later...