Přejít na obsah

Závada - servomotor, vzpěra 5.dveří


Martin F.

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Po novom mi diagnostika začala písať "riadiaca jednotka komfortného otvárania piatych dverí bez signálu komunikácie"   ale všimol som si že mám zlomené káble v prechodke vodičových dverí. Môže to mať niečo spoločné? Má niekto skúsenost? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

mam Supa 2 Facelift, a z ničeho nic se přestal otevírat kufr, otevře se pouze na 30 cm, když mačkám vícekrát tlačítko na klíči, o kousek se posune, ale stejně na max. 40cm. Na tlačítko zavírání vůbec nereaguje. Když je otevřený na těch 30cm, tak dveře pomalu sjedou dolů a sám je přitáhne a uzavře. Koupil jsem si diagnostiku, připojil k pc, ale žádná závada se neukazuje. Poradíte prosím, co mám otestovat? Čím by to mohlo být - servomotor, nebo ta řídící jednotka? Akorát si říkám, když jsem ten kufr musel násilím otevřít a pak zavřít, jestli jsem nepo.. ty servomotory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

čágo , chlapy tak jak je to stím když se vykurvěj ty el vzpěry ? mám supa 1/11 a vůbec nevím co stím , moc se tu ničeho taky nedočtu kdo to jak opravil a vzpěru od nového označení a starého nepoznám .. Co ještě nechápu tak proč elektrická vzpěra na supa 3 řady stojí kolem 3000kč a ten starej typ na supa 2 řady 9000 ? :D nezkoušel někdo z tý 3 řady ? a jak s kodováním ? nebo i celkově kdo by mě dokázal poradit ? jsem z Kolína . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar z trojky to tam dát nemůžeš, musíš koupit obě nové i s přehráním softwaru, nebo sehnat někde z vraku stejný typ vzpěry. Na každé vzpěře je napsané číslo např. 3T9 827 851 B . Nebo pokud víš, že je jedna vadná, můžeš si ji zkusit opravit. Já jsem ji celou rozdělal a v elektromotoru jsem vyměnil přítlačné pružinky k uhlíkům (byly zrezlé). A jede jak nová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky bohužel nemám. Je potřeba podélně rozříznout ten plastový kryt vzpěry a odlepit z plastu, který kryje motor a převodovku. Potom je potřeba stahovák na pružinu, je hodně silná. Po zmačknutí pružiny jde rozdělat kryt motoru s převodovkou. Motor s převodovkou se dá potom vydělat. Pak se musí odpájet kontakty drátků(myslím že tři). Potom na čtyřech malých háčcích drží plechový kryt motoru, pod kterým je ten uhlík i s pružinami. Pružiny jsem vyrobil z pružinky z průpisky. Chtělo to pár průpisek rozdělat, než jsem našel správnou tuhost pružinky. A potom celé zase složit. Pouze vnější kryt buď opět šikovně přilepit nebo stáhnou černou páskou(když to člověk nehledá, tak si toho ani nevšimne)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem odvezl Superba do servisu, kufr se neotevíral nahoru, jen po zmáčknutí otevření se to pootevřelo tak o 30cm. Nereagoval vůbec na zavření. Ale když jsem to po ručním otevření zase manuálně zavřel, kufr se automaticky dotáhl a zamknul.

V servisu mi řekli, že to budou oba servo motorky. Měl jsem záruku od Volkswagen Financial Services - Gold+, kde je i komfortní elektronika, ale žeprý toto není vypsané v seznamu, takže smůla.

Převzal jsem si auto, s tím, že ho na víkend potřebuji a pak se dohodneme.

Kufr ale už se vůbec nepohne nahoru a co je horší, ani se už nedotáhne, takže není pořádně dovřený a ani s tím nebudu moct jezdit.

Nejhorší je, že z jejich komentářů jsem pochopil, že to zas tak nějak moc nezkoumali, tak mám trochu obavy, aby to vůbec těma servo motorkama bylo. Oprava za 25tisíc. Servo motorky jsou 3T0827851C.

Někdo podobnou zkušenost a jaké řešení?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj...prosim o radu...problem s motormi kufra...zacalo to tak ze obcas neotvarali alebo nechceli zatvorit...cez VCDS pisalo hallov snimac...vybral som motory zacinoval zlomene kabliky...hallov snimac uz nepise ale motory neidu...zakladne nastavenie mi neide urobit lebo pise chybu motorov....ked ich mam vonku a napojim +-12 priamo na motor tak funguju do obidvoch smerov...ked nahodim do auta VCDS pise chyby pozri foto...mozes poradit ak Ta nieco napada?Dakujem.. Roman


Skoda Superb2 kombi r.v2014/7 2.0TDI CR 125kW CFGB

IMG_20190225_181122.jpg

IMG_20190225_181133.jpg

IMG_20190225_181141.jpg

Editováno: , autor: romancek888
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
V 7. 6. 2019 na 14:04, romancek888 napsal:

...tak ze slimacim krokom sa dostavam k zaveru ze bude zla asi riadiaca jednotka...rele vystupu pre motory su KO a aj 2ks BTN 7960B...rele 2ks s cervenou bodkou...objednam nove a uvidime...

IMG_20190607_081158.jpg

IMG_20190607_081245.jpg

 

Zdravím, jak jste dopadl, nebo pokračujete s opravou? 

Ještě jedna otázka kde se nachází ona jednotka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
V 22. 7. 2019 na 15:09, romancek888 napsal:

Takze vcera uspesne opravene... Dvere funguju... Vymena rele ale hlavne BTN7960B pomohla... RJ sa nachadza vlavo v kufri pod tapacirom. Treba rozobrat ten plast v ktorom ide kufrova roletka

Ahoj, dá se nějak diagnostikovat, zda je problém v motoru a nebo ve výstupu ŘJ ?? V mém případě otevírání občas zablbne, otevře se kousek a pak zapípá a zastaví se, na druhé zmáčknutí už se dveře otevřou. V jednotce byla uložená chyba Hall senzoru motoru č. 1 mám dojem, nevím už přesně. Zkusím vyčíst znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, měl jsem stejný problém, jako popisuješ.

Jak řiká romancek, mel jsem jen přerušené kabliky.

Stačilo zevnitř kufru oddělat plastik nad oknem, rozpojit kable ke spěře, vyndat, vyčistit, spajet a zas vše vrátit.

Už to vše funguje 4 měsíce bez chyby, tak hodně štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak jsem to hned po práci rozdělal a bylo to přesně jak jste popisovali. Na pravé straně zelený vodič přerušený a na pravé hodně načnutý. Protože to bylo těsně u vstupu do vzpěry tak jsem to spájel ale nevím jestli je to dlouhodobé řešení, v tom místě se to hodně ohýbá. Každopádně díky za radu. :)

 

 

IMG_20190821_162039.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 21. 8. 2019 na 10:48, Ipkiss napsal:

Ahoj, dá se nějak diagnostikovat, zda je problém v motoru a nebo ve výstupu ŘJ ?? V mém případě otevírání občas zablbne, otevře se kousek a pak zapípá a zastaví se, na druhé zmáčknutí už se dveře otevřou. V jednotce byla uložená chyba Hall senzoru motoru č. 1 mám dojem, nevím už přesně. Zkusím vyčíst znovu.

da sa vo VCDS ...zapni 6D...tam mas merane veliciny a je tam vsetko 

Editováno: , autor: romancek888
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...