Přejít na obsah

Venkovni zpetne zrcatko... otaci se uplne dopředu


Kuba78

Doporučené příspěvky

zdravim diskutujici, 

mam problem na svem Supu. je to sedan 1.8 TSI DSG rv 03/2009 a potrebuji poradit jak nejlepe vyresit.

 

1) zacalo se mi vyvracet zrcatko u ridice - kdyz se sklopi a nasledne zase vyklopi, tak se nezastavi a vyvrati se uplne na druhou stranu, asi je vevnitr nejaka zarazka ktera je ulomena ci co. jak se to da poresit? za par korun v servisu nebo se musi menit cele zrcatko a mam hledat vrakac?

 

2) predni parkovaci sensory mi zacaly hlasit duchy - hlavne dva vnitrni u szp. kolik tak asi stoji novy? nebo se to da nejak postelovat?

 

3) jako posledni je chutovka - asi kuna mi sezrala velky kus tapecirungu na na haubne nad motorem.. co to muze stat a kde to koupit?

 

diky za info.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravim boys:)

Mam problem s pravym zpetnym zrcatkem. Pri pokynu vytoceni do normalni cestovni polohy se pretoci uplne dopredu. Jde o to, ze nastavovaci moturek vrci tak 8 sekund, kdezto pravy se zastavi na spravnem miste tak za 2 sekundy.

Rozebirl sem ho, ale nic rozbiteho s nenasel. Nevi nekdo, zda v nem nekde neni nejaky potenciometr pripadne magnet na signalizaci polohy..pripadn zda se jen nema zrcatko nastavit pomoci sw :((

Vic mne nenapada.

Dik a zdary m.post-15188-1403562172,2381_thumb.jpg

post-15188-1403562081,6763_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 11 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Zdravim boys:)

Mam problem s pravym zpetnym zrcatkem. Pri pokynu vytoceni do normalni cestovni polohy se pretoci uplne dopredu. Jde o to, ze nastavovaci moturek vrci tak 8 sekund, kdezto pravy se zastavi na spravnem miste tak za 2 sekundy.

Rozebirl sem ho, ale nic rozbiteho s nenasel. Nevi nekdo, zda v nem nekde neni nejaky potenciometr pripadne magnet na signalizaci polohy..pripadn zda se jen nema zrcatko nastavit pomoci sw :((

Vic mne nenapada.

Dik a zdary m.attachicon.gif20140528_202123.jpg

 

Ahoj, jsem zapomnel napsal, ze jsem na to prisel..je tam takovej cudlik prumer cca 4mm delka tak10mm, ktery tlaci malinky perko. Problem je v tom, ze zkoroduje - tzn vycisti a hotovo :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Jelikoz se mi stale nekdo pta, tak zde je foto co se stane. Zablokuje se steft, ktery je vytloacovan perkem. Jednoduse Steft zarezne. Tzn vycistit, promazat, prace na max 20 minut! JIz si nejsem moc jist, ale jde to i bez rozebirani celeho zrcatka, protze nad perkem je cca 1,5mm dirka, do ktere staci neco kapnout. Tedy oprava za 8 sedi, kamosovi to prej take tak udelali :}

 

Na obraykach sem se to snayil trochu vzynact. Na prvnim je videt ocelovz steft, ktery neni vytlacen. Pod nim je slaboucky perko, ktere proste nepretlaci zareznuty steft v hliniku. Na druhem /neni presne videt lokace diry/ je vyznaceno priblizne misto, kde by mela byt dirka, neco jako maznice. Dle mne v VW zde kapnou olej a hotovo za 10 min - uctuji cca 2500. Bohuzel to zarezne znova a za cca dva mesice perko opet nevytlaci steft. Pak u myho kamose nasledovala oprava 8000 :))

 

no comment, ale jesli to nekdo chcete opravit za 5000 tak vam dam i fakturu :))

 

 

20140528_201144 – kopie.jpg

20140528_201759 – kopie.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 týdny později...

Taky mi to dělal špígl, asi rok jsem to neřešil, a dnes jsem se do toho pustil. Jak bylo psáno výše, opatrně rozebrat, vytáhnout a vyčistit kolíček s pružinkou, rozhýbat a zase složit. Sice opruz, ale luxusně opět funguje... Ty tři hodiny trápení se zrcátkem za to stojí. :lol:

Spoiler

 

Editováno: , autor: rebelle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Díky za rady, právě jsem to opravil. Ten kolíček je jinak dost nenápadný. Nejhorší z celé opravy je sundat zrcátko z kloubu a pak ho tam vrátit (sejmout pojistku nad pružinou a pak zpět), jsou na to třeba 2 lidi. 

Editováno: , autor: pahd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 14. 8. 2014 na 15:18, ladadio napsal:

To milanpf : Dělá mi to taky (je to ulomený doraz) a cena je 8 tisíc v servisu byl jsem tam minulý týden :kol-44:

 

Můžeš poradit jak jsi to rozdělával ??

 

Díky Ladadio

 

V 27. 6. 2014 na 20:32, Milan1570 napsal:

To mi dělalo také. Bylo tam něco ulomené. Oprava v servisu cca 9 tis. :kol-26:

Ahoj , jen se chci zeptat Jak to proběhlo jestli bylo potřeba vyměnit celý zrcátka ? Zřejmě se mi dneska taky ulomil doraz na zrcatku u řidiče. Díky moc 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 22. 4. 2019 na 16:29, pahd napsal:

Díky za rady, právě jsem to opravil. Ten kolíček je jinak dost nenápadný. Nejhorší z celé opravy je sundat zrcátko z kloubu a pak ho tam vrátit (sejmout pojistku nad pružinou a pak zpět), jsou na to třeba 2 lidi. 

 
jak si prosimte sundal tu pojistku nad pruzinou? A zas nandal zpet? Ta prizina je dost tuha, mam strach ze uz to zpet nenandam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...