Přejít na obsah

Stavitelný podvozek O2


x.kakao.x

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás pánové (možná i dámy),

řeším tu problém, chci si koupit stavitelný podvozek, původně pouze sportovní pružiny, nakonec celej podvozek na Octavii 2, 1.9.Tdi DSG, ale jakej? Co čtu tak se v tom vůbec nevyznám. Každej všechno haní, pak něco chválí a zas jiní haní :D Díval jsem se na podvozky od JOM,TA Technix i Fk a vůbec nevím :D

Jinak kola 18 palcové a prostě to musí dolů :) 

 

Děkuji všem za názory.

 

 

post-69636-0-58376000-1403029744_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TA technix jo? no na to jsem také mrkal ale víš jak to je každej podvozek něco v sobě má, lidi haní vše to je samozřejmost, je díl od dílu jiný, nikdy není nic stejné, ani pár bot není stejný :D Ale zajímají mě abych také něco mohl najet, najezdím tak 20 000 ročně, tedy teď jí šetřím aby mi vydržela co nejdéle ale když musím tak musím do De do práce mi busy nejezdí :D A není to od TA moc tvrdý?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasný že to je kus od kusu, ale záruka na to je tak jako tak, tvrdý nevím oproti serii určitě ale oproti ostatním netuším :-)

 

taky sem chtěla pružiny, a jsem ráda že jsem vzala komplet stavítko, stejne ty pružiny nejsou o tolik levnější a takhle si s tím můžeš ješte štelovat ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

TA technix jo? no na to jsem také mrkal ale víš jak to je každej podvozek něco v sobě má, lidi haní vše to je samozřejmost, je díl od dílu jiný, nikdy není nic stejné, ani pár bot není stejný :D Ale zajímají mě abych také něco mohl najet, najezdím tak 20 000 ročně, tedy teď jí šetřím aby mi vydržela co nejdéle ale když musím tak musím do De do práce mi busy nejezdí :D A není to od TA moc tvrdý?

 

Hele podle mých zkušeností ta vyšší řada od TAčko odznačená jako TATechnix - poznáš jí tak že má červený pružiny ( Stavitelný podvozek Škoda Octavia II ) - najede zhruba 60 - 100 tis km podle toho jakou máš neodpruženou hmotnost ( váhu kol / pneu a brzd ) a podle toho jak moc velký "prase" jsi.

 

Takže by ti takovýhle podvozek vydržel minimálne na 3 roky. Ohledně tvrdosti - každý stavik je tvrdý, ono to ani jinak udělat nejde, aby to fungovalo. Pohodlí ti zajistí jedině sportovní pružiny, který zas dovolí snížení max do 40mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím všechny :-)

Prosím o radu....:-)Mám na OC2 nainstalovaný stavitelný podvozek od TA TECHNIX, zatím najeto jen cca 2000Km a maximální spokojenost.Snížení udávané výrobcem je vpředu 6,5cm a vzadu 6cm.Vpředu jsem snížil asi o 5cm a mám na gumou cca 1-1,5cm rezervu.Vpředu tedy spokojenost.Vzadu jsem snížil na maximum a stejně tam zůstalo cca 4cm na kolem a vypadlo to divně oproti předku a já chci mít auto sníženo stejně.Tak jsem tedy demontoval stavitelné misky pod zadními pružinami a posadil to bez nich "natvrdo"(už se prostě vzadu nedá štelovat výška) a auto kleslo zhruba o dalších 1-1,5cm a pořád tam je cca 2,5-3cm výška nad gumou a tudíž to ještě není podle mých představ.Chci se tímto zeptat, když zadní pružiny seříznu jen o jeden závit(cca 1cm), bude to nějak vadit??Auto by po tomto zákroku mělo už sedět tak jak chci.Bude to vypadat stejně vpředu tak vzadu.Pružina je vzadu stejně stlačená na maximum a pruží jen do děr aby je vykrejvala.Nebude to třeba vadit tlumiči??Prosím Vás o rady jestli to mám udělat.Díky.

post-94393-0-65197100-1432569274_thumb.j

post-94393-0-95452500-1432569303_thumb.j

post-94393-0-23226600-1432569313_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mého štelováku TA psali 6,5 a 6cm.Vpředu bych tomu věril, jde to ještě zhruba o 1cm dat dolů, ale to už by bylo moc.Vzadu ale těm 6cm moc nevěřím(že je to opravdu 6cm).Mám vyndané i štelovací misky vzadu takže poklesla ještě o zhruba 1cm,ale stejně je tam dost velká mezera.To samé jsem měl i na Audi A3 ,tam jsem měl štelovák od Jomu a psali 6cm a 6cm.Než mi podvozek přišel nedočkavě jsem měřil metrem od blatníku 6cm dolů, jak to bude sedět a vyšlo mi ,že tam nebude žádná mezera.Po namontování podvozku vpředu super, ale vzadu zase zůstalo asi 1,5cm mezera.Tak to jejich snížení asi nebude tak pravdivé.Jinak mám pěknou Octu :)Můžu se zeptat, ty kola to jsou 18"?Nebo spíš mi to připadá na 19" :D .Budu právě kupovat Dotz Mugello 8x18 ET35 tak mě zajímá jak to bude vypadat a možná až koupím kola tak za tu "rezervu ještě mezi blatníkem a kolem" budu rád :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vybral jsem tyhle, protože to bude vypadat velmi efektně a budu je moci měnit Plastidipem jak se mi bude chtít...např.nechám stříbrnej střed a bílej límec, nebo cernej střed a nechám chromovanej límec a nebo celé černé apod...a vždycky to můžu sloupnout :)Jsem taková hračička :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš na 8 palcích šíře 215/35 :)???To musí mít dobrej "límec" :D Nebo se pletu?Na 8palců je to nejmenší doporučovanej rozměr těch 215 :), tuším že se na to dá obout ještě 225,235 a max snad je 245.Já na ty 18"Mugella budu nejspíše asi obouvat 225/40.Ještě ale nevím určitě nemůžu se rozhodnout :DD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Abych osvětlil vstupuje do toho několik věcí. Každá pružna časem sedá, takže moc záleží jak vám podvozek sedne už v originálu. Jestli to máte stahaný o 2 cm což je normální a u kombíka v zadu obvzlášť, tak to snížení 6 cm je někdy menší než by se dalo čekat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

z duvodu tamknuti tematu,  presouvam sem:

S ohledem na to, ze stale nejsem spokojen s vyskou podvozku, hlavne vzadu. Rozhodl jsem se jit cestou stavitelneho podvozku.

Jaky by jste doporucili?? Je jich dost typu co jsem koukal, na co se zamerit?? Dival jsem se ze maji ruzny druhy(napr. barvy: modry/cerveny)

Rad bych to na leto "polozil" a na zimu zas vejs.

DIky za kazdou radu.

 
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...