Přejít na obsah

Závada - servomotor, vzpěra 5.dveří


Martin F.

Doporučené příspěvky

Asi mám stejný problém, přestalo mi fungovat otevírání kufru. V servisu mi řekli, ze řídící jednotka hlásí chybu obou servo motoru a je třeba je vyměnit...

Ale... řídící  jednotka i po smazání chyb hned vyhlásí elektrickou chybu motoru 1 i 2, aniž bych se kufr pokusil otevřít...
zvlastni je ještě chybová hláška Odjisteni krytu možného prostoru viz. Obrazek

Jak ověřit, ze odešla řídící jednotka a ne servo vzpěry..??

C271A2BA-37A5-4F5D-9A6C-8D40AD986BED.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Čauko lidi, tak už to potkalo i mě. Nefunguje mi otevírání/zavírání el. kufru. Jen to 3x pípne a hotovo. Ale zvláštní je, že když vytáhnu klíč ze spínačky tak kufr maká, strčím ho zpět a otočím na kontrolky a už nejde jen pípá. Diagnostika vyhazuje oba servomotory KO ale logicky kdyby byly KO tak se nebudou otevírat vůbec ne? Nemá někdo nějaký postřeh, kde by mohl být zakopaný pes? 

Ještě podotknu že se mi prdla hadička od ostřiku - nateklo do jednotky? Spojit se s ní jde v pohodě. 

 

Díky všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Bohužel mi odešla taky vzpěra, sehnal jsem jetou a funkční ale došlo k deformaci zajišťovacích drátků a nová vzpěra nedrží optimálně tak jak má, nemáte někdo tyto 2 drátky třeba ze starých nefunkčních vzpěr? Klidně i koupím celou nefunkční vzpěru jen když na ní budou v pořádku tyto zajišťovací drátky viz foto.

20200204_131110.jpg

20200204_131129.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mno, aby toho nebylo málo.

 

Vyměnil jsem jednotku, nakódoval, vymazal chyby v paměti závad, píše jen že nemá základní nastavení. A zde je kámen úrazu, spustím základní nastavení, podle návodu zmáčknu kliku, vrata se zvedají a pípá to, OK, dojedou do konce a 3x pípnou (chyba) toť vše. Když zmáčknu kliku na zavření zas 3x pípne a vrata se nehnou. Bez základního nastavení se neotevřou na maximum, povytlačím je a stiskem tlačítka uložím hodnotu (zapípá a zablikají blinkry), zavřu vrata a když je otevřu, tak se zastaví přesně tak jako předtím (než jsem uložil hodnotu). A teď babo raď. Diagnostika nepíše nic krom základního nastavení které nelze dokončit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj, mam podobny problem:

Pri stlaceni tlacidla otvarania sa kufor len odomkne a nezacne sa dvihat. Musim ho rozbehnut rucne a potom sa uz dvihne sam. Zatvaranie funguje bez problemov. Problem je len s otvaranim, ze sa nedokaze rozbehnut, ale musim mu pomoct rucne.

Po pripojeni na diagnostiku, mi vypisuje chybu: 

0028 - Motor 1 zadní kapoty
          B11D9 13 [008] - Preruseni
          Sporadická - Potvrzeno - Testováno od smazání paměti
             info o závadě:
                    Stav závad: 00000001
                    Priorita závad: 3
                    Frekvence závad: 52
                    Počítadlo resetů: 223
                    Kilometry: 118790 km
                    Datum: 2020.11.10
                    Čas: 12:19:33

                    Napětí svorky 30: 12.21 V

Vedeli by ste mi poradit co s tym?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, když sezeneš vzperu se stejnym číslem tak stačí vyměnit kus za kus. Pawlisko prodal by jsi tu nefunkční vzperu? Dnes se mi rozpadla na dva kusy. Asi v ni zamrzla voda a ja to zkusil otevřít ručně...Muj motorek bude ok ale potrebuju ten zbytek. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, omlouvám se, že píši až teď. Já jsem zajel do servisu za Prahou s tím, že tam budou mít ten můj díl, ale nakonec ho neměli a vyměnili mi ty vzpěry za nové s tím, že mi dali nějakou slevu za to, že jsem tam nechal ten poškozený + ten jeden dobrý. Takže bohužel už nemám. Jinak pocity byly takové, že to bylo mnohem rychlejší, než původní vzpěry. Auto jsem však prodal, takže už auto nemám. Respektive mám, toto :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...