Přejít na obsah

Tapec dveří - demontáž


PcGamer

Doporučené příspěvky

zdarec, mel uz nekdo nebo da mi sem prosim nekdo odkaz jak rozdelat vnitrni oblozeni dveri u ridice, budu menit mikrospinac v zamku tak abych vedel co me ceka.  uz sem videl par navodu, ale nevim zda to bylo na dvojkovou fabku. Je pod krytem plech nebo ne?? Diky

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název vlákna.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, tapec jsem teď sundával, jestli chceš, můžu nafotit... Jinak ty plechy už nijak neodděláš, musíš oddělat ten molitan co máš zakroužkovaný a pod ním najdeš tak blbě mezi plechama zámek... Nemělo by to být moc složité... BTW, mikrospínač jsi sehnal pls kde? A kolik tě stál? Ozvi se, jestli chceš nafotit postup... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čaute, tak jsem to stihl trošku dříve (musel jsem do garáže už dnes), tak zkusím nějak popsat demontáž tapucíru (výplně) dveří Fabia II, Roomster II

 

1. Demontujeme (vypáčíme) krytku madla - použil jsem šroubovák pro vypáčení

 

10545096_924246494269201_1287296314_n.jp

 

 

2. Odšroubujeme torxové šrouby, které jsou umístěny v rukojeti ( 2ks )

 

10531303_924246480935869_1572607645_n.jp

 

10529550_924246474269203_1963549818_n.jp

 

3. Odšroubujeme torxové šrouby ve spodní části dveří (tapecu) 2ks

 

10543706_924246430935874_1657352801_n.jp

 

 

 

10519670_924246384269212_1433437474_n.jp

 

4. Vyloupneme panel ovládání oken (šroubovák) a odpojíme konektor s kabeláži

 

10529685_924246274269223_1545766134_n.jp

 

5.  Odděláme tapecír - natvrdo šroubovákem po celém obvodu odcvakat - celé to drží na těch plastových nesmyslech, kterých je plné celé auto. Třeba ale počítat s tím, že bude zapotřebí koupit nové - zkoušel jsem to dlouho šetrně, ale marně...

 

10501350_924246254269225_1759524716_n.jp

 

6. a poslední krok je odpojení konektoru kabeláže od zrcátek a lanka od kliky

 

10534475_924246337602550_685884183_n.jpg

 

10510252_924246304269220_483941833_n.jpg

 

 

 

 

 

 

Žádná věda to není, jen se toho nebát... Přeju hodně zdaru, snad se vám postup bude hodit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec, diky za foto, uricte pomohlo, jeste jsem se k tomu nedostal :kol-32:

jinac spinac jsem koupil u nas v obchode s elektronikou, mam tad dost takovychto drobnosti, vysel me na 96,- coz je myslim dobra cena. a mel ho dokonce skaldem, ikdyz po telefonu ho pod tim oznacenim nemohl najit. ale kdyz sem donesl fotku tak ho mel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslis ze by tohle mohl mikrospinac vyresit?

ž delší dobu řeším problém s Fábinou.

Nějak se mi posrajzoval centrál, když odemykám dveře od spolujezdce (centrál pouze klíčový, ne dálkový), tak se mi odemkne komplet celé auto. Když odemykám od řidiče, odemkne se taky celé auto, ale už né s typickým zvukem centrálu a když ho od řidiče zamknu, tak se mi rozsvítí uvnitř to tlačítko na manuální zamykání z kabiny auta (ten klíč).

Druhá věc, že mi vůbec nefunguje stahování oken od řidiče (elektronika) a u spolujezdce funguje jen cca 3 minuty po odemknutí a nastartování. Zkoušel jsem se již dívat po kabeláži, obzvláště mezi dveřmi a kastlou, ale vše vypadá ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to neukazuje na maxiku otevreny ridicovy dvere, a tendo mikro spinac to snad vyresi:-)

Jinac k tvemu problemu, Je tam tech mikro spinacu vic, tusim ten muj a dalsi ale 4. Misis to procist, kdyz najdu odkaz tak ti ho sem dam;-) je to ale 17 stranek;-)

Ale hodne casto se stava ze tam sou studeny spoje tak je staci jen prohrat,ale opravdu musis to procist a najit co je presne tvuj problem;-) pak sou i problemy s lamavosti kabelu mezi dvermi a ramem.

Proste musis hledat, cist a cist. Resi se tu na foru spoustu veci a sou tam i postupy jak na jaky problem, Hodne veci je podobynch i treba u Octy a tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Nehorázně mi drnčí tapecírunk při zaplým rádiu. Rádio Blues. Vejšky stažený na minimum, basy na maximum. Hlasitost na displeji ukazuje tak čtyry sedminy výkonu, takže výkonově to má ještě rezervu.

 

Čim ten plast podložit, vypěnovat, vysilikonovat spáry abych si moch vychutnat mé oblíbené duc duc......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi výslovně omezit hluk zvenku auta, ale jak zabránit tapecírungu dveří-tomu velkýmu členitýmu plastu aby když se ohulí repráky, tak aby se celej nerozrezionoval a netlouk o plech dveří a jeho jednotlivý součástky ze kterých je složenej o sebe taky nemlátily a nedrnčely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže dneska som mal trocha čas to preskúmať čo to rezonuje záver je ten, že žiadny molitan a iné podobné veci na odhlučnenie tomu nepomôžu, pretože to rezonujú hrany tapacíru o plech, tam je celý problém. Pri demontáži som ulomil 4ks tých hovadín čo to držia, takže musím objednať nové. Jediným riešením bude asi len utesniť medzery medzi tým tapacírom a dverami.

 

PS: Takýto nástroj kde by som zohnal ?? v DP je to MP8-602/1

 

mp8_602_1.jpg

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...