Přejít na obsah

manuální klimatizace - zvuky


Rypicong

Doporučené příspěvky

Zdar,

 

Ti co mají manuální klimatizace, slyšíte nějaké zvuky navíc pokud jí zapnete ? Já jsem si teď všiml ( protože jsem vypnul rádio :), že pokud mám zapnutou klimatizaci, tak je slyšet takové drobně šustění, nebo tření z výdechů. Nevím jak to nazvat. Něco mezi třením polystyrénu, škrundajícím ložiskem. A zvuk je takový nepravidelný. Asi jako když chladí lednička. Že by málo náplně ? ... Když klimu vypnu, zvuk ustane...

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já když jsem to zjistil, tak jsem hned jel do servisu, servisák přiznal že něco slyší, prý že se podívá do databáze a až si přijedu pro TP, tak se prý nějak domluvíme. Ale že u nových aut kdy se závada projeví po předání, to často bejvá problém, protože se kolikrát chtějí přijet podívat i ze Škodovky, takže hrozí, že tam auto bude muset bejt několik dní. No včera jsem tam byl pro TP a servisák mi hned ochotně nahlásil že v databázi nic podobného nenašel, ale že jestli chci, tak zkusí doplnit směs ( což znamená max 2 hodinky ) a uvidíme jestli to pomůže. Takže v pondělí ráno až půjdu na přihlášení a značky, tak mu to tam nechám a on se na to mrkne, takže dám po obědě vědět, jestli to pomůže... 

Co se týče chlazení, já nevím jak moc by to mělo chladit, ale co jsem jezdil s jinýma autama co mají pouze manuální, tak mi přišlo že ostatní auta chladí daleko víc. U této nemám potřebu jí vypnout a kolikrát spíš musím zapnout venilátor na 2. Takže asi i méně chladí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem s zadnym jinym Rapidem nejel, takze nemuzu porovnat, a protoze jezdim hlavne po meste, tak jsem ani klimatizaci moc nepouzil...vcera pri 29 stupnich jsem zapnul, a sel na me chladnejsi vzduch nez s vypnutou, ale definoval bych ho spis jako vlazny - stupne jsem dal na LOW - v aute bylo i pres zaplou klimu horko, az nakonec pomohlo otevreni oken [emoji1] - i Fabie co jsem mel predtim fucela vzduch jak z mrazaku...

co me prijde uplne nepochopitelne, tak na me ridice, z dvou levych vydechu sel chladnejsi a na spolujezdce z dvou pravych sel vzduch teplejsi - coz absolutne vubec nechapu

kazdopadne ten zvuk se projevuje hlavne pri zapnuti nebo uplnem vypnuti, a potom kdyz clovek snizi otacky ventilatoru tak na 3 polohu...je to jak kdyz neco syci nebo jak si psal susti polistiren nebo nepromazane lozisko.

nahodou neporadil neco technik, jako troba nepouzivat, nezapinat, aby se neco jeste vic nepokazilo? no ja jsem zvedavy teda, co s tim bude, dejte mi prosim vedet, jestli to doplneni pomohlo - to me docela zajma, protoze jestli budou muset doplnovat tak znamena, ze to nekde asi utika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no já mám sice manuální, ale ten princip je stejnej. Nejvíc to zarachotí při zapnutí nebo vypnutí klimatizace a pokud je od 20 do 25 stupňů venku tak je to cajk, pokud se to blíží 30, tak mi přijde že to moc výkonné není. Jestli s tím mám něco dělat/nedělat mi neřekl. Ale já osobně si myslím, že na 90% to bude nedostatkem chladící směsi. Kdyby byl kompresor poškozený mechanicky, tak by asi nedělal tyhle zvuky, ale úplně jiný. Co jsem tak študoval na netu, tak pokud někdo u jiných aut popisuje takovýhle zvuky, tak tam měl málo chladící směsi.

Editováno: , autor: Rypicong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem byl v servisu, vyzkoušena těsnost, doplněna směs ( prý jí moc nechybělo ), olej do kompresoru apod. a je to stejný. Zkoušel i ostatní Rapidy co tam jsou a dělají to všichni, ale né zas tolik. Prý si s tím klidně bude hrát, ale to auto bych tam musel nechat na 2 - 4 dny, musel by to konzultovat se Škodovkou a asi by i přijel nějaký odborník na klimatizace. Jelikož teď budu mít hodně ježdění, dovolená apod. tak auto potřebuju, možná až ho nebudu potřebovat, tak mu ho tam nechám. Ale přijde mi, že to chladí lépe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně to dělá taky divný zvuky, po roce provozu o něco víc a taky mi přišlo, že to málo chladí, ale asi se mi to zdá. ono to málo chladí pokud se kompresor pořádně netočí, tj. po městě v kolonách. jakmile se ale motor rozjede, tak je hned kosa. a ty divný zvuky to nejvíc dělá právě při tomhle popojíždění, po delší jízdě nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, nechci tvrdit, že to dělá u všech, ale u velké většiny, takže pochybuju, že by bylo něco vadnýho. pokud vymění kompresor nebo ten ventil, tak bude možná chvilku ten projev lepší, ale po roce to bude zase stejný, takže lepší je na to nehrabat a nechat to a příp. řešit před koncem záruky což je v mým případě za 3 roky a pokud se do té doby něco nerozpadne, není důvod tomu nevěřit. navíc každá klima cca po 5 letech vykazuje nějakej problém a potřebuje údržbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

mně tohle děla pokud klima jeden na maximalní výkon , lezou zní divný pazvuky , napln jsem nechal doplnit chibělo +-150 gramu , po doplnění byl klid , po 14 dnech se ozvalo znova :( tak nevím jestli klima někde uchází nebo co ?

 

Ale jelikož mi to děla jen při plném zatižení klimy tak typuji na kompresor :(

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...