Přejít na obsah

Geometrie zadní nápravy


Dandis3

Doporučené příspěvky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 rok později...

môžeš hodiť link na ten článok v SM?

 

áno,ako prevencia urobiť raz ročne geo nie je zlé...ale povedzme si,koľko ľudí si ju aj nechá urobiť??...väčšina povie:"nič neťahá,volant rovno,pneu nederie tak ju nerobte" ..

 

a ako povinnosť servisu ju robiť pri servisnej prehliadke neexistuje..môžu ti ju doporučiť,ale či sa pre ňu rozhodneš už je len na tebe samotnom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím Vás chlapi,

včera jsem byl ba geometrii a nemohli mi seřídit zadní kola z důvodu zatuhlých hliníkových excentrů. Mechanik mi říkal, že je třeba koupit následující věci:

 

Příčné rameno - http://autodilyfojtik.cz/autodily/skoda/octavia-1z3/2.0-tdi-103kw/zaveseni-napravy-vedeni-kol/pricne-rameno-ulozeni?tecDocProductId=22484

 

Řídící páka: http://autodilyfojtik.cz/autodily/skoda/octavia-1z3/2.0-tdi-103kw/zaveseni-napravy-vedeni-kol/pricne-rameno-ulozeni?productTecDocId=197740&do=redraw

 

+ orig. šrouby

 

Není mi nicméně jasné, proč se musí měnit ona řídící páka. 

Díky za objasnění!

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

příčné/spodní rameno... ono je snad ohnuté? někaj zničené? Pokud ne, tak nerozumím, silentblok je normálně jako náhradní díl pod číslem...

 

řídící paka... není to spíš pomocné rameno? Tady se normálně silentbloky pod VW číslem neprodávají, ale na cc-autodily je mají... opět pokud není poškozeno, lze repasovat....

 

Originální šrouby chápu, pokud ty původní zarezly, tak je v ok stavu nevyndáš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

příčná ramena a pomocná ramena jsou OK. Jediný problém je v oněch excentrech, které nejdou povolit...

Nechápu tedy proč bych měl měnit ona ramena. Pokud jsem to dobře pochopil, tak ty excentry zde (viz obrázek).

Mechanik mi sdělil, že pokud by se to pokusil povolit, s největší pravděpodobností by urval silentblok. Tudíž, i kdyby to urval, můžu ty silentbloky koupit v Tebou zmíněném eshopu?

post-98563-0-03352800-1459920282_thumb.j

Editováno: , autor: MSB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

WD prej ne. Bylo mi řečeno odborníkem že je na tohle nevhodný. Před zimou a na jaře to stříkám nějakým fajrajtem proti zatuhání od Bernera, ale nechávávám geo dělat v rozmezí min. jednoho a max. jednoho a půl roku, nemám s tím zatím problém. Co sem mluvil s lidma který na to klasicky prdí, respektive razí heslo že auto má sloužit jim a ne oni autu, tak jim měnili jen ty exentry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Mal som rovnaky problem. A rovnake jednanie zo strany mechanika autorizovaneho servisu. Menia len cele ramena a riadiace tyce. Preco? Pretoze samotne silentbloky v Skoda servise nevedu ako nahradny diel (oficialne stanovisko daneho servisu) napriek tomu, ze sa kupit daju (vid. posty nadomnou). Neoficialne vysvetlenie kamarata, ktory tiez robi v inom autorizovanom servise Skoda- pre autorizovany servis je '100x' vyhodnejsie vymenit cele rameno v hodnoce ~100€/ks ako lisovat silentbloky radovo v hodote ~10€ a taktiez 'ako autorizovany servis si nemozu dovolit robit nieco, co nemaju v navodoch' (len citujem, co mi povedal). Takze nakoniec som si to robil mimo autorizovaneho servisu, kde mi orientacne urcili cenu ~450€ za zadnu napravu, mimo nich ma oprava vysla myslim do ~40€ (iba cena materialu). Len posuvam ako ku mne prislo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...