Přejít na obsah

Velmi hlasité syčení při sepnutí turba


TomASS!

Doporučené příspěvky

Zdarec chlapi,

 

tak po výměně oleje v servisu (plus čištění a přidání nějakého speciálního maziva do oleje) mi auto po sešlápnutí plynu - zhruba od 2000 otáček, zaačně příšerně syčet, foukát, jako vysavač (jako by to chtěl odfouknout všechny kolem:)). Plus ještě ke všemu kolem 2000 začlo teď ještě i cukat. Do servisu jdu až ve středu, tak nevím jestli s tím můžu jezdit. A v servisu zatím také nemají tušení co by to mohlo být. Plus to teda začlo dost kouřit (šedý kouř) Nevíte? díky

Editováno: , autor: TomASS!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud turbo syčí je někde netšsnost... V uzavřeném okruhu neuslyšíš syčení maximálně můžeš slyšet při nějakých otáčkách a záběru jak se turbo krásně roztáčí ale syčení určitě ne...

 

A přidavat do oleje neco spešl...OMG... proč se vždycky nechá každý oblbnout kdejakou srajdou.....Nesmysl je tam davat něco navíc ten motor je z fabriky stavěny na určitou normu a basta....Já tam leju Castrol Edge turbodiesel 5w40 to pslnuje normu pro 1,9TDi a zatim sem nyslysel zeby nekdo mel stim problem.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem tomu autu jen něco dopřát... no a takhle jsem dopadl, dneska už začaly svítit i emise a kouří to jako prase. Nejdříve mě vezmou zítra do servisu, asi je tam nakopu do prdele. Jsem tak naštvanej, že si to neumíte představit!

 

Nemyslím si ale že je to tím aditivem...doufám, že je to jen nějaká vypadená hadice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak to dokážeš, lehce řekneš že turbo je měněné před 30 tisíci :-) A bastafidly tydly mydli......

 

Jinak pokud budou sežrane těsnění nějaké tak vyměňit no..... Nic jineho ti nezbývá ....

 

A to sou ty případy proč si vše co zvladnu na autě dělám sám...Sem mirne povahy, ale za tohle bych liskal ..... Teda za předpokladu, že servis něco zapinkal....

 

Jinak jaky olej si daval a co to je za aditivum co tam máš v tom oleji ? Projedem to googlem a zjistime co tomu aditivu chutná za materiál pryž atd. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím turbem to asi nevyjde, servisuju to tam dýl tak ví, že jsem to neměnil

 

Uvidíme jak se k tomu ten servis postaví, ale věřím, chlapsky

 

Olej mi tam dali Shell 5W30, ale to aditivum si nemůžu vzpomenout, dle mýho, ale ten mechanik prostě do něčeho drbnul a někdo něco povolilo a teď to netěsní, fučí a ztrácí výkon, jen nechápiu ten kouř a že se teď rozvítily i ty emise...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Jak to takhle pročítám, stalo se mě úplně to samé. Na servisní kontrole jsem byl před týdnem. Výměna oleje, filtru, nějaké mazivo bíle a cosi kdesi. Každopádně předevčírem se rozjedu a slyším divné syčení. Čím víc plynu tím víc syčí. Po chvíli hláška na maxidotu porucha emise a za autem tma. A stejně jako na prvním příspěvku auto divně cuká a pod plynem kouří. Žeby taky náhoda???

Dneska to hodím do servisu tak uvidíme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vas hosi pridam sa aj ja ku vam a cchel by som vediet ze ci ked je uz turbo nejak poskode proste tak nejak asik 60percent moze vznikat to ze auto proste zacne hucat jako svina pretoze ked idem asik na 1800otackach takhuci motor jak prase ale ako nahle vybehnu otacky na 2200 tak je ticho a takto mi to robi kazda rychlost myslite ze ten dunivy zvuk moze vytvarat uz aj spatne turbo uz ma najeto 270 000km a este mam aj taku otazocku uz to tu bolo riesene ale k nicomu som sa nedostal proste bola tu tema na zvuk vrrr chrrr pri zrychlovani ,vsetko mozne som skontroloval hadice ok vsetko dobre tesni a aj turbo skusal som lopatky a su ok tak neviem ci nahodou neviete co to je za zvuk dikes 

 

A este ste tu riesili olej tak chcem vediet ze ci robim dobre ked davam Castrol Edge 5 w30 plna syntetika ale zatim som s nim spokojny ale za kazdu radu budem rad

TomASS aditiva davat do oleja to je fakt hlupost nepoviem dat aditivum do nafty ale do oleja hruuuza olej ma svoju danu hustotu a mazivost akou je dane :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...