Jump to content

Zvuk tření


Anry0350
 Share

Recommended Posts

Ahoj mám menší problém, když jedu do pravé zatáčky trochu rychleji a tím se zatíží levé kolo u řidiče, začne se ozývat zvuk jakoby tření kovu na kov, jako když je v brzdiči nečistota nebo jako drát v kole neumím to popsat takový plechovkový zvuk je to celkem hlasité. Vím, že na straně řidiče mám 2x špatný čep, ale nevím jestli to může vydávat tento zvuk. Díky za pomoc.

 

na levou stranu když zatáčím tak to nedělá

Edited by Anry0350
Link to comment
Share on other sites

Zdar, co na to napsat... Zvuk tření, to jsme tu ještě neměli :kol-32:

No pokud nemáš desky na plech, tak to bude ten plech, co ty desky a kotouče chrání. Někdy se stane, že při nějaké montážit/demontáži prostě ohne. Stačí ho jen narovnat...

Link to comment
Share on other sites

Mohlo by, i když je to méně pravděpodobné. Špatné ložisko se nemusí nutně ozvat tím typickým hučivým zvukem, ale může v něm být vůle. Určitě to zvedni, sundej brzdič, udělej tam celkovou revizi a vše očisti. Dej tam kolo bez brzdiče (abys měl páku) a vyzkoušej vůle. Ale nemyslím, že by to bylo ložiskem. Spíš se nějaký kamínek prevít schoval pěkně a nevidíš ho.

Link to comment
Share on other sites

Pridam svuj poznatwk i ja. Pri prujezdu zatacky do prava se mi ozyva zvuj klepani cvakani. V rychlosti 50kmh jinak ne. Pri plnem rejdu nic tim padem bych vyloucil homouse. Je mozne aby lozisko cvakalo ci klepalo? Muze to byt homo kloub vnitrni ? V nedeli se na to mrknu ale informativne se ptam abych vedel na co se zamerit :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

doplňuji o video podobného zvuku, mě to dělá ale pouze za jízdy vpravo, takto jako je to na videu nic slyšet není..... je to fakt plechový zvuk, tudíž si myslím, že když je načaté ložisko, tak vzhledem k vůli mi drká plech  o kotouč....

 

Edited by Anry0350
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...