Přejít na obsah

Škoda bez starostí


jakub.jozif

Doporučené příspěvky

Dostali se k němu když jsem poptával tu 1,8 Tsi a od tý doby to chodí. A jezdím v tom co je bytelný a utáhne 3,5 tuny a těch aut co to umí není zas tolik. Ekonomicky mi to vychází skvěle, náklady a i pokles ceny je stále super a kdybych tenkrát koupil tu OII tak bych tratil daleko více v současné době.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze zvědavosti jsem si udělal analýzu kolik stojí nyní aktuálně ta kdysi poptávaná 1,8 Tsi a aktuálně  Sori. Takže rozdíl je skoro 100 T Kč ve prospěch Soriho a na mobile. de je ten rozdíl ještě markantnější. Vše jsem porovnával se stejnýma ujetýma km a výbavou, rokem registrace. Ekonomicky je to super, tratil jsem pouze 8 -9  T. Eur z kupní ceny.To na tu narážku čím jezdím.

Karavan mám těžkej 1,5 tuny a tak je potřeba bezpečná rezerva v možnostech auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostali se k němu když jsem poptával tu 1,8 Tsi a od tý doby to chodí. A jezdím v tom co je bytelný a utáhne 3,5 tuny a těch aut co to umí není zas tolik. Ekonomicky mi to vychází skvěle, náklady a i pokles ceny je stále super a kdybych tenkrát koupil tu OII tak bych tratil daleko více v současné době.

 

 

Ze zvědavosti jsem si udělal analýzu kolik stojí nyní aktuálně ta kdysi poptávaná 1,8 Tsi a aktuálně  Sori. Takže rozdíl je skoro 100 T Kč ve prospěch Soriho a na mobile. de je ten rozdíl ještě markantnější. Vše jsem porovnával se stejnýma ujetýma km a výbavou, rokem registrace. Ekonomicky je to super, tratil jsem pouze 8 -9  T. Eur z kupní ceny.To na tu narážku čím jezdím.

Karavan mám těžkej 1,5 tuny a tak je potřeba bezpečná rezerva v možnostech auta.

Přestaň se tedy vyjadřovat v sekcích OIII, když tě toto auto neuspokojuje, poněvadž neutáhne 1,5 tuny. Jen to tady zaplňuješ spamem. Tvoje SUV zde totiž nikoho nezajímá. Piš si o něm ve svém vlákně. Já tě nebudu neustále upozorňovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže auto objednáno (Octavia TSi Fresh liftback), prodejce mi popisoval postup a v případě operativního leasingu má toto auto přednost před výrobou ostatních (omlouvám se ostatním) a celková doba na vyrobení by mohla být do měsíce (ale nikdo neví, jak to ovlivní celozávodní dovolená). Pak má ŠkoFIN ještě 14 dní na vyřízení dokladů. Pokud někoho něco zajímá, tak se klidně ptejte, ale jak je to s poškozením při vrácení zatím ale pořád detailně nevím, "příručku" dostanu až s autem... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám objednaný Yeti s dodáním do konce července. Jinak Yeti žádný skladem není a kdyby někdo chtěl v této akci vyu+-žít tak asi až po novém roce. Čekal jsem, že budou mít nějaké skladovky, ale už i Octávky jsou jen v dieselu což je ptákovina brát a jinak se musí počkat na výrobu 1-3 měsíce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No za celou dobu bude jeden servis, protože servisní interval je nastaven na 30 000 km. Já chápu princip operativního leasingu, jen prostě říkám, že se to nevyplatí. Určitě se najdou lidi, kteří se o to prostě nechtějí starat a pro ně to bude "bez starostí" a zaplatí si nabídku KOMPLET, tedy i se servisem a pneumatikami. Znám to z operativního leasingu v rámci firmy, když je potřeba, tak se udělá servis, dvakrát za rok tě zavolají do pneuservisu na výměnu kol a jednou za rok ti dají dálniční známku (což tady není). Já si raději ten jeden servis zaplatím (do 5000 u TSi snad určitě) a pneumatiky si koupím jaké budu chtít (Dunlop SP Winter Sport 3D + disky za 10 000 Kč) a po dvou letech je můžu použít na další Octavii, kdybych bral další... A místo 22 000 Kč navíc u nabídky KOMPLET to bude stát 15 000 Kč...

Zdravím, podle odpovědí ohledně OL při nabídce KOMPLET se po dvou letech zimní pneu nevracení, takže se potom snižuje ten rozdíl nákladů! 

Co ale moc nechápu je to,že u Rapidu s cenou 312 800,- je základní splátka 4999,- a u Yeti 1,2 TSi active s cenou o 80 000,- dražší je splátka v základu jen o 200,- vyšší!!!! :kol-32:

Editováno: , autor: Rottax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to zas tak moc nezáleží na pořizovací ceně toho auta, ale na jeho ztrátě hodnoty po těch dvou letech (kterou ty vlastně platíš). A tu ten Yeti bude mít asi skoro stejnou, jako Rapid...

Přesné tak, to jsou skutečnosti, které česká mentalita nechce pochopit.... podobně jiné záležitosti které nejsou spořením, vkladem nebo splátkou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš si zvolit jen barvu, případně nechat domontovat tažný zařízení. Do auta si můžeš dodělat co chceš, ale při prodeji ho musíš dát do původního stavu. Většinou jsou to Fresh výbavy, které už mají něco navíc oproti základu, já měl třeba jen pár parametrů - parkovací senzory, tempomat, klimatizaci a vyhřívané sedačky, tak jsem si vybral Octavii. Kdybych chtěl ušetřit, zvolím si Rapida a pár věcí oželím. Škoda asi ví dobře, jaké výbavy se pak dobře prodají, o to jim hlavně jde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to zas tak moc nezáleží na pořizovací ceně toho auta, ale na jeho ztrátě hodnoty po těch dvou letech (kterou ty vlastně platíš). A tu ten Yeti bude mít asi skoro stejnou, jako Rapid...

Dnes jsem se bavil s jedním známým ze Škoda servisu a prý se mu to zpočátku také moc nezdálo, ale v podstatě potvrdil Tvoji odpověď.

 

Co se týče zájmu o operativní leasing. Lidí, co se na OL vyptávají, se týden od týdnu zvyšuje a mají už pár smluv podepsaných.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, to mi taky řekli, objednával jsem 30. 6. a termín výroby je nakonec 35. týden... Pak ještě převoz a ŠkoFIN má dalších 14 dní na přihlášení na značky. Holt celozávodní dovolená to trochu rozhodila... Ale třeba to u tebe opravdu vyjde, určitě pak napiš, až ti dají přesný termín výroby. Ale pochybuju, že to stihnou před dovolenou, takže počítám, že se potkáme v 35. týdnu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...