Přejít na obsah

Závada - servomotor, vzpěra 5.dveří


Martin F.

Doporučené příspěvky

Před nedávnem nám začalo v Superb combi zlobit elektrické zavírání 5. dvěří. V servisu zjistili, že se porouchala jedna vzpěra dveří. Cena je 8300,- Kč, což mě velmi nemile překvapilo.

Máte někdo zkušenost s výhodnější koupí vzpěry, případně s její opravou (když je vzpěra ohřátá od slunce, občas funguje).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Když jsem dnes vyrazil do Škoda servisu, abych domluvil termín výměny vzpěry pátých dveří, dozvěděl jsem se, že se musí vyměnit obě, protože se do nových modelů Superb Combi dávají inovované vzpěry (3T0827851B a 3T0827852B) a původní (3T9827851A) nejsou skladem. Jedna vzpěra stojí 8084,- Kč a s prací to celkem vyjde víc než 17 000,- Kč.

 

Poradili mi, ať zkusím sehnat starší vzpěru a nechám jí vyměnit (prý se ani nemusí měnit software v autě jako u nových vzpěr). Prolezl jsem internet a zjistil jsem, že je cena starého typu vzpěry také v ceně přes 8000,- Kč a tak mě napadlo, zda tu není někdo, komu vzpěry měnili za nové (třeba v záruce) a někde mu leží jedna funkční vzpěra starého typu - u starých se nerozlišuje pravá/levá, u nový ano.

 

Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

hmm, to je teda věc. A to se mi soused smál, že on si v Supovi elekrický kufr objednal a že já ho nechtěl. Pak přišel s tim, že to funguje mizerně v zimě - právě kvůli zimě to chtěl, aby nemusel sahat na zasraný dveře solankou. No a koukám když se to podělá, tak takováhle řacha...

 

daň za "vše v elektrice"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Díky. Našel jsem na internetu i někoho, kdo použitou vzpěru občas prodával za 1800,- Kč. Nejsou ale nyní nikde skladem.

 

Po těch třech měsících, co vzpěra nedělá co má, mě to pěkně štve. Dnes ráno jsem ze zoufalství koukal, kde ji pořídím za plnou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mně nemusíš povídat, mně to taky štvalo, když mně to nefungovalo. Dveře jsem otevíral na pětkrát a zavřít to taky nešlo.

Záviděl jsem těm s mechanickým otevíráním a zavíráním kufru..:-) . Teď po opravě je to ok a jen se modlím aby se to zase nepo...lo.

Pokud to funguje je to pohodlné, ale nesmí se to pokazit. Kolegovi to taky blblo, ale má supa služebního tak to neřešil a opravu mu hradila firma.

Zřejmě je to dosti častá závada a ty ceny co chtějí za nové vzpěry jsou nehorázné.

Držím Ti palce ať seženeš brzo funkční vzpěru a zase Ti to bude fungovat..:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

 

přidávám svou zkušenost - Superb z 12/12 a letos začalo zlobit el. zavírání kufru, resp. někdy od zimy. Nejdřív to v servisu dvakrát neobjevili (závada se neprojevila..), pak přišli na vadnou levou vzpěru. Před cca týdnem jsem dostal obě nové vzpěry s tím, že je to údajně nějaká novější verze, která už má fungovat bezproblémově. Vydrželo to týden. Dneska už to ani kufr neotevře, ani nezavře a vtipné je, že když ho otevřu ručně, tak mi ho to po chvíli samo zavře :D No asi pokrok :D 

 

Ale vážně, nemáte někdo zkušenost, jak dlouho vám to vydrželo fungovat po výměně? Mě už to neskutečně točí, protože jsem tím kufrem už dostal dvakrát po hlavě...

 

Příští týden hurá do servisu, tak uvidíme...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem nakonec utratil nehorázné peníze za novou vzpěru. Čtyři měsíce jsem sháněl použitou, ale vzhledem k tomu, že už v obchodech docházejí zásoby původních vzpěr, šel jsem do ní. Kdybych čekal dal a nedokázal bych se vzdát komfortu, bylo by to o pořízení dvou nových vzpěr, které nyní škodovka prodává.

 

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj tak já už mám taky zkušenost ale já si na nic neztěžoval, kufr fungoval v pořádku a když jsem dal auto na pravidelný servis (po dvou letech a 60tkm) tak když jsem si ho šel vyzvednout tak mě bylo řečeno že mě vymenili obě el.vzpěry kufru a přehráli jednotku že na to je svolávací akce ze škodovky vše zdarma, poznatek nové vzpěry jsou rychlejší než ty staré akorád mě leze krkem že když dojedou nohoru na doraz tak jednotka hlasitě jednou pípne je to docela otravné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Já jsem otevřel ručně dveře tak vysoko, že jsem je nemohl pak zavřít. Úplně tvrdé. Ani ručně ani elektrikou nešly zavřít. Tak nevím jestli jsem tím tahem nezničil motorky v tě vzpěrách.  A 2x 8000,- se mi fakt nechce dávat. Nejdou tam jít dát klasické plynové vzpěry? Nevíte někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem s tím dělal snad všechno a nic. Pak jsem jel do Škody, přišlo 5 mechaniku a čuměli na to, že to nikdy ještě neviděli a samo nevěděli co s tím. :help:  Tak jsem je sundal a budu tam dávat plynové no :disgust:

Ani nevím jestli jsou dobré nebo kaput podle Škody jsou kaput.  :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Nechci to zakřiknout, ale mám pocit, že po roce se problém s elektrickými pátými dveřmi vyřešil :)

 

Při poslední návštěvě servisu před cca měsícem bylo vyměněno tlačítko pro ovládání dveří na kufru + přehrán software a od té doby dveře zatím spolehlivě fungují.

 

Čili pokud to někomu zlobí i po výměně vzpěr (jako tomu bylo u mě), tak doporučuji ještě zkusit vyměnit to tlačítko. U mě to zatím pomohlo. Jinak jsem docela rád za prodlouženou záruku, protože financovat hledání chyby by mě teda moc nebavilo, stačili ty návštěvy v servisu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

Nezkoušel jste někdo ty vzpěry promazat? Víko se mi otevírá i zavírá zatím bez problému, ale mám pocit, že otevírání jde od cca 1/3 otevření ztuha - podle zvuku a přijde mi celé otevírání pomalé. Případně nemáte někdo tu špatnou vzpěru k rozebrání, aby bylo vidět jak je to uvnitř řešené a jestli půjde (a je potřeba) ten převod namazat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se taky přidám s problémem s otvíráním dveří. Zjistil sem přes diagnostiku že je špatná levá vzpěra. Sehnat ten starý typ nebylo možné tak sem nehnal ten nový typ jsou tenčí jak ty staré. Po výměne pořád stejné problémy. To bude asi potřeba vyměnit i tu druhou za tu novější a přehrát sw ? Ještě sem tu vzpěru ani neplatil tak ještě přemýšlím nad předělání na klasické  plynové vzpěry stím máte někdo zkušenost? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...