Přejít na obsah

Vadné vstřiky


Betaextra

Doporučené příspěvky

ahoj,

 

omlouvám se pokud toto patří do nějaké technické sekce. Včera jedu v klidu po rovině cca 100 km/h a najednou se mi rozsvítí na palubce oranžová kontrolka (vypadající jako spirála) na displeji se objeví porucha motoru vyhledejte servis a vozidlo začalo zpomalovat, přestal fungovat posilovač a tak jsem zůstal stát u krajnice a už jsem znovu nenastartoval. Předtím ani během jízdy samotné se auto chovalo normálně. Jsem z toho dost v pr.... moc netuším co by to mohlo být. V servisu mě straší čerpadlem nebo vstřiky (nic levného v obou případech) Mám na autě až 185 000 km, ale zatím nezlobilo. Mám motor 2.0. TDI 125 Kw.

Někdo zkušený, kdo by měl tušení co by to mohlo být? 

Díky moc

Luba

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název vlákna.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám čerstvé zprávy ze servisu, prý jde o problém se špatnou naftou... tankuju POUZE na Shellu! A musí se vyměnit čerpadlo, vstřikovače, common railová rampa a mám si prý nachystat 120 000 Kč. Takže přátelé mějte se tady hezky a já si to jdu hodit pod most, protože kilo dvacet na opravu fakt nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak už asi nezbývá než posbírat účtenky a hurá na Shell. Když jednou byla nějaká ta špatná várka benzínu (dostala se do něj nafta, nebo obráceně...), tak opravy platili myslím celkem bez problému, ale nevím to na 100 %, nezažil jsem to, jen jsem o tom četl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo dneska odpoledne budu mít přesnou závadu z diagnostiky a hned zkusím zjistit v Pento Zlín, zda a za kolik je možná oprava. Dělají jak čerpadla, tak i vstřiky, tak snad se dostanu na rozumnější částku. Jinak setkal se tady někdo s něčím podobným kvůli kvalitě nafty?Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se to jednou stalo u AUDI co jsem měl než jsem si pořídil Superba II, a stalo se mi to v Německu, kdy jsem omylem místo normální nafty natankoval tu jejich levnější, jenže ona je to nějaká bionafta. Po několika kilometrech začalo auto škubat, jelo na 3 válce a bylo to v pytli. Výměna vstřiků 80 tyček jen to hvízdlo.

 

Tankuji pouze AGIP nebo OMV do Superba, opravdu je potřeba tam kvalitní naftu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já koukám taky. Našel jsem si na netu tabulku podle obsahu biosložky v naftě a v domnění, že do auta leju "zlato" jsem ho zabíjel. Takže následující akce bude odeslat čerpadlo a vstřiky na kontrolu do Bosch centra ke kontrole, zda je něco vyčistit nebo opravit.  A pak už jedině tankování na Eurooilu (Optimal diesel). Takže bacha na to co se tam leje. Drahé nerovná se kvalitní a já se teď modlím ať se vejdu do opravy za 50 000 Kč, ufff

Nafta Obsah FAME (% obj.) Shell Fuelsave DE 7,0 % Benzina Diesel Top Q 6,6 % Benzina Verva Diesel 6,6 % Shell Fuelsave CZ 6,5 % OMV Diesel 6,3 % ONO Diesel 1,2 % Shell V−Power CZ < 0,2 % Shell V−Power DE < 0,2 % EuroOil Diesel Optimal < 0,2 % OMV Maxx Motion 0,0 % Více na: http://www.autorevue.cz/obsah-bioslozky-v-nafte-aco-z-nej-vyplyva-test-naft-2013/ch-49476#utm_medium=selfpromo&utm_source=autorevue&utm_campaign=copylink
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a je ten tvuj servis autorizák bosche nebo ne? 2.0 by měli jít repasovat, 1.6 TDi siemense co sem slyšel jedině nové...

 

jinak spíš typuji poslední tankování u tvé šhelky, ale je to hold průser u dehetu bohužel :( CR na to je alergické ještě viac než PD.

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zase nestresujte , čerpadlo aj vstreky sú nové doslovne všade /však sa tie autá u vás robia/ a dajú sa kúpiť relatívne lacno , prípadne by som to niesol vybraté rovno do Sobeslavi - Bosch servis Petr Rada nech sa vyjadrí čo s tým ... systém prepláchnuť , nový filter a bude pokoj ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

ahojte, konečně mám chvilku, abych napsal jak to vše dopadlo, čerpadlo nakonec ok, ale všechny vstřiky bohužel po smrti. Takže letošní dovolenou budu trávit v superbu před barákem:) Tak všichni bacha co do svých supů lejete za naftu. A přeju všem hezké léto. Mějte se

jak to dopadlo, auto OK?? na kolik vysla oprava??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...