Přejít na obsah

RS nastavení posilovače u Rapidů


miklisek

Doporučené příspěvky

Zabýval jste se někdo už nastavením posilovače řízení u Rapida? Dle německého a britského fóra by to ve VCDS mělo jít. Kanál 44, mění se kód nastavení z light (11250) na sport (11220).

Rapid na širokých 16“ na našich silnicích s kolejema od náklaďáků dost plave, třeba by to pomohlo k jistějšímu řízení.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže tyhle malý městský autíčka mají to přeposilovaný nastavení city pro italské paničky a sport pro italské frajery, když si musí fiátka od nich půjčit, když jim vlastní Ferrari zrovna nejede :-D.

A vůbec se divím, že v nastavení Rapida nějaká druhá možnost vůbec je (pokud tam fakt je). To se asi programátor spletl, nebo to byl fanda do úprav aut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

pokud je nastaven na 11250 a sport je na 11220, tak predpokladam se to da nastavit i neco mezi, tzn. aby to nebylo ani tvrdy ani mekky, nicmene to by chtleo asi testnout nekde mimo autorizak, protoze pochybuju ze po kazde zmene by si to clvoek mohl vzit na 10minutovou testovani jizdu a pak zas ladit az do uplneho vyladeni. :)

Editováno: , autor: pusher...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

ahoj , nakodovani posilovače na 11220 je RS "sport" jinak to jde přez kabel vcds od verze 10.6 mam vyskoušeno

navic u rapida jde zmněnit program berzd , tvrdé - mněké-sport ale to jde až z kabelem verze vcds 12.10

 

Nastavení posilovače řízení se dělá v kodovani jednotky posilovače řízení , nastavení programu brzd se dělá v přispusobení na jednotce ABS

oboji mám odskoušeno na rapidu z elektrohydraulickým polsilovačem řízení , nevím jestli bude fungovat na elektromechanickém posilovači řizení

 

Já mám na rapidu nastaveno brzdy na sport a posilovač řízení na rs "sport" vyskoušel jsem všechny možnosti nastavení jak brzd tak posilovače řízení  , a stejně jsem zustal u nastavení "sport" brzdy a RS "sport" posilovač řízení :) jinak pokud nastavíte posilovač řízení na RS "sport" tak posiluje dinamicky podle rychlosti a dalších parametru

 

A jinak tyhle věci jsou popsane ve VIS ! akorát musíte hledat pod jiným autem třeba POLO / GOLF atd

 

Jinak ŠA bude vždycky tvrdit že nejde nic zmněnit, zaprvé to maji autorizaky zakazané ! za druhé jsou liní, za třeti otázka je pokud to vubec umí udělat :))))

Editováno: , autor: vikyviky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže překódování na 11220 provedeno, 216Kč mě to stálo (vč.diagnoistiky celého auta). "Ztuhnutí" volantu není nesmyslně velký, jak se tu říkalo (u SUPa) nebo jak píšou na ang.fóru. I točení na místě jde docela dobře, žádný posilování bicepsů se nekoná. Řekl bych, že při rychlejším průjezdu zatáčkou je teď RAPID jistější, nemusí se korigovat směr, prostě auto jede tam, kam se natočí volant. Chápu, že seriové nastavení je přeposilované kvůli klientele starších, případně žen a kvůli snazšímu pohybu ve městě a taky s ohledem na konkurenci. Ale kdo má cit pro auto, pro toho je nastavení "SPORT" tou pravou volbou.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a vidíš, já mám střed toho, co píšeš-215/45R16. Možná ten pocit, že síla není až zas tak dramatická, jak jsem očekával, je tím, že mám s TSI 63kW lehkej předek. Podstatné je, co jsem napsal výše. V ostřeji projeté zatáčce auto jede kam má a nemusím korigovat směr. Řízení teď prostě není tak vágní a nečitelné, jako je sériové nastavení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

pokud je nastaven na 11250 a sport je na 11220, tak predpokladam se to da nastavit i neco mezi, tzn. aby to nebylo ani tvrdy ani mekky, nicmene to by chtleo asi testnout nekde mimo autorizak, protoze pochybuju ze po kazde zmene by si to clvoek mohl vzit na 10minutovou testovani jizdu a pak zas ladit az do uplneho vyladeni. :)

 

 

Mám nastaveno z výroby 11230 (Rapid 1.6TDi 77kw) ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...