Přejít na obsah

môžu nesprávne tlmiče poškodiť nápravu?


csontofalski

Doporučené příspěvky

zdravím hoši

 

nedávno som menil na svojej octavii sedan 2003 1.9 TDI 66kW AGR komplet tlmiče. 3 zo 4 boli vytečené. boli tam originály ...

rozhodol som sa kúpiť sadu Bilstein B4, plynokvapalinové. namontoval som, auto je teraz vyššie ako predtým, možno aj o 5 cm.

auto je dosť tvrdé, ale to som vedel, lebo Bilsteiny sú proste tvrdšie. ale v kopcoch si to zase užívam ...

 

po výmene tlmičov som v priebehu 10k km vymenil dosť veľa vecí: predné ložiská, čapy riadenia, spodné čapy, silentbloky ramien.

s týmito vecami som problém nemal, keď som mal tie vyhasené tlmiče. teraz mi zase počuť jedno ložiško vpredu a cítiť aj vibrácie.

menil som ho pred cca. 2k km. menil som obe strany. mám aj podozrenie na rozhasený homokinetický kĺb alebo náboj kolesa, lebo

hlavne keď idem pomaly, cítim chvenie vo volante a kolesá akoby boli vajcia, nie kolesá. čapy riadenia som dal skontrolovať a sú OK.

 

uvažujem, či sa nemôžu tie Bilsteiny podieľať na mojich problémoch. predsa len sú tvrdšie, cítiť každý väčší kamienok na ceste.

podvozok auta nebol navrhnutý na tieto tlmiče, hoci sú kompatibilné. uvažujem, či nemám kúpiť originál, to sú tuším Monroe, a vymeniť

ich za tie Bilsteiny, lebo podľa mňa je lepšie teraz investovať tých 250-300 € ako potom každý druhý mesiac meniť ložiská, čapy a pod.

 

ešte by ma zaujímalo, prečo mi auto stojí tak vysoko. som v tomto laik, možno sa spýtam blbosť: pružiny časom stvrdnú a zdeformujú sa?

bolo by dobré vymeniť aj pružiny? všade kde vidím podobnú oktáviu ako moju tak tie autá sú omnoho nižšie položené. ja som nedával

žiadne RS komponenty ani podložky.

 

ešte mám jednu otázku, všetky faceliftované oktávie prvej generácie majú rovnakú verziu podvozku, alebo tourky majú mäkší podvozok?

 

vopred dík za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...